Emlakjet

Ankara Haymana Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Haymanacancel
Ankaracancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ankara Haymana Satılık Daire Arayanlar İçin Tercih Rehberi

Ankara Haymana satılık daire arayışında olanlar için, ilçeye dair mutlaka bilmeniz gerekenleri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Kaplıcaları ile ünlü olan Haymana, Ankara merkezden 72 kilometre uzakta yer almaktadır İlçe, Polatlı’ya 42, Göbaşı’na 50 kilometre uzaklıktadır. Haymana’nın doğusunda Bala ve Gölbaşı ilçeleri, güneyinde Kulu ve Cihanbeyli, batısında Polatlı ve kuzeybatısında ise yine Gölbaşı ilçesi bulunmaktadır. İlçe ismini aldığı Haymana Platosu üzerindedir. Ormanlık bölgenin oldukça az olduğu ilçede, 1724 metre yüksekliğe sahip Karacadağ, denizden 1426 metre ve 1352 metre yüksekte yer alan Mangaldağ ve Çaldağı bulunmaktadır. Platonun verimli arazisinde, tarım yapılmaktadır. Bölgede yer alan sıcak yer altı suları sebebiyle, birçok kaplıca bulunmaktadır.

 

Ankara Haymana Satılık Daire Düşünenler İçin İlçenin Tarihi

Haymana Satılık ev tercih edecekler, ilçenin köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçe Yontma Taş Devri’nden itibaren önemli bir yerleşim bölgesidir. Kral yolu üzerinde yer aldığından çok çeşitli milletler tarafından hakimiyet altına alınmıştır. Sırasıyla, Hititler, Frigler, Persler, Galatlar, Romalılar ve Bizanslılar bu bölgede yaşamışlardır. Gavur Kalesi etrafında yapılan arkeolojik çalışmalar, ilçede yerleşimin M.Ö 2000 yılına kadar uzandığını kanıtlamıştır. Özellikle Bizanslılar, ilçedeki kaplıcalardan yararlanmış, burayı adeta bir şifahane olarak kullanmışlardır. 1300’lü yılların ortalarında Osmanlılar’ın eline geçen ilçe, Fetret Dönemi’nden sonra yeniden Yavuz Sultan Selim tarafından alınmıştır. Kurtuluş Savaşı’nda da stratejik bir bölge olarak Türk Ordusu’na ev sahipliği yapan ilçe, günümüzde de önemi korumaktadır.

 

İlçedeki Turizm Olanakları

Ankara Haymana Satılık Daire arayışında olanlar, mutlaka ilçenin turizm potansiyelinden haberdardır. Ancak yine de yazının bu kısmında, ilçedeki turistik faaliyetlerden bahsetmek faydalı olabilir. Haymana, kaplıcaları ile ünlüdür. Birçok hastalığın tedavisi, ilçede yer alan termal sular ile yapılabilmektedir. Hititlerden itibaren, kaplıcalar ilgi odağı olmuş ve çok sayıda insanı kendine çekmiştir. Özellikle, kronik ağrılardan muzdarip olanlar ve bu ağrılar için şifa arayanların Haymana Ankara satılık daire tercihleri oldukça mantıklı görünmektedir. Birden fazla su tedavi merkezinin bulunduğu ilçe hak ettiği ilgiye ve şöhrete Anadolu Selçukluları ve Osmanlı Devleti döneminde kavuşmuştur. Her yıl Haziran ayı içinde, “Uluslarası Haymana Kaplıca Festivali ve Kültür Şenlikleri” düzenlenmektedir. Özellikle belirtilen tarihler arasında Haymana günlük kiralık evler arayanların sayısı ciddi bir artış göstermektedir.  Eğer yatırım amaçlı olarak Haymana Satılık ev tercih edecekseniz, dairenizi turistlere de kiralayabilirsiniz.

 

Ankara Haymana Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, ilçede toplam 17.797 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 4.03’tür. Bu konutlardaki ortalama alanı 110 metrekaredir. Haymana satılık daire fiyatları hakkında da bilgi verecek olursak Ortalama birim fiyat ise 1.069 Türk Lirası’dır. Bir başka deyişle bölgedeki 110 metrelik kullanım alanına sahip konutlar ortalama 117.590 Türk Lirası ve civarından satışa sunulmaktadır. Sürekli olarak gelişen emlak piyasası ile Haymana, Ankara’nın en dikkat çeken bölgelerinden biridir. Birçok yatırım yapılan bölgedeki emlak piyasası, zorlu ekonomik koşullara rağmen stabildir. Ankara Haymana Satılık Daire tercih edecekler için önemli bilgileri derlediğimiz bu yazıyı okuduktan hemen sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için size en yakın emlakçıya başvurabilir veya Haymana Ankara satılık daire gibi ilanlarında yer aldığı listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Haymana Satılık Daire
Ahırlıkuyu MahallesiAlaçık MahallesiAlahacılı MahallesiAltıpınar MahallesiAtaköy MahallesiBahçecik MahallesiBalçıkhisarBalçıkhisar MahallesiBaltalin MahallesiBoğazkaya MahallesiBostanhüyük MahallesiBumsuz MahallesiBüyükkonak MahallesiBüyükyağcı MahallesiCihanşah MahallesiCingirli MahallesiCuluk MahallesiÇaldağ MahallesiÇalış MahallesiÇatak MahallesiÇayraz MahallesiÇeltikli MahallesiDemirözü MahallesiDereköy MahallesiDeveci MahallesiDevecipınarı MahallesiDurupınar MahallesiDurutlar MahallesiEmirler MahallesiEsen MahallesiEskikışla MahallesiEvci MahallesiEvliyafakı MahallesiGedik MahallesiGültepe MahallesiGüzelcekale MahallesiHaymanaİncirli MahallesiKadıköy MahallesiKarahoca MahallesiKarapınar MahallesiKarasüleymanlı MahallesiKatrancı MahallesiKavak MahallesiKayabaşı MahallesiKerpiç MahallesiKesikkavak MahallesiKızılkoyunlu MahallesiKirazoğlu MahallesiKutluhan MahallesiKüçükkonak MahallesiKüçükyağcı MahallesiMandıra MahallesiMedrese MahallesiSaatli MahallesiSarıdeğirmen MahallesiSarıgöl MahallesiSazağası MahallesiSerinyayla MahallesiSeyran MahallesiSındıran MahallesiSırçasaray MahallesiSinanlı MahallesiSoğulca MahallesiSöğüttepe MahallesiŞerefligökgöz MahallesiTabaklı MahallesiTepeköy MahallesiToyçayırı MahallesiTürkhüyük MahallesiTürkşerefli MahallesiYamak MahallesiYaprakbayırı MahallesiYaylabeyi MahallesiYenice Bld.Yeniköy MahallesiYeni MahallesiYergömü MahallesiYeşilköy MahallesiYukarısebil MahallesiYurtbeyli Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.