Emlakjet

Ankara Kahramankazan Satılık Daire

araması için 19 ilan bulundu
search
Kahramankazancancel
Ankaracancel

Kahramankazan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Yeni bir ev almaya karar verdiğimizde öncelikle istediğimiz evin bölgesi hakkında araştırma yapmak isteriz. Emlakjet Kahramankazan satılık daire arayanlara yol gösterecek bilgiler içeren içeriğiyle rehberlik edecek. Kahramankazan, bilinen eski adıyla Kazan Ankara’nın ortasında yer alan, il merkezine 46 kilometre uzaklıktaki bir ilçesidir. 1987 yılında ilçe statüsüne kazanmış, 15 Temmuz 2016 Darbe girişiminde ilçe halkının gösterdiği karşı direnç dolayısıyla 25 Ekim 2016’da adı Kahramankazan olarak değiştirilmiştir.

 

Toplam yüzölçümü 560 kilometrekare olan ilçenin rakımı 780 metredir. Ankara’nın kuzeybatısındaki Akıncı Ovasının üzerinde kurulmuştur. 2017 yılı sayımlarına göre nüfusu 53.522 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,04’ü erkek, yüzde 48,96’sı kadından oluşmaktadır. 2004 yılında Metropol ilçe olan Kahramankazan, Türkiye’nin en hızlı gelişen ilçeleri arasındadır. Kahramankazan satılık daire arayanlar için ilçenin çevresindeki ilçeler;

 

  • Güneyinde Yenimahalle, Etimesgut ve Sincan ilçeleri,
  • Doğusunda Keçiören ve Çubuk ilçeleri,
  • Kuzeyinde Kızılcahamam ilçesi,
  • Batısında Ayaş ilçesi bulunmaktadır.

 

Kahramankazan Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalleler

İlçenin mahallelerinin 11’i merkezde bulunmaktadır. En uzak mahallesi 25 kilometre uzaklıkta bulunan Dağyaka Mahallesidir. En fazla nüfusu bulunan mahallesi ise Ankara’dır. Kahramankazan satılık konut arayanlar için tercih edilebilecek toplam 48 tane mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Karalar Mahallesi, Yayalar Mahallesi, İnceğiz Mahallesi, Dutözü Mahallesi, Dağyaka Mahallesi, Sarıayak Mahallesi, Akçaören Mahallesi, Günbaşı Mahallesi, İne Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Çalta Mahallesi, Peçenek Mahallesi, Saraç Mahallesi, İymir Mahallesi, Yassıören Mahallesi, Aşağıkaraören Mahallesi, Uçarı Mahallesi, Alpagut Mahallesi, Kumpınar Mahallesi, Yakupderviş Mahallesi, Sancar Mahallesi, Ahi Mahallesi, Ciğir Mahallesi, Çimşit Mahallesi, Emirgazi Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Satıkadın Mahallesi, Kayı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Akıncı Mahallesi, Saray Mahallesi, Kanuni Sultan Süleyman Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yıldırımbeyazıt Mahallesi, İmrendi Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Güvenç Mahallesi, Kınık Mahallesi, Soğucak Mahallesi, İçören Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Bitik Mahallesi, Yazıbeyli Mahallesi, Kılıçlar Mahallesi, Kışla Mahallesi, Aydın Mahallesi, Tekke Mahallesi, Örencik Mahallesi.

 

Kahramankazan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ulaşımı

Ankara il merkezine 46 kilometre uzaklıkta olan ilçe Ankara-İstanbul Karayolu üzerinde bulunmakta ve araçla 20 dakikalık mesafededir. TEM otoyolu ilçe sınırları içerisinden geçmektedir. Kahramankazan-Ankara arası toplu taşıma ile ulaşım EGO ve Özel Halk Otobüsleri ile sağlanmaktadır. Bunların birkaçı 563, 501, 502 numaralı sefer hatları hizmet vermektedir. Aynı zamanda ilçe içinde şehir minibüsleri, belediye ve özel halk otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Ankara Kazan toki satılık daire ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızdan Atatürk mahallesi filtreleme sistemini kullanabilirsiniz.

 

Kahramankazan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Kahramankazan ilçesi Ankara’ya yakınlığı ve planlı gelişim göstermesine bağlı olarak ekonomisi hızla gelişim gösteren ilçelerdendir. Aynı zamanda köylerinde bulunan tarihi eserleri, hafta sonu turizmine elverişli olan mesire alanları ile birlikte göletleri sayesinde tarih ve turizmi iç içe sunmaktadır. Kahramankazan satılık daire arayışında olanlar için ilçede bulunan halkın geçim kaynağı ağırlıklı olarak hayvancılık, tarım ve sanayi oluşturmaktadır. Fasülye, kum, kavun, buğday, seracılık ve şekerpancarı bunların başında gelmektedir. Kahramankazan satılık müstakil ev ilanları tarımla uğraşmak isteyenlerin en fazla tercih ettiği konut tipidir. Hayvancılıkta küçükbaş, büyükbaş, kümes hayvancılığı, arıcılık ile modern hijyenik şartlarda yumurta tavukçuluğu gerçekleştirilmektedir. İlçede bulunan 150’ye yakın sanayi kuruluşunun yanında F-16 savaş uçakları ile helikopterlerin üretildiği TAI-TUSAŞ bulunmaktadır.

 

Kahramankazan Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Kahramankazan ilçesi konut satış piyasası Emlakjet 2019 yılı Ocak Ayı bölge raporu verilerine göre ortalama konut alanı 130 metrekare, ortalama birim fiyatı 1.254 TL ve ortalama geri dönüş süresi 25 yıl olarak hesaplanmıştır. 3+1 130 metrekarelik ortalama daire fiyatı 163.020 TL’dir. Hayalinizdeki evi bulabilmeniz için sizde emlakçıdan veya Kahramankazan Atatürk Mahallesi sahibinden satılık daireler ilanlarına listeleme sayfamızdan ulaşabilir ve detaylı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.