Emlakjet

Antalya Gündoğmuş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Gündoğmuşcancel
Antalyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gündoğmuş Satılık Daire Alacaklara Bölge Rehberi

Gündoğmuş satılık daire alacaklara yönelik faydalı olabilecek bilgileri emlakjet.com olarak sizler için derledik. Gündoğmuş, Antalya iline bağlı bir ilçedir. Tarihi antik çağlara dayanan Gündoğmuş’un bugünkü yeri Romalılar döneminde yerleşilen bölgelerdendir. İlçe sınırları içerisindeki Roma harabeleri, Taşahır Mevkiindeki Kaseyir Şehri harabeleri, Senir Köyü yakınındaki Kese Mevkiindeki Roma Harabeleri en eski harabelerdendir. Daha sonraki dönemlerde, özellikle Malazgirt Zaferi sonrasında Anadolu'nun Türkleşmesi döneminde, şehir Selçuklular'ın egemenliğinde kalmış ve II. Bayezid döneminde de Osmanlı Devleti topraklarına katıldığı bilinmektedir. Daha sonraki dönemlerde de buraya ‘Eksere’ denilmiştir. Eksere Köyü 1936’ya kadar Akseki’ye bağlı bir köy olarak kalmış ve 1936'da da ‘Gündoğmuş’ adıyla ilçe yapılmıştır.

Gündoğmuş Satılık Daire Alacaklara Mahalle Rehberi

Gündoğmuş nüfusu son verilere göre  8 bin 726’dır. Gelir kaynaklarının yetersizliği nedeniyle dışarıya sürekli göç veren bir ilçedir. Gündoğmuş’un 29 adet mahallesi bulunmaktadır.Bu mahallelerden en çok nüfusa sahip olan ilçeler arasında;

  • Rasih Kaplan Mahallesi

  • Ortaköy Mahallesi

  • Akyar Mahallesi

  • Fatih Mahallesi

  • Köprülü Mahallesi

  • Özügür Mahallesi yer almaktadır.

İlçede çok fazla yayla bulunmaktadır ve yayla evleri orada hem temiz havayı koklamak hem de geçimlerini sağlamak isteyen kişiler tarafından oldukça rağbet görmektedir.Yayla turizmi ekonomik bir faaliyet oldukça gelişim göstermektedir. Gündoğmuş satılık konut arayışında olanlar yayla evi tercih ederek hem doğal güzelliğin tadını çıkarabilir hem de bahçelerinde kendi ürünlerini yetiştirebilir.

Gündoğmuş Satılık Daire Alacaklar İçin Konut Fiyat Bilgisi

Satılık daire alacakların en önemli kriteri şüphesiz bütçe olmaktadır. Bütçesine uygun daireyi arayanlar için lokasyon, bina yaşı, daire tipi, ulaşım gibi konular da oldukça önemli olmaktadır. Gündoğmuş’ta satılık konut alacaklar için bölgenin konut satış piyasasını sizler için mercek altına aldık. Antalya Gündoğmuş’ta yıllık ortalamalar şöyledir;

  • Ortalama Brüt Alan 45 m2

  • Ortalama Birim Fiyat 893 TL/m2

  • Ortalama Fiyat 40 bin 185 TL

Talebe ve yıla göre güncellenen oranlarla Gündoğmuş satılık daire ilanlarına göz atarak bütçenize uygun evi bulabilirsiniz.

Gündoğmuş’ta Satılık Daire Alacaklara Ekonomi Rehberi

Gündoğmuş, Batı Toros Dağları'nın, Geyik Dağı eteklerine konumlanmış bir ilçe olup yüzölçümü 1323 km’dir. Denizden yüksekliği 900 metredir. Dağlık alanları ormanlarla kaplı olan ve Alara Çayı tarafından doğu- batı yönünde bölünen bir ilçedir. Akdeniz ikliminin hüküm sürmesine rağmen kışın biraz daha karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bu nedenle kışın biraz sert geçtiği görülmektedir. İlçede önemli bir sanayi kuruluşu mevcut değildir ve engebeli arazi yapısından dolayı tarım alanlarının sınırlı olması, tarımın daha küçük alanlarda yapılmasına sebebiyet vermiştir. Köylerde hayvancılık oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Arıcılık, ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Köylerde kısmi olarak sebze ve meyve yetiştirilmektedir ve ilçeye oldukça mevsimlik işçi gelir. İlçe merkezinde bulunan ve Cem Sultan'in Silifke Valiliği döneminde yaptırdığı aktarılan Cem Paşa Cami, ilçenin kültürel değerlerindendir. Gündoğmuş satılık ev ilanlarını inceleyerek bu küçük ve tarih kokan ilçede yaşama şansı bulabilirsiniz.

Gündoğmuş Satılık Daire Tercih Edecekler İçin Dikkat Edilecekler

Gündoğmuş’ta daire alacaklar için elbette dikkat edilecek birçok husus mevcuttur. Antalya’nın bu küçük ve güzel ilçesinde lokasyon, ulaşım, ekonomik şartlar, eğitim, sağlık gibi çeşitli olanakların olup olmadığı analiz edilmelidir. Daire tipinin alıcıya uygun olup olmadığı incelenmelidir. Emlakjet.com gibi güvenilir bir emlak sitesinden ilan incelendikten sonra satılık daire mutlaka yerinde görülmelidir. Mümkünse bir emlak uzmanından yardım alınmalıdır. Bölgenin konut satış piyasası iyi incelenmelidir. Emlakçıdan ya da sahibinden Antalya Gündoğmuş 3+1 satılık daire arayanlara emlakjet.com’daki birbirinden detaylı ilanları incelemelerini öneririz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.