Emlakjet

Antalya Korkuteli Satılık Daire

araması için 76 ilan bulundu
search
Korkutelicancel
Antalyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Korkuteli Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet olarak ev arayışınızda günler süren araştırmalara son veriyoruz. Yeni konut arayış sürecinizde sizlere yardımcı olarak hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı oluyoruz. Korkuteli satılık daire arayışında olan vatandaşlar hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek ilçenin nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Korkuteli Satılık Daire Arayanlar İçin İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Antalya’nın bir ilçesi olan Korkuteli ilçesinin doğusunda Antalya merkez, batısında Muğla’nın Fethiye ilçesi, güneyinde Kumluca ve Elmalı, kuzeyinde Burdur ve Tefenni ilçeleri yer almaktadır. Antalya’ya 60 kilometrelik bir mesafede yer alan Korkuteli satılık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Yüzölçümü 2 bin 471 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1020 metredir. Akdeniz iklim özelliklerinin ilçede yer yer karasal iklim özellikleri görülmektedir. Dört mevsimin yaşandığı Korkuteli ilçesinde yazları sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Toros Dağları’nın başlangıç noktasında yer alan Beydağları’nın Akdeniz’e bakan kısmında yer almaktadır. Doğal yapısı gereği Bey Dağları’nın yamaç ve eteklerinde çamlık ve fundalık alanlar yer almaktadır. Torosların başlangıcını teşkil eden Bey Dağları'nın Akdeniz'e bakan yüzünün arka kısmında oluşan düzlüklerin ve tepeciklerin hakim olduğu bir arazi yapısı mevcuttur.

Korkuteli Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Doğal yapı olarak Bey Dağları'nın yamaçları ve etekleri çamlık fundalık ve ormanlarla kaplı olup, düz alanlar ise tarım alanı olarak kullanılmaktadır. Korkuteli satılık ev arayışında olan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 101 bin 465 hektarı tarım alanı, 5 bin 800 hektarı çayır-mera, 100 bin 339 hektarı orman ve fundalık, 351 hektarı su yüzeyi, 40 bin 313 hektarı tarım dışı ve meskun sahalardan oluşmaktadır. Tarım alanının 116 hektarı orman sahası içerisinde bulunmaktadır. Korkuteli satılık daire arayışında olan vatandaşlar tarım alanında da çalışma imkanı bulabilirler.

Korkuteli Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomisi

Korkuteli ilçesinin ekonomik olarak kalkınması yakın dönemde gerçekleşmiştir. 1960 yılından sonra başlayan meyvecilik faaliyetleri, makineli tarım ve sulama barajının yapılması ile birlikte hızlı bir yükselişe geçmiştir. Tarım faaliyetlerindeki gelişme ile birlikte ilçede yer alan kasaba ve köylerde modernleşme başlamıştır. Yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Korkuteli satılık daire arayışında olan vatandaşlar evlerini, sezonluk olarak kiralama imkanı bulmaktadırlar. İlçede son dönemde artan kültür mantarı üretimi de ilçe ekonomisine büyük bir katkı sağlamaktadır. Korkuteli satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Akyar Mahallesi, Bayat Mahallesi, Bayatbademleri Mahallesi, Aşağıpazar Mahallesi, Bozova Mahallesi, Kargın Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, İmecik Mahallesi, İmrahor Mahallesi, Kemerağazı Mahallesi, Yakaköy Mahallesi, Yelten Mahallesi, Bahçeyaka Mahallesi, Çaykenarı Mahallesi, Bayat Mahallesi Bayatbademleri Mahallesi, Beğiş Mahallesi, Bozova Mahallesi, Büyükköy Mahallesi, Çaykenarı Mahallesi, Çıvgalar Mahallesi, Çomaklı Mahallesi, Çukurca Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Duraliler Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Garipce Mahallesi, Göçerler Mahallesi, Gümüşlü Mahallesi, Güzle Mahallesi, İmecik Mahallesi, İmrahor Mahallesi, Karabayır Mahallesi, Karakuyu Mahallesi, Karataş Mahallesi’dir.

Sizler de aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgedeki güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Antalya Korkuteli satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Bakanlıktan Son Dakika Konut Fiyatlar...

Bakanlıktan Son Dakika Konut Fiyatlar...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.