/static/img/logo.svg
search
Artvin Merkezcancel

Artvin Merkez Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Artvin Merkez Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Artvin Merkez satılık daire arayanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasasıyla ilgili her şeye ulaşabileceksiniz.

Artvin Merkez Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz Bölümünde bulunan Artvin’in şehir merkezi konumundaki aynı ada sahip ilçesidir. Dağlık bir alanda Çoruh vadisinin sol yamacında meyilli bir arazide kurulmuştur. Artvin, ili ikiye bölgen Çoruh Nehri, dik yamaçlı uzun vadileri, birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, balta girmemiş ormanları, karagölleri, yaylaları, fauna ve flora zenginliği, yüksek dağların doruklarındaki krater gölleri, tarihi kilise, kemer köprüleri ve kaleleri, geleneksel mimarisi ve festivalleri ile çeşitli turizm değerlerinin iç içe geçtiği otantik bir şehirdir. İlin isimlendirilişindeki bir inanışa göre İskit beylerinden birinin adını alarak önce Artvani, sonra Osmanlı döneminde de Atvini adını almıştır. Tarihi Batum-Kars yolu üzerinde yer almıştır. Artvin Merkez satılık daire almayı düşünenler için ilçenin çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Borçka,

 • Güneyinde Yusufeli,

 • Güneydoğusunda ve doğusunda Ardanuç,

 • Kuzeybatısı ve Batısında Murgul ilçeleri ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 35.081 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,30’u kadın, yüzde 49,70’i erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.141 kilometrekare, rakımı ise 345 metredir. Rize ve Trabzon’dan sonra ülkenin çay üretiminde büyük bir yere sahip olan Artvin’in iklimi dört mevsim bol yağış alan tipik Karadeniz iklimidir.

Artvin Merkez Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçenin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Artvin Merkez satılık daire almayı düşünenler için genel bilgiler şu şekildedir;

 • Konutun brüt yaşam alanı ortalama 120 metrekare,

 • Konutun birim satış fiyatı minimum; 873 TL,

 • Konutun birim satış fiyatı maksimum; 2.284 TL,

 • Konutun amortisman süresi 24 yıl,

 • 2+1 100 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 153.800 TL,

 • 3+1 127 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 202.184 TL,

 • 4+1 240 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 394.800 TL olarak hesaplanmıştır.

Tercih edeceğiniz konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere ve bulunduğu mevkiiye göre satış fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Artvin Merkez’de Emlak Konut gibi en çok aranmış ilanlara listeleme sayfamızdan ulaşabilir ve detaylıca inceleyebilirsiniz.

Artvin Merkez Satılık Daire Alacakların Tercih Edebileceği Mahalleler

Artvin Merkez ilçesinde toplam 7 tane mahalle, 36 tane köyü bulunmaktadır. Bu mahalleler; Çarşı Mahallesi, Balcıoğlu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Orta Mahallesi, Çayağazı Mahallesi ve Dere Mahallesidir. En fazla nüfusa sahip olan ikinci mahallesi olan Artvin Merkez Orta Mahalle satılık daire ilanlarını detaylıca incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve aradığınız evi kolaylıkla bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Geliri Beyannamesinde Online Öde...

Kira Geliri Beyannamesinde Online Öde...

31 Mart 2020

COVID-19 Gayrimenkul Piyasalarını Nas...

COVID-19 Gayrimenkul Piyasalarını Nas...

30 Mart 2020

TOKİ Ve Emlak Konut Taksitlerine Coro...

TOKİ Ve Emlak Konut Taksitlerine Coro...

27 Mart 2020

Corona Virüs Nedeni İle Kira Ödemeler...

Corona Virüs Nedeni İle Kira Ödemeler...

26 Mart 2020

Corona Virüs Döneminde Kirasını Ödeye...

Corona Virüs Döneminde Kirasını Ödeye...

25 Mart 2020

Artvin Merkez Satılık Daire
Artvin Merkez Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Artvin Satılık Daire
 • Aydın Buharkent Satılık Daire
 • Aydın Didim Akbük Mahallesi Satılık Ev
 • Aydın Didim Altınkum Mahallesi Satılık Ev
 • Aydın Didim Çamlık Mahallesi Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.