/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Buharkentcancel

Aydın Buharkent Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Buharkent Satılık Daire Tercih Edeceklere Bilgiler

Buharkent satılık daire ilanları arasında aradığınız ev sizleri bekliyor. Ev ilanlarını incelerken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Buharkent, Aydın’ın ilçelerinden biridir. Daha önceleri Kuyucak ilçesine bağlı durumda iken 1987 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 84 kilometredir. İlçenin yüzölçümü 124 kilometre kareden oluşur. İlçe bu yüzölçümü ile Aydın’ın en küçük ilçesidir. Rakımı 190 metre dolaylarındadır. İlin en doğusuna yer alır. İlin iç kesimlerinde yer alan ilçenin denize kıyısı yoktur. Batısında Kuyucak, güney ve doğusunda Denizli ili yer alır. Bölge toprakları Menderes Vadisinde bulunur. Arazi yapısı düzdür. Bölge arazisi doğu ve batı yönünde akan Büyük Menderes tarafından sulanır. İlçe halkının geçim kaynaklarını genellikle tarım oluşturur. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; incir, zeytin, pamuk, üzüm ve buğdaydır.

Termalin başkenti olarak bilinen Buharkent sıcak suyu ve jeotermal enerji santraliyle önemli yerlerden biridir. Bu jeotermal su kaynaklarının bulunduğu yer altı fayları nedeniyle, sık sık deprem meydana gelmektedir. İlçe merkezinin kuzey bölümünde bulunan Kızıldere köyü yakınlarında jeotermal su kaynakları bulunur. Burada ülkemizin ilk jeotermal enerji santrali kurulmuştur. Tekkeköy bölgesi Kızıldere jeotermal bölgesinin güneyinde kalmaktadır. Büyük Menderes bölgesinde kırık hat boyunca çok sayıda kaynak vardır. Buharkent yerden fışkıran buhar kanalları yerin altından yüzeye doğru fışkıran buhar bulutlarıdır. Bunları Buharkent’in birçok yerinde görebilirisiniz. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Aydın Buharkent satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Buharkent Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 12.688 kişiden oluşur. Bu nüfus ilçeyi Aydın’ın en düşük nüfusa sahip olan 3. ilçesi yapar. İlçe nüfusunun %49,49’unu erkekler ve %50,51 kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılına ait olan nüfusu ise 12.655’tir. Bölgedeki kişi sayısı bir yıl içerisinde çok küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,26’dır. Buharkent’in nüfus yoğunluğu 102’dir. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısının 102 kişi olduğu anlamına gelir. İlçedeki nüfusu en fazla olan mahalleler Savcıllı Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kamilpaşa Mahallesi ve Üçeylül Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleler ise Muratdağı Mahallesi, Gündoğan Mahallesi ve Ericek Mahallesidir. Siz de bu küçük ve şirin ilçede yaşamak istiyorsanız Buharkent’te satılık evler için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

Buharkent Satılık Daire Fiyatları

Ev almadan önce aranılan bölgedeki emlak piyasası iyi incelenmelidir. Bir eve değerinden fazla para ödemek sizi zarara uğratır. Bu duruma düşmemek için bir uzmana danışabilir ya da sitemizdeki ilanları inceleyerek bir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak ilçe genelindeki ev fiyatlarının ortalamalarını size yardımcı olmak için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 7.200’dür. Bu konutlara düşen ortalama kişi sayısı 3,01’dir. Toplam işyeri sayısı da 1.070’dir. Bölgede yer alan evlerin alanları yaklaşık 1306 metrekareden oluşur. Buharkent satılık daire fiyatları 177.616 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.306 Türk Lirasına denk gelir.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa Aydın Buharkent satılık müstakil ev ya da dairelerin ilanlarına emlakjet.com üzerinden dilediğiniz yerde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Buharkent Satılık Daire
Aydın Buharkent Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Aydın Didim Akbük Mahallesi Satılık Daire
 • Aydın Didim Altınkum Mahallesi Satılık Daire
 • Aydın Didim Çamlık Mahallesi Satılık Ev
 • Aydın Didim Cumhuriyet Mahallesi Satılık Ev
 • Aydın Didim Efeler Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.