/static/img/logo.svg
search
Efelercancel

Aydın Efeler Satılık Daire İlanları

araması için 398 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Efeler Satılık Daire Alacaklara Bölge Rehberi

Efeler satılık daire almadan önce ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Efeler, Aydın’ın merkezi kabul edilen ilçesidir. 2012 senesinde Aydın Merkez’in kaldırılmasıyla Efeler ilçesi kurulmuştur. Bu sebeple bölge aynı zamanda Aydın Merkez olarak da anılır. 624 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 59 metre civarlarındadır. İlçenin batısında İncirliova, doğusunda Köşk ve Yenipazar ilçeleri, güneyinde Çine ve Koçarlı ilçeleri ile kuzeyinde İzmir ili yer alır. Bölgenin ovalık kısımlarına kışlar ılık geçerken yazlar oldukça sıcak geçer. Yaz aylarının ortalama sıcaklığı 28 derece iken kış aylarınınki 8 derecedir. Efeler, Aydın'ın en büyük ve nüfusu en yoğun ilçesidir. 02.02.2019 TÜİK raporuna göre ilçenin 2018 yılı nüfusu 289.248’tir. Bu kişilerin %49,60’ını erkekler ve %50,40’ını kadınlar oluşturur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. İlçenin nüfus artış oranı %0,60’tır. Nüfus yoğunluğu 464’tür. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 464’e denk gelir. İlçenin toplamda 83 mahallesi vardır.

Efeler Satılık Daire Bakanlara İlçedeki Güzellikler

İlçenin içinde Büyük Menderes Vadisi geniş bir yer kaplar. Aydın Efeler ilçesi sınırları içinde birçok doğal ve tarihi değer bulunmaktadır. Tralleis Antik Kenti, Efeler ilçesinin Topyatağı Mevkii’nde yer alır. Yapılan arkeolojik kazılarda kentin milattan önce 8’inci yüzyıl zamanlarında kurulduğu ortaya çıkmıştır. Kentte Roma ve Bizans dönemlerine ait eserler de bulunur. O zamandan günümüze Arsenal, agora, gymnasium, stadion, surlar, latrina, mezarlar, evler, dükkânlar ve şapel kalmıştır. Alihan Oğlu İsmail Türbesi Efeler ilçesinin Veysi Paşa Mahallesinde ve Hasır Pazarı Mevkii’nde yer alır. Türbenin tasarımı kare şeklindedir. Kubbeli bir yapıya sahiptir. Tabakhane Hamamı ilçenin Ramazanpaşa Mahallesinde bulunur. İlçedeki en eski hamam olma özelliği taşır. Üveys Paşa Camii ilçenin köprülü mahallesinde bulunur. Cami Üveys Paşa tarafından yaptırılmıştır. Bölgedeki en eski Osmanlı camiidir. Aydın Müzesi ise Aydın ilinin Efeler ilçe merkezinde yer almaktadır. 2003 yılında hizmete açılan Aydın Müzesi içinde çok sayıda tarihi eser barındırmaktadır. Müze; arkeoloji, nümizmatik (sikke) ve etnografya bölümlerinden oluşmaktadır. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Aydın Efeler satılık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Efeler Satılık Daire Fiyatları

Efelerdeki konut sayısı 135.058’dir. Hane başına düşen kişi sayısı 3,26’dır. İlçedeki iş yeri sayısı 17.517’dir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre bölgedeki dairelerin ortalama alanları 130 metrekaredir. Efeler satılık daire fiyatları 243.230 Türk Lirasıdır. Ortalama birim fiyatlar 1.871 Türk Lirasına denk gelir. Satılık dairlerin geri dönüşleri 20 yıl sürer. Yani bir ev satış fiyatını kira yoluyla ortalama 20 yılda geri öder. Satılık dairelerin oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 • 1+0, 38 metrekare daire fiyatı 96.216 TL,

 • 1+1, 50 metrekare daire fiyatı 112.700 TL,

 • 2+1, 98 metrekare daire fiyatı 192.472 TL,

 • 3+1, 148 metrekare daire fiyatı 255.744 TL,

 • 4+1, 200 metrekare daire fiyatı 363.000 TL ve

 • 5+1, 235 metrekare daire fiyatı 377.175 TL’dir.

Bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanlar sitemizde. İhtiyaç ve isteklerinize uyan Aydın merkez sahibinden satılık daireler ya da emlakçıdan satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK Konut Satış İstatistikleri Eylül...

TÜİK Konut Satış İstatistikleri Eylül...

18 Ekim 2019

Konut Kredisi Faizleri Düşmeye Devam ...

Konut Kredisi Faizleri Düşmeye Devam ...

18 Ekim 2019

Emlakjet İzmir’de 500’e Yakın Sektör ...

Emlakjet İzmir’de 500’e Yakın Sektör ...

17 Ekim 2019

Ekim 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları...

Ekim 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları...

16 Ekim 2019

REIDIN-GYODER Konut Fiyat Endeksi Açı...

REIDIN-GYODER Konut Fiyat Endeksi Açı...

15 Ekim 2019

Efeler Satılık Daire
Aydın Efeler Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Efeler Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Trabzon Of Satılık Daire
 • Ankara Mamak Günlük Kiralık Daire
 • Diyarbakır Kayapınar Mezopotamya Mahallesi Satılık Daire
 • Denizli Satılık Daire
 • Manisa Saruhanlı Adiloba Mahallesi Satılık Arsa
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.