/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karpuzlucancel

Aydın Karpuzlu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Karpuzlu Satılık Daire Bakanlara Genel Bilgiler

Karpuzlu satılık daire arayışınızda sitemiz sayesinde ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Karpuzlu, Aydın’ın ilçelerinden biridir. İlin iç kesimlerindedir. İlçenin kuzey batısında Koçarlı, kuzeydoğusunda Çine ilçeleri ve güneyinde Muğla ili yer alır. Şehir merkezine olan uzaklığı 54 kilometredir. Yüzölçümü 286 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yaklaşık 92 metre yüksektedir. İlçede mısır ile pamuk ekimi yapılır fakat sulama problemleri sebebiyle yeterli verim elde edilemez. İlçeye Akdeniz iklim tipi hakimdir. Kış ayları ılık ve yağışlı geçer iken yaz ayları çok sıcak ve kurak geçer.

Karpuzlu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Köye Demircidere isminin verilmesinin sebebi köyün yakınındaki dere kenarında olan demirci dükkânlarından geldiği düşünülür. Karpuzlu adının ise ovadan geldiği söylenir. Şimdi Karpuzlu Ovası diye anılan bölge eskiden de bu adla anılırmış. Bölge tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölgede çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Bölgede hüküm süren devletlerden biri de Karia Devletiydi. Karia devletinden sonra Romalılar, Persler ve Bizanslılar da ilçede uzun süre yaşamışlardır. Bölgedeki tarihi yapılar arasında milattan önce 328 tarihinde inşa edilmiş Alinda Antik Kenti yer alır. Bu antik kentin su kemerleri, kraliçe sarayı, agora tiyatrosu, sarnıçlar, lahitler, dükkânlar ve kanalizasyon teşkilatı ile muhteşem bir yapıya sahip olduğu söylenir. Bu antik kent ilçeye pek çok sayıda turist çekmektedir. Daha önceleri Demircidere Köyü olan bölge merkezine 1971 senesinde belediye teşkilatı kuruldu ve bölgenin adı Karpuzlu olarak değiştirilmiştir. 1990 yılında ise ilçe konumuna getirilmiştir. Siz de Karpuzlu da satılık köy evi arıyorsanız ilgili ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Karpuzlu Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleleri

İlçenin 23 tane mahallesi vardır. Bu mahalleler; Ektirli Mahallesi, Akçaabat Mahallesi, Koğuk Mahallesi, Çobanisa Mahallesi, Abak Mahallesi, Ovapınarı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Bayraktepe Mahallesi, Ulukonak Mahallesi, Ömerler Mahallesi, Hatıpkışla Mahallesi, Cumalar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Tütünlük Mahallesi, Mutluca Mahallesi, Umcular Mahallesi, Güney Mahallesi, Yağşılar Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Meriçler Mahallesi, Orta Mahallesi ve Tekeler Mahallesidir. İlçenin hangi mahallesinden ev sahibi olmak istediğinize karar verdiyseniz ilgili mahalleyi listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. Siz de ilçenin herhangi bir mahallesinden ev sahibi olmak için Karpuzlu'da satılık ev ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

Karpuzlu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin 2018 nüfusu 11.113’tür. Bu nüfusun %49,66’sını erkekler ve %50,34’ünü kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 11.170’dir. Bir yıl içerisinde bölgede yaşayan kişi sayısı düşüş yaşamıştır. İlçe aynı zamanda Aydın’ın en düşük nüfusa sahip olan ilçesidir. Nüfus artış oranı -%0,51’dir. İlçenin nüfus yoğunluğu 39 kişiden oluşur. Bu da bölgede kilometrekare başına düşen insan sayısının 39 kişiye denk geldiği anlamındadır. 2019 EmlakJet böğle raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 6.605 ve bu konutlara düşen kişi sayısı 2,97’dir. İlçedeki işyeri sayısı 692’dir. Aydın’dan ev arayışınızda bu küçük ilçeyi tercih edebilirsiniz. Karpuzlu satılık daire arayışınızda ilgili ilanlar sitemizde.

Ev arayışınız aktifse ve bütçenizi kararlaştırdıysanız vakit kaybetmenize gerek yok. EmlakJet sayesinde ev ilanları sadece bir adım uzağınızda. Siz de Aydın Karpuzlu satılık evler için listeleme sayfalarımızdaki ilanlara göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Karpuzlu Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.