/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kuyucakcancel

Aydın Kuyucak Satılık Daire

araması için 7 ilan bulundu

Kuyucak Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut arayan vatandaşların yanında olarak onlara destek olmaya devam ediyoruz. Kuyucak satılık daire arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinerek hızlı bir şekilde konut tercihinde bulunabilirler.

Milattan Önceki 2000’li yıllarda Hitit uygarlığına ev sahipliği yapan ilçe, Milattan önceki 1200’lü yıllarda Lidya uygarlığına ev sahipliği yapmıştır. Sırasıyla Pers, Roma, Bizans ve Selçuklulara ev sahipliği yapan ilçe 1425 yılında Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. Kentin Kuyucak ismini alışı ile ilgili olarak Kuyucak satılık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan farklı rivayetler bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Yörüklerin birbirlerine yaşadıkları yeri tarif ederken ‘koyak’ kelimesini kullanmaları ve bu kelimenin günümüze ‘kuyucak’ olarak gelmesi, ikincisi ise susuzluk çeken bir halkın açtıkları kuyuya ‘kuyuçok’ demesi ve bu ismin de günümüze ‘kuyucak’ olarak geçmesidir. Ekonomisinin temeli tarıma dayanan ilçede hayvancılık da oldukça önemlidir. İlçede son yıllarda şeftali, elma ve çilek tarımı artmıştır. Bunların yanı sıra ilçede küçük kapasiteli çırçır ve zeytinyağı fabrikaları yer almaktadır.

Kuyucak Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Kuyucak satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçenin Aydın ilinin batısında yer aldığı bilgisine ulaşırken, doğusunda Buharkent, kuzeyinde Sarıgöl, güneyinde Karacasu yer aldığı bilgisini edinmektedirler. İlçe ekonomisinde tarım ve hayvancılığın önemi büyüktür. İlçede yoğun olarak pamuk, portakal, incir, kiraz, zeytin, kestane, ceviz ve elma yetiştiriciliği yapılmaktadır. Etrafı dağlarla çevrili olan ilçenin su ihtiyacını bu dağlardan akan kaynaklar karşılamaktadır. Sabahattin Ali’nin Kuyucaklı Yusuf romanına konu olan ilçe geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kuyucak satılık ev arayışında olan vatandaşların sayısı bölgedeki gelişmelerle birlikte artış göstermektedir.

Kuyucak Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede toplam 26 bin 975 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfusun yüzde 49,59’unu (13 bin 376) erkek nüfusu, yüzde 50,41’ini (13 bin 599) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kuyucak satılık daire arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 36 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Dereköy Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gencelli Mahallesi, Gencellidere Mahallesi, Horsunlu Mahallesi, İğdecik Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kayran Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yöre Mahallesi, Yukarıyakacık Mahallesi, Aksaz Mahallesi, Aydınoğlu Mahallesi, Azizabat Mahallesi, Başaran Mahallesi, Belenova Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Bucakköy Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamdibi Mahallesi, Çobanisa Mahallesi, Musakolu Mahallesi, Mustafapaşa Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Ören Mahallesi, Pamucak Mahallesi, Pamukören Mahallesi, Sarıcaova Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Yakuppaşa Mahallesi, Yamalak Mahallesi ve en çok konut arana yerlerden biri olan Kuyucak Yaylalı Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Kuyucak Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.