/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dursunbeycancel

Balıkesir Dursunbey Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Dursunbey Satılık Daire Arayanlar İçin Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık daire arayışın da olan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Dursunbey satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe ismini Osmanlı Devleti Dönemi’nde Emir Dursun isimli komutandan almıştır. Geçmiş dönemlerde Bursa sancağına bağlı olan ilçe 1918 yılında ilçe haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde işgale uğrayan ilçe 1922 yılında işgalden kurtarılmıştır. Balıkesir’in doğusunda yer alan Dursunbey ilçesi, Kütahya ilinin sınırında yer almaktadır. Rakımı 672 metre olan ilçe ormanları ve kerestesi ile meşhurdur. Balıkesir- Kütahya kara ve demiryolu ilçe içerisinden geçmektedir. En büyük geçim kaynağı ormancılık ve hayvancılık olan ilçenin yüzölçümü 1952 kilometrekaredir. Coğrafi konum olarak Ege Bölgesi içerisinde yer alan Dursunbey satılık daire arayışında olan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Coğrafi olarak engebeli bir arazi üzerinde yer alan ilçenin en yüksek dağı 1683 metre ile Alaçam’dır. Ege iklimi etkisinde olan ilçede yazlar serin, kışlar soğuk ve sert geçmektedir.

Dursunbey Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Dursunbey satılık daire arayışındaki vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede orman ve ormana dayalı sanayi ürünlerine dayalı ekonomik faaliyetlerin ön planla olduğunu görmektedirler. İlçede yer alan zengin maden rezervleri bölge ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bölgedeki maden rezervlerinden başlıcaları: kömür, krom ve amatis taşıdır. İlçeden 23 bin 901 hektar tarım arazisi yer almakta olup bu arazilerde buğday, arpa, çavdar, mercimek ve nohut tarımı yapılmaktadır. Dursunbey satılık ev tercihinde bulunacak olan kişiler bölgenin hayvancılık faaliyetlerinde de gelişmiş olduğunu bilmelidirler.

Dursunbey Satılık Daire Arayanlar İçin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 35 bin 875’tir. Toplam nüfusun yüzde 48,89’u (17 bin 541) erkek, yüzde 51,11’i (18 bin 334) kadındır. Dursunbey satılık daire tercihinde bulunacak kişilerin tercihte bulunabileceği 11 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Akyayla Mahallesi, Alaçam Mahallesi, Alagüney Mahallesi, Arıklar Mahallesi, Aşağımusalar Mahallesi, Aşağıyağcılar Mahallesi, Ayvacık Mahallesi, Aziziye Mahallesi Bayıryüzügüney Mahallesi, Beyce Mahallesi, Beyel Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çaltıcak Mahallesi Çamharman Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Çatalçam Mahallesi, Çelikler Mahallesi, Çınarköy Mahallesi, Çiftçi Mahallesi, Dada Mahallesi, Ericek Mahallesi, Ferah Mahallesi, Gazellidere Mahallesi, Göbül Mahallesi, Gökçedağ Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hacıömerler Mahallesi, Hamzacık Mahallesi, Hasanlar Mahallesi, Hindikler Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karamanlar Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kardeşler Mahallesi, Mıcırlar Mahallesi, Mollaoğlu Mahallesi, Naipler Mahallesi, Odaköy Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Örenköy Mahallesi, Poyracık Mahallesi, Ramazanlar Mahallesi, Resüller Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Saçayak Mahallesi, Sağırlar Mahallesi, Sakızköy Mahallesi, Sarısipahiler Mahallesi, Sarnıçköy Mahallesi, Sebiller Mahallesi, Selimağa Mahallesi ve en çok konut aranan mahalleleren biri olan Dursunbey Sinderler Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Dursunbey Satılık Daire
Adaören MahallesiAkbaşlar MahallesiAkçagüney MahallesiAkyayla MahallesiAlaçam MahallesiAlagüney MahallesiArıklar MahallesiAşağımusalar MahallesiAşağıyağcılar MahallesiAyvacık MahallesiAziziye MahallesiBayıryüzügüney MahallesiBeyce MahallesiBeyel MahallesiBoyalıca MahallesiBozyokuş MahallesiBüyükakçaalan MahallesiCebeci MahallesiÇakırca MahallesiÇakmak MahallesiÇaltıcak MahallesiÇamharman MahallesiÇamköy MahallesiÇanakçı MahallesiÇatalçam MahallesiÇelikler MahallesiÇınarköy MahallesiÇiftçi MahallesiDada MahallesiDeğirmenciler MahallesiDelice MahallesiDemirciler MahallesiDereköy MahallesiDoğancılar MahallesiDurabeyler MahallesiEricek MahallesiFerah MahallesiGazellidere MahallesiGöbül MahallesiGökçedağ MahallesiGökçepınar MahallesiGölcük MahallesiGüğü MahallesiGürleyen MahallesiHacıahmetpınarı MahallesiHacılar MahallesiHacıömerler MahallesiHamzacık MahallesiHasanlar MahallesiHindikler MahallesiHondular MahallesiHopanlar MahallesiIşıklar Mahallesiİrfaniye Mahallesiİsmailler Mahallesiİstasyon MahallesiKaragöz MahallesiKarakaya MahallesiKaramanlar MahallesiKarapınar MahallesiKardeşler MahallesiKaryağmaz MahallesiKavacık MahallesiKavakköy MahallesiKazimiye MahallesiKızılcadere MahallesiKızılöz MahallesiKireç MahallesiKumlu MahallesiKurtlar MahallesiKuzköy MahallesiKüçükakçaalan MahallesiKüçükler MahallesiMahmudiye MahallesiMahmutça MahallesiMeydançayırı MahallesiMıcırlar MahallesiMollaoğlu MahallesiNaipler MahallesiOdaköy MahallesiOsmaniye MahallesiÖrenköy MahallesiPoyracık MahallesiRamazanlar MahallesiResüller MahallesiReşadiye MahallesiSaçayak MahallesiSağırlar MahallesiSakızköy MahallesiSarısipahiler MahallesiSarnıçköy MahallesiSebiller MahallesiSelimağa MahallesiSinderler MahallesiSüleler MahallesiŞabanlar MahallesiŞenköy MahallesiTafak MahallesiTaşkesiği MahallesiTaşpınar MahallesiTepeköy MahallesiTezlik MahallesiTurnacık MahallesiUmurlar MahallesiÜçeylül MahallesiVakıf MahallesiVeliler MahallesiYassıören MahallesiYukarımusalar MahallesiYukarıyağcılar MahallesiYunuslar Mahallesi
Balıkesir Dursunbey Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Dursunbey Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Karabük Yenice Özal Mahallesi Satılık Daire
 • Trabzon Of Sulaklı Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Bakırköy Ataköy 7-8-9-10 Mahallesi Günlük Kiralık Konut
 • Manisa Akhisar Gökçeahmet Mahallesi Satılık Zeytinlik
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.