/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İvrindicancel

Balıkesir İvrindi Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

İvrindi Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. İvrindi satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

İvrindi, Kelle peyniri ve lor peyniri ile meşhur olan Balıkesir’in bir ilçesidir. İlçe toprakları genellikle dağlıktır. Batısında Kaz Dağları, Güneybatısında ise Madra Dağı bulunur. Madra Çayı dağlardan gelen suları toplar. Koraçay; Madra Dağının alçak kesimlerinde vadiyi genişleterek verimli İvrindi Ovasını meydana getirir. Baraj gölü olan ilçede sulu tarım yapılabilmektedir. Genellikle sebze üretimi yapılan bölgede; domates, biber yetiştirilir. Bölgenin tarihinde ilk yerleşim yeri olarak kullanılması yaklaşık M.Ö. 3000-4000 yıllarına kadar uzandığı düşünülmektedir. Mysia bölgesi olarak bilinen bu bölge uzun süre Bergama Krallığının yönetiminde kalmıştır. Malazgirt Zaferinden sonra bölgeye yapılan Türk akımından beri Osmanlı İmparatorluğu’nda kalmıştır. Daha sonra 1922 yılında Yunan işgalinden temizlenerek Türkiye’nin bir ilçesi haline gelmiştir. İvrindi satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Balya ilçesi,
 • Güneyinde İzmir ili ve Savaştepe ilçesi,
 • Batısında Havran ilçesi,
 • Güneybatısında Burhaniye ilçesi,
 • Doğusunda Altıeylül ilçesi,
 • Kuzeydoğusunda Karesi ilçesi ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 32.758 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,12’si kadın, yüzde 49,88’i erkekten oluşur. Toplam yüzölçümü 751 kilometrekare olan ilçenin rakımı 190 metredir. Akdeniz ve Karadeniz ikliminin geçiş iklim özelliğini taşımaktadır. Toplam 67 mahallesi bulunmaktadır. 

İvrindi Satılık Daire Alacaklar İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre İvrindi satılık daire piyasasındaki genel bilgiler şöyledir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 37 yıl,
 • Dairenin minimum birim satış fiyatı ortalama; 1.100 TL,
 • Dairenin maksimum birim satış fiyatı ortalama; 4.182 TL,
 • Ortalama birim satış fiyatı 1.829 TL,
 • 3+1 135 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama olarak 246.915 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. 

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu konuma, sahip olduğu iç ve dış özelliklerine, bahçesi olup olmamasına, site özelliklerine göre pek çok farklı seçeceğe göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Uygun fiyatlı konutlar için İvrindi Toki Evleri fiyatları için listeleme sayfamızı inceleyebilir ve kendinize ait evi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

İvrindi Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin Ekonomisi

İlçe ekonomisi tarıma dayalıdır. Başlıca ürünleri baklagiller, sebze, arpa, mısır ve buğdaydır. Ayrıca az miktarda elma, üzüm, ayçiçeği, susam üretilir. Hayvancılık da yapılan ilçede en çok koyun, sığır ve tavuk besiciliği yapılmaktadır. Diğer yandan ilçede; kireç üretimi, tütün üretimi, taşkömürü, linyit, mermer, bakır ve kaolin yatakları da bulunur. Tarım ve hayvancılık ile uğraşanların yanı sıra doğa ve yeşillik için bölgeye taşınan pek çok insan bulunmaktadır. Sizde aradığınız evi, bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da İvrindi köylerinde sahibinden satılık köy arsası ilanları incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

İvrindi Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.