/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Marmaracancel

Balıkesir Marmara Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Marmara Satılık Daire Düşünenlere Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Marmara satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Marmara Satılık Daire Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Marmara, Güney Marmara Adaları olarak Balıkesir il sınırları içerisinde bulunan bir ada ilçe grubunun en büyüğüdür. Türkiye’nin mevcut 4 ada ilçesinden birisidir. Marmara adası ve çevresindeki küçük adaları kapsamaktadır. Mermer kelimesinin kökeni buradan gelmektedir ve aynı zamanda mermeri ile ünlü bir ilçedir. Paşalimanı adası Erdek’e bağlıdır. Marmara adaları, Marmara Denizi’ndeki adaların en büyüğüdür. Konum olarak Marmara Denizinin güneybatısında Kapıdağ Yarımadası ile Şarköy arasında sığ bir deniz alanında yer almaktadır. Topraklarındaki ilk yerleşme antik çağa kadar uzanmaktadır. Miletoslular tarafından ilk yerleşim yeri olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Adada deniz kolonileri ile bağlanan yerleşim, 15. Yüzyıldan itibaren Türklerle devam etmektedir. Yerel halkın çoğunluğunu Rumlar oluştururken, Lozan Antlaşması Mübadele maddesi sonrasında Yunanistan’a gönderilmişlerdir. Daha sonra özellikle Karadeniz Bölgesinden gelenler ile Girit Adasından mübadele ile gelenler yerleştirilerek bölge Türkleştirilmiştir. Marmara satılık ev arayanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şunlardır;

 • Dört tarafında Marmara Denizi,
 • Güneyinde Ekinlik, Avşa, Paşalimanı ve Koyun Adası,
 • Güneydoğusunda Erdek Yarımadası,
 • Kuzeyinde Marmara Denizinin ardında Tekirdağ ili,
 • Kuzeydoğusunda Marmara Denizinin ardında Marmara Ereğlisi,
 • Kuzeybatısında ve batısında Şarköy ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 9.870 kişidir. Bu nüfusun yüzde 46,53’i kadın, yüzde 53,42’si erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 117 kilometrekaredir ve Adaların en büyüğüdür ve stratejik olarak en önemlisidir. Çünkü İstanbul ve Çanakkale Boğazları arasında deniz yolu ulaşımının ana üssü olacak noktada konumlanmıştır. Klasik marmara bölgesi iklimine sahiptir.

Marmara Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Marmara Adası’nda satılık daire piyasası bilgileri şu şekildedir;

 • Ortalama satılık konut yaşam alanı 90 metrekare,
 • Metrekare birim satış fiyatı minumum; 1.410 TL,
 • Metrekare birim satış fiyatı maksimum; 3.472 TL,
 • Konutun amortisman süresi 41 yıl,
 • 1+1 50 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 130.650 TL,
 • 2+1 75 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama; 161.850 TL,
 • 3+1 100 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 198.450 TL olarak hesaplanmaktadır.

Tercih edeceğiniz dairenin sahip olduğu iç ve dış özelliklere göre satış fiyatında değişiklikler görülebilmektedir. Yazlık olarak en fazla tercih edilen bölgelerden biri olan Marmara Adalarında sizde yeni evinizle ada hayatına merhaba diyebilirsiniz. Yaz sezonlarında en çok tercih edilen bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden satılık Avşa Adası satılık yazlık ilanlarını listeleme sayfamızdan inceleyebilir ve aradığınız evi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Marmara Satılık Daire
Balıkesir Marmara Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Balıkesir Susurluk Satılık Daire
 • Balıkesir Satılık Daire
 • Bartın Amasra Kaleşah Mahallesi Satılık Ev
 • Bartın Amasra Satılık Ev
 • Bartın Merkez Aladağ Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.