Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bilecik Yenipazar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Yenipazarcancel
Bilecikcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yenipazar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yenipazar satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi kısaltabilirsiniz.

Yenipazar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası Hakkında Bilgiler

Bilecik iline bağlı olan Yenipazar ilçesinin yüzölçümü 272 kilometrekaredir. Bulunduğu lokasyon sebebi ile ılıman bir iklim ve tarıma elverişli arazilerden oluşan ilçenin temel geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık faaliyetleri yer almaktadır. Yenipazar satılık daire arayan vatandaşlar ilçede meyve, sebze ve hububat tarımı yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yapılan meyve ve sebze tarımı zaman zaman komşu bölgelerin de ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu sebep ile komşu bölgelerden ilçeye bazı dönemlerde göç alınmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri dışında küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı faaliyetleri ile de ilgilenilmektedir.

Yenipazar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

Bilecik Yenipazar satılık daire arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Geçmiş dönemlerde Kırka ismi ile bilinen bölge sırası ile Hitit, Lidya, Pers uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bölge sonraki dönemlerde Roma İmparatorluğu hakimiyeti altına girmiştir. 1323 yılına gelindiğinde ise Osmanlı Devleti’nin hakimiyetine giren bölge bulunduğu konum sebebi ile Osmanlı Devleti’nin önemli merkezlerinin biri olmuştur. 1926 yılına kadar Söğüt ilçesine bağlı olan bölge sonrasında Gölpazarı ilçesine bağlı bir bucak merkezi yapılmıştır. İlçe 1988 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş olup belediye teşkilatlanması ise 1989 yılında gerçekleşmiştir.

Yenipazar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 2 bin 965’tir. İlçe nüfusunun yüzde 48,80’ini (1.447) erkek, yüzde 51,20’sini (1.518) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yenipazar satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Yenipazar satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çöte Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Yeni Mahallesi, Zafer Mahallesi, Aşağıboğaz Köyü, Aşağıçaylı Köyü, Batıbelenören Köyü, Belkese Köyü, Caferler Köyü, Danişment Köyü, Dereköy Köyü, Doğulubelenören Köyü, Esenköy Köyü, Karahasanlar Köyü, Katran Köyü, Kavacık Köyü, Kösüre Köyü, Kuşça Köyü, Kükürt Köyü, Nasuhlar Köyü, Selim Köyü, Sorguncukahiler Köyü, Tohumlar Köyü, Ulucak Köyü, Yukarıboğaz Köyü, Yukarıçaylı Köyü ve Yumaklı Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Bilecik Yenipazar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bilecik Yenipazar uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.