Emlakjet

Bingöl Yayladere Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Yayladerecancel
Bingölcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yayladere Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Yayladere satılık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkındaki en güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Yayladere Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl’ün önemli ilçeleri arasında yer alan Yayladere ilçesisinin geçmişi Milattan Önceki 2100’lü yıllara kadar dayanmaktadır. Geçmişten günümüze Hitit, Urartu, Pers, Roma gibi önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan ilçe 1071 Malazgirt Muharebesi sonrasında Selçukluların hakimiyetine girmiştir. 1514 Çaldıran Muharebesi ile Osmanlı Devleti topraklarına katılan ilçenin eski adı Holhol’dur. 1959 yılında ilçenin ismi Yayladere olarak değiştirilmiş olup 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Yüzölçümü 419 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1550 metredir. Yayladere satılık daire arayan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ile merkezinin ilçeye 110 kilometrelik bir mesafede yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar.

Yayladere Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafya Ve Ekonomi Bilgisi

İlçenin kuzeybatısında 2 bin 884 metrelik bir rakıma sahip olan Sülbüs Dağı bulunmaktadır. Bu dağın güneybatı yamaçlarının alt kısımlarında ağaçlık alanlar bulunurken dağın genel bitki örtüsünün bozkır olduğu gözlemlenmektedir. İlçede kış mevsimleri oldukça sert geçmektedir. Bu sebeple ilçe tarım faaliyetleri için pek uygun olmamakla birlikte az miktarda kuru baklagil tarımı yapılmaktadır. Tarım faaliyetlerinin aynı sıra hayvancılık faaliyetlerinin de sürdürüldüğü ilçede küçükbaş hayvancılık faaliyetleri sürdürülmektedir. Bingöl Yayladere satılık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgenin son dönemlerde geçmiş dönemlere göre daha hızlı gelişim gösterdiği bilgisine ulaşmaktadırlar. Bölge gelişme gösterdikçe bölgeyi tercih eden vatandaşların sayısı da artmaktadır.

Yayladere Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 2 bin 139’dur. İlçe toplam nüfusunun yüzde 62,46’sını (1336) erkek, yüzde 37,54’ünü (803) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yayladere kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların ilçede tercih edebileceği 6 mahalle ve 20 köy bulunmaktadır. Yayladere satılı ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Akçadamlar Mahallesi, Haktanır Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sarı Tosun Mahallesi, Yolgüden Mahallesi, Alınyazı Köyü, Aydınlar Köyü, Batıayaz Köyü, Bilekkaya Köyü, Boğazköy Köyü, Çalıkağıl Köyü, Çatalkaya Köyü, Çayağazı Köyü, Çikan Köyü, Dalbasan Köyü, Gökçedal Köyü, Güneşlik Köyü, Günlük Köyü, Kalkanlı Köyü, Kırköy Köyü, Korlu Köyü, Sürmelikoç Köyü, Yavuztaş Köyü, Yaylabağ Köyü ve Zeynelli Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Bingöl Yayladere ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bingöl Yayladere’de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek satın almak istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.