/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yedisucancel

Bingöl Yedisu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yedisu Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Yedisu satılık daire ilanları arasından en doğru tercihi yapmak için çalışırken bölge hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Yedisu, Bingöl’ün bir ilçesidir. Tarihi oldukça eskilere dayanan bölgenin eski adı Çerme’dir. Bu adın Çermik sözcüğünden geldiği söylenir. Bölgenin giriş kısmında altta kaynar havuz vardır ve ilçenin isminin buradan geldiği düşünülür. Bölge 1951 senesine kadar Çerme Köyü ve bu tarihten itibaren Kiğı’ya bağlı Çerme Bucağı olarak tanınmıştır. 1970 senesinde merkezde yapılmış olan yedi musluk ihtiva eden çeşme dolayısıyla ilçe Yedisu ismini almıştır. 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir.

Yedisu Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölgenin Coğrafyası

Yedisu ilin en kuzeyinde yer alır. 426 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde yer alır. Deniz seviyesinden yaklaşık 1500 metre yükseltiye sahiptir. Şehir merkezine uzaklığı ortalama 124 kilometredir. İlçenin güneyinde Adaklı, doğusunda Karlıova ilçeleri, batısında Tunceli ve kuzeyinde Erzincan ile Erzurum illeri yer alır. Bölge dağlık, sarp ve engebeli bir araziye sahiptir. İlçe doğu tarafında Çavuşlu Dağ, güney tarafından Şeytan Dağı, batı tarafından Bağır Dağı ve kuzey tarafından Koşan Dağı ile çevrelenmiştir. Bingöl ve Karagöl dağlarından çıkan sular ilçenin kuzeybatısındaki Çermeden Deresi ve Elmalı Deresiyle birleşerek Peri Suyunu oluşturur. Bu su güneydoğu tarafına akıp Bingöl’den çıkar. İlçe merkezi Perisuyu Vadisinde kurulmuştur. Yedisu Ovası tarıma oldukça elverişli topraklara sahiptir. Bölgede özellikle mısır, armut, fasulye, elma ve ceviz yetiştirilebilir. İlçede tarım dışında hayvancılık da yapılır. Bölgenin dağlık olması sebebiyle dağ keçisi, tavşan, tilki ve alabalık gibi hayvanların fazla olması bölgenin cazibesini arttırır. Bölge arıcılık için de uygundur. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak için Bingöl Yedisu satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızda ulaşabilirsiniz.

Yedisu Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

İlçede 1 belediye, 5 mahalle ve 13 köy vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Ayanoğlu Köyü, Karapolat Köyü, Eskibalta Köyü, Yağmurpınar Köyü, Kaşıklı Köyü, Yeşilgöl Köyü, Güzgülü Köyü, Akımlı Köyü, Gelinpertek Köyü, Dinarbey Köyü, Şenköy Köyü, Kabayel Köyü ve Elmalı Köyüdür. Siz de ilçenin istediğiniz mahalle ya da köyünden ev bakmak için örneğin; Yedisu Merkez mahallesi kiralık ev şeklinde listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. İlçenin bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise;

  • Koşan Mahallesi,

  • Döşengi Mahallesi,

  • Yeni Mahallesi,

  • Kabaoluk Mahallesi ve

  • Merkez Mahallesidir.

Yedisu Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

Yedisu satılık daire arayışında ilçenin nüfusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerini incelediğimizde ilçenin 2018 nüfusunun 2.877 kişiden oluştuğunu görürüz. İlçe bu nüfus ile Bingöl’ün en küçük ilçesidir. Nüfusunun %56,41’ini erkek ve %43,59’u kadındır. İlçenin 2017 yılı nüfusu 2.825’dir. Bir yıl içerisinde ilçenin nüfusu çok küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı %1,84’tür. Nüfus yoğunluğu 7’dir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 7’ye denk gelir. İlçede bulunan toplam konutların sayısı 1.258’dir. Konut başına düşen insan sayısı da 1,18’dir. İşyeri sayısı 27’dir.

Siz de bu küçük ve sevimli ilçede ev sahibi olmayı düşünüyorsanız ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. Yedisu sahibinden satılık ev ya da emlakçıdan satılık ev ilanlarına sitemizden ne zaman isterseniz göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Yedisu Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.