Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Burdur Bucak Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu
search
Bucakcancel
Burdurcancel

Bucak Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Bucak satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Bucak, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Bölümü’nde yer alan Burdur iline bağlı, il merkezine 44 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. 1926 yılında Burdur’a ilçe olarak bağlanan Bucak, Burdur ilinin en gelişmiş ilçelerinden birisidir. Geçmişteki ismi Oğuzhan olan ilçenin ismi 1926 yılında değiştirilmiştir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Türklerden önce bölgeye Pisidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslıların hakimiyeti altında idi. İlçe halkının geçim kaynağı tarımdır. Ayrıca ilçede Bucak-Antalya karayolunun üzerinde hızla büyüyen bir Organize Sanayi Bölgesi kurulmuştur. Ilıman iklimin hakim olması ve arazinin elverişli olması her türlü ziraatin yapılmasına imkan vermiştir. 

Bucak Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Bucak’ta satılık ev aramayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Ağlasun ilçesi,
  • Güneyinde Antalya il sınırı,
  • Batısında Burdur Merkez, Çeltikçi ve Kemer ilçesi,
  • Doğusunda Isparta ve Antalya il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 64.943’tür. Bu sayının yüzde 50,30’u kadın, yüzde 49,70’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.511 kilometrekare, rakımı ise 820 metredir. Bucak satılık müstakil ev arayışında olanların tercihi yapabileceğiniz 24 adet mahalle vardır. Bu mahalleler; Alaattin Mahallesi, Avdan Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Yuva Mahallesi, Yetmiş Evler Mahallesi, Pazar Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yeni Mahallesi, Onaç Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Karayvatlar Mahallesi, Çukur Mahallesi, Atilla Mahallesi, Camii Mahallesi, Yörükler Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Gökalan Mahallesi, Konak Mahallesi, Oğuzhan Mahallesi, Sanayi Mahallesidir. 

Bucak Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı aralık ayı verilerine göre Burdur’un Bucak ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.216 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.287 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 217.560 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Burdur Bucak Çavuşlar Mahallesinde satılık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Bucak Satılık Yalı Dairesi
Alaattin MahallesiAlkaya KöyüAnbahan KöyüAtilla MahallesiAvdancık Köyü (Merkez Mahallesi)Avdancık Köyü (Sivişler Mahallesi)Barboros MahallesiBelören KöyüBeşkonak KöyüBoğazköy KöyüCamii MahallesiÇamlıca MahallesiÇamlıca OSB MahallesiÇamlık Köyü (Hacıbağ Mahallesi)Çamlık Köyü (Kavaklı Mahallesi)Çamlık Köyü (Narlı Mahallesi)Çamlık Köyü (Sahil Mahallesi)Çamlık Köyü (Saka Mahallesi)Çavuşlar MahallesiÇobanpınarı Köyü (Dereağzı Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Karaağaç Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Kızılca Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Kocayer Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Narağacı Mahallesi)Çobanpınarı Köyü (Pazaralan Mahallesi)Çukur MahallesiDağarcık KöyüDemirli KöyüDutalanı KöyüDutalanı Köyü (Ketrit Mahallesi)Dutalanı Köyü (Merkez Mahallesi)Elsazı Köyü (Boğaz Mahallesi)Elsazı Köyü (Bozyaka Mahallesi)Elsazı Köyü (Kavak Mahallesi)Elsazı Köyü (Merkez Mahallesi)Elsazı Köyü (Yenice Mahallesi)Fatih MahallesiGündoğdu Köyü (Merkez Mahallesi)Gündoğdu Köyü (Yeni Mahallesi)İncirdere KöyüKaraaliler KöyüKaracaören KöyüKaraot Köyü (Aykırı Mahallesi)Karaot Köyü (Cami Mahallesi)Karaot Köyü (Erekli Mahallesi)Karaot Köyü (Güllüalan Mahallesi)Karaot Köyü (Hanyıkığı Mahallesi)Karaot Köyü (Kozağacı Mahallesi)Karaot Köyü (Köletaşı Mahallesi)Karaot Köyü (Köyyatağı Mahallesi)Karapınar KöyüKaraseki KöyüKarayvatlar MahallesiKargı Köyü (Çobanlar Mahallesi)Kargı Köyü (Harmancık Mahallesi)Kargı Köyü (Merkez Mahallesi)Kargı Köyü (Taşbaşı Mahallesi)Kargı Köyü (Taşdibi Mahallesi)Kavacık KöyüKeçili KöyüKestel KöyüKızılcaağaç KöyüKızılkaya Bld. (Avdan Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Pazar Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Yeni Mahallesi)Kızılkaya Bld. (Yuva Mahallesi)Kızıllı Köyü (Elmalıbük Mahallesi)Kızıllı Köyü (Hacıismailler Mahallesi)Kızıllı Köyü (Hatipköy Mahallesi)Kızılseki KöyüKızılseki Köyü (Esirlik Mahallesi)Kızılseki Köyü (Sarıotlu Mahallesi)Kızılseki Köyü (Seki Avlığı Mahallesi)Kızılseki Köyü (Sinanbaba Mahallesi)Kızılseki Köyü (Yoncaağaç Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Camii Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Gökalan Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Kocaaliler Bld. (Pazar Mahallesi)Konak MahallesiKuşbaba Köyü (Akçapınar Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Aşağı Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Değirmen Deresi Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Mersinaltı Mahallesi)Kuşbaba Köyü (Orta Mahallesi)Kuyubaşı KöyüMehmet Akif MahallesiMimar Sinan MahallesiOğuzhan MahallesiOnaç MahallesiPazar MahallesiSanayi MahallesiSeydiköy KöyüSusuz KöyüTaşyayla KöyüUğurlu KöyüÜrkütlü KöyüÜrkütlü Köyü (Pazar Mahallesi)Üzümlübel KöyüYeni MahallesiYetmiş Evler MahallesiYörükler MahallesiYunus Emre MahallesiYüreğil Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.