Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çavdırcancel
Burdurcancel

Burdur Çavdır Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Çavdır Satılık Daire Alacaklara Bölge Rehberi

EmlakJet Çavdır satılık daire arayışlarınızı sizler için kolaylaştırdı. Ayrıca ilçedeki ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Çavdır, Burdur’un bir ilçesidir. 1990 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. 371 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1073 metre civarlarındadır. İlçenin kuzeyinde Tefenni ilçesi, batısında Gölhisar ve Altınyayla ilçeleri güneydoğusunda Antalya ili yer alır. Şehir merkezine 92 kilometre uzaklıkta bulunur. Antalya – Fethiye – Denizli yolu kavşağında yer alır. Antalya iline yaklaşık 115 kilometre uzaklığındadır. Coğrafi konum olarak bölge Antalya – Fethiye ve İzmir – Denizli bölgeleri arasındadır. Bu sebeple turizm akış yolu fırsatlarından yararlanır. Bölge yol boyunca turistik tesislere sahiptir. Bölgede tarım, hayvancılık ve turizm ön plandadır. Ayrıca bölgede pek çok kaya kabartmaları Tümülüs ve höyük vardır. İlçenin iklimi Akdeniz – Ege geçiş iklimidir. Yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları ılık ve az yağışlıdır. Bitki örtüsünü makiler oluşturur. Yüksek kesimlerinde çam ormanlarına rastlanır. İlçedeki dağlar arasında Pazar Dağı, Rahat Dağı ve Koçaş Dağları yer alır. Başlıca yaylaları ise; Kozağaç Yaylası, Küçük Alan Yaylası, Rahat Yaylası, Anbarcık Yaylası, Yazır Yaylası, Kızıllar Yaylası ve Bayındır Yaylasıdır.

Çavdır Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Nüfusu

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre ilçenin nüfusu 13.077’dir. Bu nüfusun 6.480’i erkek ve 6.597’i kadındır. Yüzde olarak nüfusun %49,55’ini erkekler ve %50,45’ini kadınlar oluşturur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılmıştır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı ise 12.729’dur. Bir sene içerisinde ilçe nüfusu artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %2,73’tür. Nüfus yoğunluğu 27’dir. Yani ilçede kilometrekareye düşen insan sayısı 27’dir. Çavdırın 2 belediyesi, 11 mahallesi ve 10 köyü vardır. İlçenin en kalabalık mahalleleri; Çınar Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Çeşme Mahallesi ve Menevşelik Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleler ise; Bayır Mahallesi, Pazar Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Yeni Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde Çavdır satılık müstakil evler ya da dairelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Çavdır Satılık Daire Bakanlara İlçenin Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulu Çavdır Anaokuludur. İlçenin ilkokulları; Bayır İlkokulu, Çavdır İlkokulu, Söğüt İlkokulu, Anbarcık İlkokulu, Kozağaç İlkokulu ve Çavdır Toki İlkokuludur. Ortaokulları; Çavdır Toki Ortaokulu, Bayır Şehit Halil Çelik Ortaokulu, Çavdır İmam Hatip Ortaokulu, Kozağaç Ortaokulu, Çavdır Söğüt İmam Hatip Ortaokulu, Söğüt Ortaokulu ve Çavdır Ortaokuludur. İlçedeki liseler ise; Söğüt Anadolu Lisesi, Çavdır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çavdır Anadolu Lisesidir. Ayrıca ilçede bir tane Çavdır Ali Nuri Sayın Halk Eğitim Merkezi yer alır. Okul çağında bir çocuğunuz varsa bu okullara ulaşımı kolay olan bir bölgede Burdur Çavdır satılık ev arayışlarınızı sürdürebilirsiniz.

Çavdır Satılık Daire Fiyatları

İlçe genelindeki satılık daire piyasasını EmlakJet okuyucuları için araştırdık. Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut 9.254’dür. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,5’tir. Toplam işyeri sayısı 1.320’dir. İlçede bulunan evlerin ortalama alanlar 137 metrekaredir. Çavdır satılık daire fiyatları ortalama 169.058 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 1.234 Türk Lirasına denk gelir.

Yukarıda yer alan veriler ışığında bütçenizi kararlaştıysanız ilgili ilanlara emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. İstediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Çavdır sahibinden uygun fiyatlı eşyalı kiralık daire ilanlarını ve diğer özelliklere sahip ev ilanlarını listeleme sayfalarımız üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.