/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Burdur Yeşilova Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu
search
Yeşilovacancel
Burdurcancel

Yeşilova Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi 

Yeşilova satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında mutlaka bilmeleri gereken tek bir yazıda sizler için topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerine, ekonomisine ve demografik durumu ile mahallelerine değindik. İlçedeki arayışınız sürecinde bu yazının size yardımcı olmasını umuyoruz. Yeşilova, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Göller Yöresi Bölümünde bulunan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur kenti on bir farklı yerleşim biriminden meydana gelmektedir. Yeşilova da kentin en gelişmiş semtlerinden biridir. İlçe kent merkezinden altmış kilometre uzakta bulunmaktadır. Denizli’ye doksan dört ve Antalya iline yaklaşık yüz altmış kilometre mesafede yer almaktadır. İlçede çok sayıda doğal ve yapay göl bulunmaktadır. 

Yeşilova Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Durumu

Yeşilova satılık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklim yapısına değineceğiz. Yeşilova ilçesi, Akdeniz Bölgesi’nin güneybatı bölümünde yer almaktadır. Kentin ise batı yakasında yer almaktadır. Semtin doğusunda Burdur Merkez ilçesi, batısında Denizli’ye bağlı Acıpayam, güneyinde Karamanlı, kuzeyinde Denizli’nin bir semti olan Çardak ile, Afyon kentine bağlı olan Başmakçı semtleri bulunmaktadır. İlçe, yaklaşık 1351 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasındaki bir bölgede yer almaktadır. İlçenin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği ortalama 1200 metredir. Göller Yöresi’nde yer almasından dolayı ilçede akarsular karstik karaktere sahiptir. Bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. 

Yeşilova Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o ilçenin, ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak yatırımınızın geleceği hakkında fikir sahibi olmanızı da sağlar. Yeşilova ilçesinde temel ekonomik faaliyetler tarım ve hayvancılıktır. Yerel halkın neredeyse tamamı bu iki ekonomik faaliyete bağlı olarak çalışır. İlçede modern tarım yöntemleri kullanılmakta ve sulu tarım yapılmaktadır. Bu durum semtteki tarımsal çeşidi ve verimliliği arttırmıştır. Bölgede daha çok tahıl üretimi yapılmaktadır. Arpa, buğday, çavdar, darı, şeker pancarı, fiğ, yonca, korungu gibi ürünler yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semt, yeraltı kaynakları bakımından zengindir. İlçede 115 farklı mermer ocağı işlemektedir. Çuvallı Köyü’nde ve semt merkezinde birer mermer fabrikası bulunmaktadır. Semtin en önemli yerlerinden biri ise Salda Gölü’dür. Eğer tarım veya hayvancılık ile ilgileniyorsanız,  Yeşilova satılık konut tercihinizin oldukça isabetli olacağını söyleyebiliriz. 

Yeşilova Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 15.457 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bölge kent nüfusunun yaklaşık %5.73’üne ev sahipliği yapmaktadır. Kentte ikamet edenlerin %48’i erkek, geriye kalan %52’si ise kadındır. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 35’dir. Bölgenin nüfusu 2007 yılından itibaren düşmektedir ve bugün ilçedeki popülasyon artış hızı -%0.32 civarındadır. Burdur Yeşilova satılık ev arayanlar aşağıda sıralanan mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Merkez Mahallesi 
 • Koyunlar Çeşme Mahallesi
 • Emek Mahallesi
 • Kayadibi Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Değirmen Mahallesi
 • Karaatlı Mahallesi

Eğer Yeşilova satılık daire kararınızdan eminseniz ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak için bir adım atmaya hazırsanız, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebillir veya sahibinden Yeşilova satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Burdur Yeşilova Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Burdur Yeşilova Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Burdur Yeşilova Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Burdur Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Gemlik Gençali Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Gemlik Kumla Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bursa Gemlik Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bursa Gürsu Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.