/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilovacancel

Burdur Yeşilova Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Yeşilova Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi 

Yeşilova satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında mutlaka bilmeleri gereken tek bir yazıda sizler için topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerine, ekonomisine ve demografik durumu ile mahallelerine değindik. İlçedeki arayışınız sürecinde bu yazının size yardımcı olmasını umuyoruz. Yeşilova, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Göller Yöresi Bölümünde bulunan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur kenti on bir farklı yerleşim biriminden meydana gelmektedir. Yeşilova da kentin en gelişmiş semtlerinden biridir. İlçe kent merkezinden altmış kilometre uzakta bulunmaktadır. Denizli’ye doksan dört ve Antalya iline yaklaşık yüz altmış kilometre mesafede yer almaktadır. İlçede çok sayıda doğal ve yapay göl bulunmaktadır. 

Yeşilova Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Durumu

Yeşilova satılık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklim yapısına değineceğiz. Yeşilova ilçesi, Akdeniz Bölgesi’nin güneybatı bölümünde yer almaktadır. Kentin ise batı yakasında yer almaktadır. Semtin doğusunda Burdur Merkez ilçesi, batısında Denizli’ye bağlı Acıpayam, güneyinde Karamanlı, kuzeyinde Denizli’nin bir semti olan Çardak ile, Afyon kentine bağlı olan Başmakçı semtleri bulunmaktadır. İlçe, yaklaşık 1351 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasındaki bir bölgede yer almaktadır. İlçenin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği ortalama 1200 metredir. Göller Yöresi’nde yer almasından dolayı ilçede akarsular karstik karaktere sahiptir. Bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. 

Yeşilova Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o ilçenin, ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak yatırımınızın geleceği hakkında fikir sahibi olmanızı da sağlar. Yeşilova ilçesinde temel ekonomik faaliyetler tarım ve hayvancılıktır. Yerel halkın neredeyse tamamı bu iki ekonomik faaliyete bağlı olarak çalışır. İlçede modern tarım yöntemleri kullanılmakta ve sulu tarım yapılmaktadır. Bu durum semtteki tarımsal çeşidi ve verimliliği arttırmıştır. Bölgede daha çok tahıl üretimi yapılmaktadır. Arpa, buğday, çavdar, darı, şeker pancarı, fiğ, yonca, korungu gibi ürünler yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semt, yeraltı kaynakları bakımından zengindir. İlçede 115 farklı mermer ocağı işlemektedir. Çuvallı Köyü’nde ve semt merkezinde birer mermer fabrikası bulunmaktadır. Semtin en önemli yerlerinden biri ise Salda Gölü’dür. Eğer tarım veya hayvancılık ile ilgileniyorsanız,  Yeşilova satılık konut tercihinizin oldukça isabetli olacağını söyleyebiliriz. 

Yeşilova Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 15.457 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bölge kent nüfusunun yaklaşık %5.73’üne ev sahipliği yapmaktadır. Kentte ikamet edenlerin %48’i erkek, geriye kalan %52’si ise kadındır. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 35’dir. Bölgenin nüfusu 2007 yılından itibaren düşmektedir ve bugün ilçedeki popülasyon artış hızı -%0.32 civarındadır. Burdur Yeşilova satılık ev arayanlar aşağıda sıralanan mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

  • Merkez Mahallesi 
  • Koyunlar Çeşme Mahallesi
  • Emek Mahallesi
  • Kayadibi Mahallesi
  • Bahçelievler Mahallesi
  • Değirmen Mahallesi
  • Karaatlı Mahallesi

Eğer Yeşilova satılık daire kararınızdan eminseniz ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak için bir adım atmaya hazırsanız, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebillir veya sahibinden Yeşilova satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.