/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bursa Harmancık Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Harmancıkcancel
Bursacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Harmancık Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Harmancık satılık daire bakanlara özel olarak hazırladığımız yazıda ilçe hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Harmancık, Bursa’nın ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin 5 bin yıllık bir tarihe sahip olduğu düşünülür. İlçede yapılan bir kazı sonucunda milattan önce yaklaşık 3 bin yıllarına ait Gaga ağızlı bir testi bulunmuştur. Yapılan araştırmalarda ilçenin Türk hâkimiyetine geçmeden önce Roma ve Bizanslıların hâkimiyet alanında olduğu görülür. Bölge Doğu Roma Döneminden beri Orhaneli kazasına bağlı bir nahiyedir. 1868 senesinde kısa süreli Bursa’ya bağlı bir kaza konumuna gelmiştir. Ardından bir süreliğine Adranos kazasına bağlı bir nahiye konumuna getirilmiştir. 1882 senesinde tekrar Orhaneli’ne bağlı kaza konumuna getirilmiştir. Bölge 1987 senesinde ise çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsüne getirilmiştir.

Harmancık Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Harmancık ilçesi Uludağ’ın güneyine yer alır. Yüksek yaylalar arasındadır. Bölge 389 kilometrekarelik bir arazi üzerindedir. Deniz seviyesinden ortalama 650 metre yüksekliktedir. İlçenin en güneyindedir. Kuzey tarafından Keles ve Orhaneli ilçeleri, batı tarafından Büyükorhan ilçesi, doğu ve güneydoğu tarafından Kütahya ili ve güney tarafından Balıkesir ili ile çevrelenmiştir. Bölge Küplü Dağı ve Asar Dağının arasındaki havzada bulunur. Bu sebeple engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Bölgenin üç kısmında büyük olmayan dereler vardır. Bu dereler Eskici Deresi, Şadırvan Deresi ve Çardı Deresidir. Bu dereler yakınlarındaki bahçe ve tarlaları sulamak için kullanılır. Çardı Deresinde ise balık tutulabilir. Bölgeye Karasal ılıman Marmara geçiş iklim tipi hakimdir. Kış ayları oldukça sert ve yaz ayları oldukça sıcaktır. Bölgenin etrafı çam ormanlarıyla örülüdür.

Harmancık Satılık Daire Arayanlara İlçe Ekonomisi

Harmancık ilçe halkının geçim kaynakları zaman içinde değişiklik göstermiştir. Madencilik 1994 krizine kadar önemli bir gelir kaynağıdır. Bölge krom yataklarına sahiptir. Bölgedeki krom işletmeleri ve mermer ocaklarının kapanması ilçedeki işsizliği arttırmıştır. Bu yüzden ilçedeki halkın büyük kısmı yakınlardaki kömür işletmelerine ve termik santrallerinde çalışmaya başlamışlardır. Bölgede yer alan yetersiz tarım alanları sebebiyle ilçede yapılan tarım ancak ailenin kendi ihtiyacını karşılayabilecek düzeydedir. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri ayçiçeği, arpa, baklagiller ve mısırdır. Bölgede ticaret de fazla gelişim göstermemiştir. Merkezde kurulan Pazar ve her sene düzenlenen panayır bölge ekonomisine katkı sağlar. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Bursa Harmancık satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

Harmancık Satılık Daire Bakanlara İlçe Demografisi

Harmancık satılık daire arayışında olan okuyucularımız için ilçe nüfusunu araştırdık. 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 6.576’dır. Bu nüfusun 3.381’i kadın ve 3.195’i erkektir. Yan ilçe nüfusunun %51,41’ini kadınlar ve %48,59 erkekler oluşturur. 2017’de ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 6.491’dir.bir sene içerisinde bölge nüfusu küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,31’dir. Nüfus yoğunluğu 16’dır. Bu ilçede kilometrekare başın düşen insan sayısının 16 olduğu anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 4.726’dır. Konut başına düşen insan sayısı 5,8’dir. Toplam işyeri sayısı da 642’dir.

İlçeden ev arayışınız devam ediyorsa ilgili ilanlar EmlakJet aracılığı ile sizlerle buluşuyor. Hayallerinizdeki eve bir an önce sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Bursa Harmancık ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.