/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bursa Orhangazi Satılık Daire

araması için 60 ilan bulundu
search
Orhangazicancel
Bursacancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Orhangazi Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Orhangazi satılık daire düşünenler için semt hakkında birçok bilgiye yer verdiğimiz bir ilçe rehberi hazırladık. Bu yazıda bölgenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik.  Orhangazi, Türkiye’nin Marmara Bölgesi2nde yer alan Bursa iline bağlı on yedi yerleşim biriminden biridir. İlçe, İznik Gölü’nün kıyısına kurulmuştur ve şehrin batı hattında yer almaktadır. Semt, kuzeyinde Yalova ile Karamürsel, batısında Gemlik , güneyinde Yenişehir, doğusunda ise İznik ilçeleri ile komşu vaziyettedir. Bölgenin daha çok bilinen ismi Pazarköy’dür. Kent merkezinden elli kilometre uzakta yer alan semtten, il merkezine yaklaşık bir saatte ulaşılabilmektedir. Bursa-İstanbul karayolu üzerinde yer alan ilçe adeta bir kavşak noktasıdır.  2011 yılında çıkan büyükşehir kanunu ile Bursa’nın merkez ilçelerinden biri haline gelmiştir.  

Orhangazi Satılık Daire Düşünenlere Semtin Tarihi

Orhangazi satılık ev arayanlar için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde semtin tarihinden kısaca söz edeceğiz. İlçede bilinen ilk yerleşim antik çağlarda başlamıştır. Bölgeye ilk yerleşenler Bitinyalıladır. Daha sonra ilçeye Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular hakim olmuştur. Orhan gazi döneminde gerçekleşen Maltepe Savalı ile bursa ili Osmanlı idaresine katılmıştır. Bu savaştan sonra ilçede Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarının bir parçası haline gelmiştir. Semt, 1893 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan işgaline uğrayan ilçe ancak 10 Eylül 1920’de işgalden kurtulmuştur. Bu tarihten sonra, Balkanlardan gelen Türkler bölgeye yerleşmiştir. İlçede, Kürtler, Türkler, Arnavutlar ve Çerkezler bir arada huzurla yaşamaktadır. 

Orhangazi Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce, o semtin ekonomik durumu, hakim ekonomik faaliyetleri ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. Hem gelecekteki yaşamınız hem de emlak piyasası hakkında fikir verir. Bu nedenle Orhangazi satılık konut arayışında olanların, ilçenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. İlçede iki temel ekonomik faaliyet vardır: tarım ve sanayi. Bölgede her türlü tarımsal ürün yetiştirilebilmektedir. Yerel halkın büyük bir bölümü sebze ve meyve üretimi gerçekleştirmektedir. Zeytincilik ve narenciye üretimi yaygındır. Semtte her yıl narenciye ve zeytin festivali düzenlenmektedir. Bölge halkının bir diğer geçim kaynağı ise tarıma dayalı sanayi kuruluşudur. Semtte yaşamını sürdürenlerin yaklaşık %40’ı orta veya daha büyük sanayi tesislerinde çalışmaktadır. İlçede tekstil ve metal sanayii gelişmiştir. 

Orhangazi Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 TÜİK verilerinden alınan bilgilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 78.447’dir. Bu kişilerin %50.15’i erkek, %49.85’i ise kadındır. Semtin nüfusu 2012 yılından beri sürekli olarak artmıştır. Bugün de ilçe popülasyonun artış hızı %1.2 civarındadır. Orhangazi , otuz bir mahalleden meydana gelmiştir ve semtte köy veya  köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Bursa Orhangazi satılık ev tercih edecekler aşağıda sıralanan mahalllerden bir veya birkaçına bakabilirler. Mahalleler gelişmişliklerine göre sıralanmıştırlar:

 • Arapzade Mahallesi 
 • Hürriyet Mahallesi
 • Muradiye Mahallesi
 • Camiikebir Mahallesi
 • Tekke Mahallesi
 • Yeniköy Mahallesi Mahallesi
 • Çakırlı Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi
 • Sölöz Mahallesi
 • Gedelek Mahallesi

Eğer Orhangazi satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hep hayalini kurduğunuz eve ulaşmak isterseniz  ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Orhangazi satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Bursa Orhangazi Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bursa Orhangazi Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bursa Orhangazi Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Osmangazi Altıparmak Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Osmangazi Bağlarbaşı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Osmangazi Çekirge Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Osmangazi Demirtaş Barbaros Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Osmangazi Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.