/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Ilgaz Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Ilgazcancel
Çankırıcancel

Ilgaz Satılık Daire Düşünenler İçin Yol Haritası

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Ilgaz satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Ilgaz, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 51 kilometre mesafede bulunmaktadır. Batı Karadeniz’in denize paralel uzanan ikinci dağ silsilesi olan ve ilçeye ismini veren Ilgaz Dağları, doğal bitki örtüsü ve yapısıyla ilin doğa turizm potansiyeline büyük katkı sağlamaktadır. Öncelikle kış sporları turizmi içerisindeki potansiyeli ülkemizde büyük önem taşımaktadır. Her geçen yıl daha fazla ziyaretçi alabilmesi adına ilçeye büyük planlamalar ve yatırımlar gerçekleşmektedir. Ilgaz Dağları tabii yapısı ile pek çok kış sporlarını gerçekleştirmeye elverişlidir. Ülkeyi doğu batı istikametinde kateden E80 Uluslararası Devlet Karayolu ile İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan D 765 Devlet Karayolunun kesişme noktasında yer alan Ilgaz ilçesi, turizm hareketliliği açısından oldukça kolay bir ulaşıma sahiptir. Ilgaz satılık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer yerleşim yerleri ise şunlardır;

 • Kuzeyinde Kastamonu ili,
 • Batısında Kurşunlu ve Bayramören ilçeleri,
 • Doğsuudna Kastamonu ili,
 • Güneydoğusunda Yapraklı ilçesi,
 • Güneyinde Çankırı Merkez ve Korgun ilçeleri ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede toplam 14.891 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun yüzde 50,08’i kadın, yüzde 49,92’si erkekten oluşmaktadır. İlçenin yüzölçümü 784 kilometrekare, rakımı ise 920 metredir. Yıllık ortalama sıcaklığı 8 - 10 derecedir. İlçenin doğal bitki örtüsü sarıçam, karaçam ve köknar ormanları bulunmaktadır. 

Ilgaz Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi ortalama 13 yıl,
 • Metrekare birim satış fiyatı minimum; 663 TL,
 • Metrekare birim satış fiyatı maksimum; 1.184 TL,
 • Ortalama satılık daire fiyatı; 126.765 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Ilgaz satılık bahçeli ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

Ilgaz Satılık Daire Tercih Edebileceğiniz Mahalleleri

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinin idari yapılanmasında 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Yukarı Mahallesi, Gazi Dede Mahallesi, Yavuz Mahallesi, Ziraat Mahallesi, Karataş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ulupınar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Şentepe Mahallesidir. En fazl nüfusa sahip olan mahallesi Gazi Dede Mahallesidir. En fazla satılık daire ilanları için tercih edilenlerden biri olan Ilgaz’da sahibinden müstakil ev ilanları için mahalle fitreleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Kendinize en uygun olan evi bulabilmek için ihtiyaçlarınıza yönelik konut tiplerini seçmeniz önerilmektedir. Daha detaylı bilgi için emlakçılarımızdan danışmanlık hizmeti satın alabilir ve en uygun evi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Ilgaz Satılık Daire
Akçaören KöyüAktaş KöyüAlıç KöyüAlibey KöyüAlibey Köyü (Karataş Mahallesi)Alibey Köyü (Merkez Mahallesi)Alpagut KöyüArpayeri KöyüAşağıbozan KöyüAşağıdere KöyüAşağımeydan KöyüAşıklar KöyüBalcı KöyüBaşdibek KöyüBelören KöyüBelören Yenice KöyüBelsöğüt KöyüBeyköy KöyüBozatlı KöyüBükcük KöyüCandere KöyüCömert KöyüÇaltıpınar KöyüÇatak KöyüÇeltikbaşı KöyüÇörekçiler KöyüDanişment KöyüEksik KöyüEricek KöyüEskice KöyüFatih MahallesiGazi Dede MahallesiGaziler KöyüGökceyazı Köyü (Memetler Mahallesi)Gökceyazı Köyü (Merkez Mahallesi)Gökceyazı Köyü (Terziler Mahallesi)Güneyköy KöyüHacıhasan KöyüIlısılık KöyüIlısılık Köyü (Sezginler Mahallesi)İkikavak Köyüİnköy KöyüKaleköy KöyüKarataş MahallesiKavaklı KöyüKayı KöyüKazancı Köyü (Kıssenir Mahallesi)Kazancı Köyü (Merkez Mahallesi)Keseköy KöyüKırışlar KöyüKıyısın KöyüKızılibrik KöyüKurmalar KöyüKuşçayırı KöyüKuyupınar KöyüMesutören KöyüMusaköy KöyüMülayım KöyüMülayım Köyü (Dönaşa Mahallesi)Mülayım Köyü (Düz Mahallesi)Mülayım Köyü (Murat Hacı Mahallesi)Mülayım Köyü (Mülayim Mahallesi)Mülayim Yenice KöyüOkcular KöyüOnaç KöyüÖdemiş KöyüÖmerli KöyüSağırlar KöyüSaraycık KöyüSarmaşık KöyüSatılar KöyüSazak KöyüSeki KöyüSerçeler KöyüSöğütcük KöyüSüleymanhacılar KöyüŞentepe MahallesiŞeyhyunus KöyüUlupınar MahallesiYalaycık KöyüYavuz MahallesiYaylaören KöyüYazıköy KöyüYenidemirciler KöyüYeni MahallesiYerkuyu KöyüYeşildumlupınar KöyüYukarıbozan KöyüYukarıdere Köyü (Kışla Mahallesi)Yukarıdere Köyü (Menşer Mahallesi)Yukarıdere Köyü (Merkez Mahallesi)Yukarı MahallesiYukarımeydan KöyüYuvademirciler KöyüYuvasaray KöyüZiraat Mahallesi
Çankırı Ilgaz Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Çankırı Ilgaz Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Çankırı Ilgaz Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Çorum Merkez Ak Kent Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çorum Merkez Bahçelievler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çorum Merkez Buharaevler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çorum Merkez Gülabibey Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çorum Merkez Mimar Sinan Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.