/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Acıpayamcancel

Denizli Acıpayam Satılık Daire

araması için 22 ilan bulundu

Acıpayam Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Acıpayam satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arayan her kişinin seçilen bölge hakkında bilmesi gereken temel noktalara değinmeye çalıştık. Acıpayam ilçesinin ekonomik durumu, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayan bilgileri edindikten sonra ilçe hakkında daha da fikir sahibi bir halde ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edeceksiniz.

Acıpayam Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Özellikleri

Öncelikle Acıpayam ilçesi, Ege Bölgesi'nin güneydoğu tarafında kalan Denizli ilinin sınırları içerisinde bulunmaktadır. Daha spesifik olmak gerekirse ilçe aslında Akdeniz Bölgesi ile Ege Bölgesi arasında bir geçiş konumundadır. Acıpayam ismindeki "payam" kelimesi, ilçede büyük ölçüde yapılan tütün tarımından gelmektedir. Denizli ilinin en büyük ilçesi olan Acıpayam'ın toplam yüz ölçümü 1.628 km2'dir ve denizden yüksekliği 885 metre olarak ölçülmüştür. 

Anadolu Yarımadası'nın güneybatı tarafında kalan Acıpayam ilçesinin, çevresinde bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Burdur iline bağlı olan Çavdır, Yeşilova ve Gülhisar ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Tavas ve Beyağaç ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Serinhisar ve Çardak ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Köyceğiz ve Çameli ilçeleri bulunmaktadır.

Acıpayam Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Durumu

Yukarıda da bahsedildiği gibi, Acıpayam ilçesi bir geçiş bölgesidir ve bu nedenden ötürü iklimi de benzer bir şekilde etkilenmektedir. Acıpayam satılık ev arayışında olanlar için ilçenin kuzey tarafındaki bölgelerde Ege Bölgesi'nde görülen iklim koşulları hakimdir. Bazı kış ayları ılıman geçse de genellikle soğuk ve yağışlıdır. Beklendiği üzere, yaz mevsimleri kurak ve sıcak geçmektedir. İlçenin güney kısımlarına indikçe Gireniz Vadisi ile birlikte Akdeniz iklimi özellikleri daha çok görülebilmektedir.

Bölgedeki tarım ve çiftçilik faaliyetleri başlıca bir gelir kaynağı görevi görmektedir. Bunda Akdeniz ikliminin ılımanlaştırıcı etkisi de vardır. Bu sayede ilçe içerisinde pamuk, muz ve incir gibi yüksek sıcaklarda büyüyen ürünler yetiştirilebilmektedir. Bunlar dışında, ilçenin kavunu ülke çapında meşhurdur. 

Acıpayam Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Acıpayam ilçesinde toplam 55.648 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,20'si erkek olup geriye kalan %49,80'lik kesim kadın nüfus tarafından oluşturulmuştur. İlçenin son 10 yıldaki nüfus grafiğine göre, nüfus seneler içerisinde oldukça stabil kalmayı başarmıştır. İlçedeki güncel nüfus artış hızı %0,48 olarak tespit edilmiştir. İlçedeki dominant yaş grubu, orta yaşlı nüfusa aittir. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine bakılırsa ilçede en çok ilkokul mezununa rastlanmaktadır. İlkokul mezunlarından sonra, okur-yazar olmayan nüfus gelmektedir. Üçüncü sırada ise ortaokul mezunları gelmektedir. Her ne kadar bölge sakinlerinin çoğunluğu Denizlili olsa da başka şehirlerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih edenler de vardır. Bu insanlar çoğunlukla Burdur, Muğla, Aydın ve Afyonkarahisar illerinden gelmektedir. 

Acıpayam ilçesine bağlı olan toplamda 56 adet mahalle bulunmaktadır. Acıpayam satılık ev arayan okuyucularımızın tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Aşağı Mahallesi,
 • Yeşilyuva Mahallesi,
 • Yukarı Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Çamlık Mahallesi,
 • Alaattin Mahallesi,
 • Dedebağı Mahallesi,
 • Kuyucak Mahallesi,
 • Yazır Mahallesi.

Eğer siz de Acıpayam sahibinden satılık daire arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

2 Ekim 2020

Acıpayam Satılık Daire
Denizli Acıpayam Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Denizli Buldan Satılık Daire
 • Denizli Honaz Satılık Daire
 • Merkezefendi 1200 Evler Mahallesi Satılık Ev
 • Merkezefendi Adalet Mahallesi Satılık Ev
 • Merkezefendi Akkonak Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.