Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Babadağcancel
Denizlicancel

Denizli Babadağ Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Babadağ Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Babadağ satılık daire arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Babadağ ilçesi, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir ilçedir. Denizli, on dokuz farklı ilçeden meydana gelmiştir. Babadağ ise kentin en kalabalık on sekizinci ilçesidir. Semt, kent nüfusunun yaklaşık %055’ine ev sahipliği yapmaktadır. Babadağ ilçesi, doğal güzellikleri ve yerel halkına sunduğu sakin yaşamı ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Tekstil sektörü ile de adını duyuran semt, et kapaması, et çevirmesi ve keşkek gibi yemekleri ile de ünlüdür. 

Babadağ Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi konumu

Babadağ satılık ev arayanlar için derlediğimiz yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Zira bir bölgeye hakim olan iklim koşulları ve doğal yapı, o bölgenin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuyu etkileme gücüne sahiptir. Bir Lidya kenti olan ilçe, Denizli iline bağlıdır ve 180 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine yayılmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 720 metredir. Bu rakam ilçe merkezinde beş yüz metre civarına düşmektedir. İlçede bir geçiş iklimi yaşanmaktadır. Orta Anadolu’ya özgü karasal iklim ile Akdeniz iklimi birlikte hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin yüksek kesimlerinde Orta Anadolu’ya özgü ağaçlara rastlanabilmektedir. 

Babadağ Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomik durumu, o bölgenin emlak piyasası ve satın aldığınız evin geleceği hakkında bilgi verir. Babadağ ilçesinde yaşamını sürdürenlerin büyük bir bölümü geçimini tarım ve hayvancılıktan kazanır. Yerel halkın %70’i buğday, arpa, mısır, nohut, haşhaş, üzüm ve şeker pancarı üretir. İlçede üzümden sonra, kavun, karpuz, armut ve vişne gibi ürünler de üretilir. İlçe tarımsal verimlilik ve çeşitlilik konusunda oldukça zengindir. Bu sebeple eğer tarımla ilgileniyorsanız Babadağ satılık konut düşünceniz oldukça isabetli olacaktır. Tüm bunlara ek olarak Babadağ halkının büyük bir bölümü hayvancılık ile de ilgilenmektedir. Doğal çayır ve meraların çokluğu, masrafı ve zahmeti azaltmakta, karı arttırmaktadır. Bu nedenle genellikle hem tarım hem de hayvancılıkla ilgilenmektedirler. 

Babadağ Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 6522 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. İlçenin nüfus grafiği dalgalı bir görünüme sahiptir. Bölgenin nüfusu 2007-2017 yılları arası azalmıştır. 2018 yılından sonra da küçük bir artış meydana gelmiştir. İlçede kilometrekareye 12 kişi düşmektedir. Semt, birçok mahalle ve köyden oluşmuştur. Denizli Babadağ satılık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçını tercih edebilirler:

 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Kelleci Mahallesi 
 • Gazi Mahallesi 
 • Molla Ahmet Mahallesi
 • Gündoğdu Mahallesi 
 • Bekirler Mahallesi 
 • Yeni Köy Mahallesi 
 • İncili Pınar Mahallesi 
 • Demirli Mahallesi 
 • Oğuzlar Mahallesi 
 • Kıran Yer Mahallesi 

Eğer Babadağ satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Babadağ satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.