Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beyağaçcancel
Denizlicancel

Denizli Beyağaç Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Beyağaç Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölge Hakkında Bilgiler

Beyağaç satılık konut arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, bölge hakkında pek çok bilgi edineceksiniz. Konut arayan her kişi, daha önceden belirlenmiş ilçe veya bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle bu yazımıza Beyağaç ilçesinin ekonomik faaliyetleri, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayacak bilgilere yer vermeye çalıştık. 

Beyağaç Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Öncelikle Beyağaç ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Denizli iline bağlıdır. Denizli-Muğla il sınırında yer alan Beyağaç ilçesi, Torosların son uzantısı olan Sandıras Dağları'nın kuzeyinde kalmaktadır. Kurulduğu bölgede Eskere Ovası'nın ortasında bulunan Akçay yer almaktadır. Denizli il merkezine uzaklığı yaklaşık 104 kilometredir. İlçenin denizden yüksekliği 690 metre olarak ölçülmüştür. Bölge içerisinde bulunan serin yaylalar ve Kartal Gölü, ilçeyi çekici kılan başlıca özellikleridir. Ayrıca ilçe yeşil ve serin bir lokasyona sahip olduğundan ötürü, yaşamak için de ideal bir yer olarak sayılabilmektedir. Yumuşak bir iklime sahip olan Beyağaç ilçesinde kar yağışı yıl içerisinde iki veya üç defa görülmektedir. Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasında kaldığı için iklim özellikleri de değişkenlik göstermektedir.

Beyağaç Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için Bölgedeki Mevcut Ekonomik Faaliyetler

Beyağaç satılık daire almayı düşünneler için ilçe sakinleri, gelirlerini temel olarak hayvancılık sektöründen elde etmektedir. Ancak ilçe içerisinde bulunan Sandras Dağı, Akçay, Kartal Gölü gibi yerler zaman geçtikçe turizm dünyası tarafından ilgi görmektedir. Türkiye'nin diğer pek çok ilçesinde olduğu gibi, Beyağaç ilçesinde de tarım önemli bir gelir sağlamaktadır. İlçede büyük miktarlarda tütün üretilmektedir. Diğer tarımsal ürünlerin yetiştirilme amacı ise yalnızca ihtiyaçtan doğmaktadır. Yani bölgede kapalı bir ekonomi stili görülmektedir. 

Beyağaç Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için Bölgenin Nüfus Özellikleri

Ev araştırma süreci içerisinde olan kişilerin bilmesi gereken kilit noktalardan biri de bölgenin nüfusu ve bu nüfusun özellikleridir. 2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonucunda, bölge içerisinde 6.903 kişinin yaşadığı tespit edilmiştir. Bu insanların %51,22'sini erkek nüfus oluşturmaktadır. Geriye kalan %48,78'lik kesim ise kadın nüfus tarafından oluşturulmuştur. İlçenin son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçede düzenli bir nüfus artışı ya da nüfus azalışı gözlemlenmemektedir. Bu örüntü eksikliği haricinde, seneler içerisinde radikal bir artış ya da azalış da gözlemlenmemiştir. Beyağaç ilçesinin güncel nüfus artış hızı %5,41 olarak tespit edilmiştir.

Beyağaç Satılık Konut Arayan Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Beyağaç ilçesine bağlı olan toplamda on beş adet mahalle bulunmaktadır. Beyağaç satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Sazak Mahallesi,
  • Kızılcaağaç Mahallesi,
  • Uzunoluk Mahallesi,
  • Kapuz Mahallesi,
  • Yeni Mahalle,
  • Eşenler Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Zafer Mahallesi.

Eğer siz de Beyağaç Fatih Mahallesi sahibinden satılık ev gibi bölge spesifik ev arayışı içerisindeyseniz ilçedeki yerel emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.