Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Bozkurt Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu
search
Bozkurtcancel
Denizlicancel

Bozkurt Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Bozkurt satılık daire  tercih etmeyi düşünenler için, ilçe hakkında birçok önemli bilgiye yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bozkurt, Denizli iline bağlı bir ilçedir. Denizli ili, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır ve bölgenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. On dokuz ilçeden oluşan bu kentin en gelişmiş on ikinci yerleşim birimi ise bu yazıda size detaylı bir şekilde anlatacağımız Bozkurt ilçesidir.  Bozkurt ilçesinde yaşamını sürdürenler, kent nüfusunun yaklaşık %1.24’üne tekabül etmektedir. Daha açık bir ifade ile Bozkurt ilçesi, şehir nüfusunun yaklaşık %1.24’üne ev sahipliği yapmaktadır. Hızla gelişen ekonomik olanakları, doğal güzellikleri ve yerel halkına sunduğu sakin yaşam ile ilçe, şehrin öne çıkan yerlerindedir. 

Bozkurt Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Konumu

Bir bölgenin coğrafi konumu, iklimi ve doğal yapısı o şehrin yerleşiminden, ekonomisine kadar birçok farklı konuya etkide bulunmaktadır. Bu nedenle Bozkurt satılık ev düşünenlerin de ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. İlçe, 400 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde uzanmaktadır. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 656 metredir. İlçe kentin doğu hattında bulunmaktadır ve kent merkezinden yaklaşık elli iki kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçe, doğusunda Çardak, batısında Honaz, güneyinde Acıpayam, kuzeyinde Baklan ve Çal ilçeleri ile komşudur. Hambat Ovası’nın verimli toprakları üzerine kurulmuş olan ilçede geçiş iklimi görülmektedir. Akdeniz ile İç Ege ikliminin koşullarına rastlanmaktadır. 

Bozkurt Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa tarihi 

Bozkurt satılık konut arayanların mutlaka bilgi sahibi olmaları gereken konulardan biri de semtin tarihi. İlçe oldukça eskilere dayanan, köklü bir geçmişe sahiptir. Bölgede bilinen ilk yerleşim milattan önce 1200’lü yıllarda gerçekleşmiştir. Doğal güzellikleri ve verimli tarım arazileri sebebiyle de semt sık sık el değiştirmiştir. İlçede Lidyalılardan Frigyalılara, Romalılardan Selçuklulara kadar birçok farklı uygarlık yaşamıştır. Orhan Gazi döneminde Osmanlı Devleti’nin topraklarına dahil olan semt, tapu tahrir kayıtlarında Denizli’ye bağlı bir bucak olarak geçmektedir. İlçenin tarihinde önemli noktalardan biri de 1878 Osmanlı-Rus Savaşı’dır. Bulgar illerinden gelen muhacir Türkler ilçeye yerleşmiştir. Bu tarihten sonra ilçe daha hızlı bir şekilde gelişmiştir. Semt, 1990 yılında çıkan bir kanun ile bugünkü statüsüne kavumuştur. 

Bozkurt Satılık Daire Seçeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, Bozkurt ilçesinde ikamet edenlerin sayısı 12.788’dir. İlçe nüfusunun +44.72’si erkek, geriye kalan %55.28’i kadındır. Popülasyon, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. Bu durum ilçenin çevre il ve ilçelere göç verdiğini göstermektedir. Semtin popülasyonu küçük miktarlar ile 2014 yılından itibaren artmıştır. Bugün popülasyonun artış hızı %0.41’de sabitlenmiştir. İlçe mahalle ve köylerden oluşmaktadır, köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Denizli Bozkurt satılık ev arayanlar aşağıda nüfuslarına göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Mehmetçik Mahallesi 
 • İnceler Mahallesi
 • Barbaros Mahallesi
 • Hamidiye Mahallesi
 • Mimar Sinan Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Cumalı Mahallesi
 • Tutluca Mahallesi
 • Ali Kurt Mahallesi
 • Mahmudiye Mahallesi

Eğer Bzokurt Satılık Daire düşüncenizde kararlı iseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Bozkurt satılık konut  ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Denizli Bozkurt Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Bozkurt Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Bursa Nilüfer Atlas Mahallesi Satılık Tarla
 • İzmir Tire Kurtuluş Mahallesi Satılık Daire
 • Denizli Pamukkale Aktepe Mahallesi Kiralık Daire
 • Adana Çukurova Yüzüncüyıl Mahallesi Kiralık Daire
 • Ankara Şereflikoçhisar Günlük Kiralık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.