Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Buldan Satılık Daire

araması için 12 ilan bulundu
search
Buldancancel
Denizlicancel

Buldan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Buldan satılık daire arıyorsanız bu yazımızda öğreneceğiniz bilgiler ile emlak araştırmanızda bir adım daha ileri gideceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama sürecinde bulunan her kişi daha önceden belirlenmiş ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle bu yazımızda Buldan ilçesi hakkında temel düzeyde tanım verecek bilgilere yer vermeye çalıştık. Yazımızda Buldan ilçesinin ekonomik durumu, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi kısa bilgiler ile karşılaşacaksınız.

Buldan Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Buldan ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Denizli iline bağlıdır. Denizli ilinin en gelişmiş ilçelerinden biridir. Toplam yüz ölçümü 510 km2'dir ve denizden yüksekliği 650 metre olarak tespit edilmiştir. Buldan ilçesinin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Güney ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Kuyucak ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Sarıgöl ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Sarayköy ilçesi bulunmaktadır. 

Ege Bölgesi'nin iç taraflarında kalan Buldan ilçesinin yüzey şekilleri oldukça dalgalıdır. Alçak ovalar ve platolar birlikte varlıklarını sürdürmektedirler. İlçe merkezinin batı yönünde kalan Süleymanlı Gölü önceki zamanlarda bölgedeki yeşil bahçeleri sulama görevindeydi ancak Adıgüzel Barajı ile birlikte bu gölün de sularının verimi oldukça artmıştır. 

Buldan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçede iklim değişken özellikler göstermektedir. İlçenin iç kesimleri ve içerisinde bulunan yayla bölgelerinde hava koşulları karasal iklimi andırır. Buldan satılık ev arayanlar için kış ayları soğuk ve karlı geçerken yaz mevsimi sıcak ve kurak geçmesine karşın ova bölgelerine nispeten serindir. İlçenin doğu tarafında ise tamamen Akdeniz ikliminin hava koşulları geçerlidir. Yaz ayları yine sıcak ve kurak geçse de kış ayları yalnızca ılık ve yağmur yağışlıdır. İlçenin üç sınırı da dağlar ile çevrili olduğu için, ilçe içerisinde sert rüzgarlar pek bulunmaz. 

Buldan ilçesinde yaşayan insanlar, gelirlerini genellikle tekstil ürünlerinin üretiminden ve ticaretinden karşılamaktadırlar. Çoğunlukla gelenekselliği bozmayacak bir şekilde evlerde üretilen bu dokuma ürünler, ilçenin tekstil ekonomisinde oldukça büyük bir yere sahiptir.

Buldan Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarına göre, Buldan ilçesinde toplamda 27.241 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,69'u erkek nüfus tarafından oluşturulurken geriye kalan %51,31'lik nüfus kısmı kadın vatandaşlar tarafından oluşturulmuştur. İlçenin son 10 yıldaki nüfus artış grafiğine göre, ilçe nüfusu yıllar süresinde oldukça stabil ve sabit kalabilmeyi başarabilmiştir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0.03 şeklinde tespit edilmiştir. İlçedeki dominant yaş grubu, orta yaşlı nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçe içerisinde en sık ilkokul mezunları rastlanmaktadır. İlkokul mezunlarını ortaokul mezunları ve sonrasında da okur-yazar olmayan kesim takip etmektedir. 

Buldan Satılık Daire Arayan Kişilerin Tercih Edebilecekleri Mahalleler

Buldan ilçesine bağlı olan toplam 45 adet mahalle bulunmaktadır. Buldan satılık ev arayan okuyucularımızın aralarından daha rahat seçmeleri için popüler mahallelerin bir listesini aşağıda sıraladık:

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Kadıköy Mahallesi,
 • Turan Mahallesi,
 • Oğuz Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Gölbaşı Mahallesi,
 • Derbent Mahallesi,
 • Yenicekent Mahallesi.

Eğer siz de Buldan Cumhuriyet Mahallesi sahibinden satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara danışmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Denizli Buldan Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Denizli Honaz Satılık Daire
 • Merkezefendi 1200 Evler Mahallesi Satılık Daire
 • Merkezefendi Adalet Mahallesi Satılık Ev
 • Merkezefendi Akkonak Mahallesi Satılık Ev
 • Merkezefendi Bahçelievler Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.