/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çivrilcancel
Denizlicancel

Denizli Çivril Satılık Daire İlanları

araması için 41 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çivril Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Çivril satılık daire arıyorsanız konut arayan her kişi gibi siz de seçtiğiniz bölge ya da ilçe hakkında önceden bilgi sahibi olmalısınız. Bu nedenle bu yazımızda Çivril ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Öncelikle Çivril ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Denizli iline bağlıdır. Çivril isminin etimolojik kökenine bakacak olursak Türklerin Anadolu bölgesine yerleştiği vakitlerde bölgeye gelen ordu birliklerinin Anadolu dışında bir yerde mola vermeleri için geri döndürülmesi anlamındadır. "Çevril" komutundan günümüze kadar Çivril halini almıştır.

Çivril Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Özellikleri

Denizli il merkezinin kuzeydoğu tarafında kalmaktadır. Denizden ortalama yükseltisi 900 metre olarak ölçülmüştür. Etrafı dağlar ile çevrilidir. Çivril ilçesinin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda verilmiştir:

 • İlçenin kuzey tarafında Sivaslı ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeybatı tarafında Karahallı ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu tarafında Sandıklı ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu tarafında Dinar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Dazkırı ve Evciler ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güneybatı tarafında ise Çal, Bekilli ve Baklan ilçeleri bulunmaktadır.

Menderes Nehri, bölgede akan su kaynakları ile birleşip ilçe içerisinde oluşan Işıklı Gölü'nü meydana getirmektedir. Bu göl, aynı zamanda birçok kuşa da ev sahipliği yapmaktadır. İlçe toplam 1.499 km2'lik bir yüz ölçümü ile Denizli ilinin en büyük ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. Çivril satılık konut arayanlar için ilçe Uşak-Denizli Devlet Karayolları üzerinde bulunmaktadır. 

Çivril Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Durumu

Çivril ilçesinde, içerisinde yer aldığı Ege Bölgesi'ne özgün olan Akdeniz iklimi görülmek ile beraber, İç Anadolu Bölgesi'nde hakim olan karasal iklim karakteristikleri de gözlemlenebildiği için bölgenin ikliminin geçiş tipi gösterdiğini bilmekteyiz. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Şu ana dek bilinen kayıtlara göre, bölgedeki en soğuk sıcaklık 14,5 santigrat derece ile Ocak ayında gerçekleşmişken en yüksek sıcaklık Temmuz ayında 38 santigrat derece ile tanık olunmuştur. İlçede esen poyraz rüzgarları sayesinde yaz mevsiminde kış havası yaratılarak zaman zaman oluşan kirli hava temizlenmektedir.

İlçenin ekonomik faaliyetleri arasında ticaret, tarım ve hayvancılık sektörleri bulunmaktadır. Ancak ilçe ekonomisinin temel kaynağı tarım sektörüdür. En çok yetiştirilen tarımsal ürün elmadır. Elma dışında bol miktarlarda şeker pancarı ve üzüm de üretilmektedir. 

Çivril Satılık Daire Arayanlar için Bölgenin Nüfus Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çivril ilçesinde toplam 60.429 kişi yaşamaktadır. Son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçede bugüne kadar hiç radikal bir artış ya da azalış görülmemiştir. İlçe nüfusu oldukça sabit bir şekilde ilerlemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-0,12 olarak ölçülmüştür. 

İlçeye bağlı olan toplam 76 adet mahalle vardır. Çivril satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler beş mahalle aşağıda listelenmiştir:

 • Kıralan Mahallesi,
 • Gürpınar Mahallesi,
 • Kızılcasöğüt Mahallesi.

Eğer siz de Çivril sahibinden satılık müstakil ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Denizli Çivril Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çivril Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Bolu Mengen Düzköy Köyü (Keleşler Mahallesi) Kat Karşılığı Tarla
 • Çanakkale Biga Örtülüce Köyü Satılık Tarla
 • Muğla Marmaris İçmeler Mahallesi Satılık Daire
 • Manisa Turgutlu Satılık Müstakil Ev
 • Muğla Marmaris Turunç Mahallesi Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.