/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Güney Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Güneycancel
Denizlicancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Güney Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Güney satılık daire arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Güney, ülkemizin Denizli iline bağlı on dokuz yerleşim biriminden biridir. Denizli, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır ve bölgenin en gelişmiş illerinden biridir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık %0.97’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, kentin en gelişmiş on beşinci yerleşim birimidir. Doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile kentin en önemli yerleşim birimlerinden biri olan Güney ilçesinde, tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Yerel halkın büyük bir bölümü bu iki ekonomik faaliyet ile uğraşmaktadır. 

Güney Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafyası

Güney satılık konut arayanlar için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden bahsedeceğiz. Güney ilçesi, kentin kuzeybatı hattında yer almaktadır. İlçe,534 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 830 metredir. İlçe merkezinde bu rakam 632 metreye kadar düşmektedir. İlçenin doğusunda Çal semti, batısında Buldan, kuzeyinde Uşak’a bağlı Eşme ili bulunmaktadır. Kent merkezinden yaklaşık 78 kilometre uzakta bulunmaktadır. Güney ilçesinde hakim olan iklim koşulları ise bir geçiş iklimi niteliğindedir. Akdeniz Bölgesi ile ılıman karasal iklim birlikte hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Rakımın yüksek olması iklim koşullarını zorlaştırmaktadır. 

Güney Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgede emlak satın almadan önce o semtin coğrafi özellikleri ve ekonomisi kadar, tarihi hakkında da bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Zira bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendirecektir. Bu nedenle Güney satılık ev bakanlara ilçenin tarihini kısaca özetleyeceğiz. Bir Lidya şehri olan semtin tarihi, milattan önce 2000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Semtte Lidyalılar, Frigyalılar, Grekler, Romalılar ve Bizanslılar yaşamıştır. 1071 tarihinden sonra ilçeye Türk akınları başlamıştır. Bölgeye yerleşen Türkler Germiyanoğulları Beyliği’ni kurmuş ve semtin kalkınmasını kolaylaştırmıştır. İlçe, Yıldırım Beyazıd döneminde Osmanlı Devleti’nin topraklarına katılmıştır. Bölge uzun yıllar Denizli’ye bağlı bir nahiye olarak kalmıştır. 

Güney Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

Güney ilçesi kent nüfusunun yaklaşık %0.97’sine ev sahipliği yapmaktadır ve 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporuna göre semtte ikamet edenlerin sayısı 9.975 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %49.52’si erkek, geriye kalnı ise kaıdndır. Kısacası nüfus, cinsiyetlere oldukça dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. 1948 yılında çıkan bir kanun ile kurulan ilçenin nüfusu 2007-2017 yılları arasında düşmüştür. Son iki yıldır ise artma eğilimindedir. Popülasyon küçük oranlarla artmıştır. Semt, mahalle ve köylerden meydana gelmektedir. Köy altı yerleşimi yoktur. Bu mahalleler gelişmişliklerine göre Denizli Güney satılık konut düşünenler için aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Yağcılar Mahallesi 
 • Tilkilik Mahallesi
 • Eziler Mahallesi
 • Karaağaçlı Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Haylamaz Mahallesi
 • Cindere Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Üç Eylül Mahallesi
 • Aydoğdu Mahallesi

Eğer Güney Satılık Daire kararınızdan eminseniz ve  bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Güney satılık ev bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.