/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Honaz Satılık Daire

araması için 7 ilan bulundu
search
Honazcancel
Denizlicancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Honaz Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Honaz satılık daire arıyorsanız sizin de konut arayan her kişi gibi seçtiğiniz bölge ya da ilçe hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu nedenle bu yazımızda Honaz ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık. Böylelikle sizlerin de konut arama sürecinizde daha adımlar ile ilerleyeceğinizi umut ediyoruz.

Honaz Satılık Daire Arayanlar için Bölgenin Coğrafi Özellikleri

Öncelikle Honaz ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Denizli iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü toplam 504 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 520 metre olarak ölçülmüştür. İlçe ile aynı ismi taşıyan Honaz Dağı, 2.571 metre yüksekliği ile Ege Bölgesi'nde bulunan en yüksek dağdır. Honaz ilçesinin kendisi de Honaz Dağı'nın kuzey yamacında kurulmuştur. Bu sebepten ötürü, yağış miktarı diğer ilçelere göre nispeten daha fazladır (yıllık 856,6 mm). Her mevsim yağış görülebilmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu il ve ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Bozkurt ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Denizli il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Çal ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında ise Serinhisar ilçesi bulunmaktadır.

İlçe arazisinin yarısından fazlasını ormanlık alanlar kaplamaktadır. Bunun dışındaki yerlerin birçoğu çayır ve mera alanları, tarım arazileridir. İlçe sınırları içerisinde varlığını sürdüren en önemli akarsu, Aksu Çayı'dır.

Honaz Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Durumu

Honaz ilçesi, Ege Bölgesi'nde yer almasına rağmen Akdeniz Bölgesi'ne daha yakın bir lokasyona sahiptir. Bu nedenle iklim olarak her iki bölgenin de karakteristiklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak bölgede üretilebilen meyve ve sebze çeşitliliği oldukça geniştir. Honaz satılık konut düşünenler için ilçe sakinlerinin ana gelir kaynağı, sanayi sektöründen elde edilmektedir. Ancak tarım ve hayvancılık sektörleri de Türkiye'deki pek çok ilçe gibi olmazsa olmaz gelir kaynaklarıdır. Bağcılık bir yan gelir olarak ilçe ekonomisine katkıda bulunmaktadır. İlçe içerisinde üretilen tarımsal ürünler arasında buğday, arpa, fiğ, pamuk, mısır, haşhaş, yulaf ve anason bulunmaktadır.

Honaz Satılık Daire Araştıran Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Honaz ilçesinde toplam 33.184 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %54,93'ü erkek olup geriye kalan %45,07'lik nüfus kadınlar tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, her ne kadar ilçede radikal bir azalış ya da artış gözükmese de zamanla nüfus azalmıştır. Güncel nüfus artış hızı %-0,81 olarak tespit edilmiştir. İlçenin yarısından fazlası orta yaşlı nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine gelindiğinde ise, ilçede en sık ilkokul mezunlarına rastlanacaktır. İlkokul mezunlarından sonra ortaokul mezunları, sonrasında ise okur-yazar olmayan nüfus gelmektedir.

Honaz Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahalle Seçenekleri

Honaz ilçesine bağlı olan toplam 23 adet mahalle bulunmaktadır. Honaz satılık ev arayan okuyucularımızın aralarından tercih edebileceği en popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Kocabaş Mahallesi,
 • Kaklık Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Afşın Bey Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Haydar Mahallesi.

Eğer siz de Honaz sahibinden satılık ev arıyorsanız bölgede bulunan yerel emlakçılara başvurmayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Denizli Honaz Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Merkezefendi 1200 Evler Mahallesi Satılık Daire
 • Merkezefendi Adalet Mahallesi Satılık Daire
 • Merkezefendi Akkonak Mahallesi Satılık Ev
 • Merkezefendi Bahçelievler Mahallesi Satılık Ev
 • Merkezefendi Bereketler Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.