/static/img/logo.svg
search
Merkezefendicancel

Denizli Merkezefendi Satılık Daire İlanları

araması için 1.242 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Merkezefendi Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Merkezefendi satılık daire araştıran kişiler, konut arayan her kişi gibi bölge hakkında önceden bilgi sahibi olmalıdır. Seçilen ilçe hakkında önceden fikir sahibi olmak, ev arama sürecini kolaylaştıracağı gibi, daha emin adımlar atmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle bu yazımızda Büyükorhan satılık konut arayan okuyucularımız için ilçe hakkında önemli noktalara değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra bölgenin coğrafi karakteristikleri, kısa bir tarihçesi ve nüfus özellikleri gibi mühim noktalar hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Öncelikle Merkezefendi ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Denizli iline bağlı bulunmaktadır. Denizli'nin diğer ilçelerine kıyasla çok daha yeni kurulan bu ilçe, 12 Kasım 2012 tarihinde resmî olarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. Ancak bu yeniliğe rağmen Denizli ilinin en kalabalık ikinci ilçesi olma özelliğine korumaktadır. Denizli il merkezine yalnızca 5 kilometre mesafede yer almaktadır. 

Merkezefendi Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Ekonomik Faaliyetleri ve İklimi

Denizli ilinin diğer pek çok ilçesinde olduğu gibi bu ilçede de tarım, hayvancılık ve sanayi sektörleri ana gelir kaynakları olarak başı çekmektedir. İlçede az miktarda da olsa mermer ve doğal taş çıkartılmaktadır. Sanayi sektöründe ise dokuma, otomativ yan sanayi, enerji, maden ve metal sanayi oldukça önem taşımaktadır. Denizli Merkezefendi satılık daire düşünenler için ilçe içerisinde bol miktarda zeytin üretilmektedir.

Bilindiği üzere bir bölgede görülen iklim tipi karakteristikleri ile o bölgede yapılan ekonomik faaliyetler arasında güçlü bir korelasyon bulunmaktadır. Benzer şekilde Merkezefendi ilçesinde kış mevsimleri ılık ve yağışlı geçmekle birlikte yaz mevsimleri sıcak geçmektedir. Dağlar çoğunlukla denize doğru dik bir konumda bulunduğundan ötürü denizden gelen rüzgarlara açık bir durumu bulunmaktadır. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 15,8 santigrat derecedir.

Merkezefendi Satılık Daire Arayışında Bulunan Okuyucularımız için Bölgenin Nüfus Özellikleri

Merkezefendi satılık daire arayan kişiler gibi genel olarak konut arayan her kişi için olduğu gibi bölgenin nüfus özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önem arz etmektedir. Çünkü bir bölgenin nüfusu, o bölgenin yaşam tarzı ve refah seviyesine ait pek çok bilgi vermektedir. 

2018 yılında yapılan nüfus araştırmalarının verilerine bakacak olursak Merkezefendi ilçesinde toplam 302.213 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,49'luk gibi bir kesimini kadın nüfus oluşturmaktayken geriye kalan %49,51'lik kesim erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin son 6 senelik nüfus grafiğine göre, ilçede radikal olmasa da sabit ve düzenli bir nüfus artışı gözlemlenmektedir. İlçenin güncel nüfus artış oranı %2,20 olarak tespit edilmiştir.

Merkezefendi Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için Mahalle Seçenekleri

Merkezefendi ilçesine bağlı olan toplam 50 adet mahalle bulunmaktadır. Merkezefendi satılık ev arayan okuyucularımız, aşağıda listelediğimiz en kalabalık 10 mahalle arasından eleme yapabilirler:

 • Karaman Mahallesi,
 • Adalet Mahallesi,
 • Değirmenönü Mahallesi,
 • Akkonak Mahallesi,
 • Selçuk Bey Mahallesi,
 • Muratdede Mahallesi,
 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi,
 • Karahasanlı Mahallesi,
 • Gerzele Mahallesi,
 • Yenişehir Mahallesi.

Eğer siz de Merkezefendi Akkonak Mahallesi sahibinden satılık ev gibi bölge spesifiğinde konut arayışlarınız süresince danışmanlık hizmeti almak isterseniz bölgede bulunan emlakçılara danışmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İmar Planı Çalışmalarına 3 Boyutlu Ta...

İmar Planı Çalışmalarına 3 Boyutlu Ta...

27 Şubat 2020

ARTE İnşaat 2020 Yılında Yenilikçi Pr...

ARTE İnşaat 2020 Yılında Yenilikçi Pr...

26 Şubat 2020

Nivo Projelerinde Satışlar Devam Ediy...

Nivo Projelerinde Satışlar Devam Ediy...

25 Şubat 2020

Konut ve Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı ...

Konut ve Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı ...

24 Şubat 2020

Konut Hesabı İle Vatandaşlara 25 Bin ...

Konut Hesabı İle Vatandaşlara 25 Bin ...

21 Şubat 2020

Merkezefendi Satılık Daire
Denizli Merkezefendi Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Merkezefendi Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Çiğli Yeni Mahalle Mahallesi Satılık Daire
 • Muğla Bodrum Dereköy Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Üsküdar Çengelköy Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • Bursa Mudanya Yeni Mahallesi Kiralık Daire
 • Adana Sarıçam Yarımca Mahallesi Satılık Tarla
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.