Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Serinhisarcancel
Denizlicancel

Denizli Serinhisar Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Serinhisar Satılık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu 

Serinhisar satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Serinhisar, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir ilçedir. İl, on dokuz ilçeden meydana gelmiştir ve Serinhisar kentin en gelişmiş on ikinci yerleşim birimidir. İlçe, 227 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 1000 metredir. İlçe, Denizli – Antalya karayolu üzerine kurulmuştur. Karaağaç  Ovası’nın kuzey bölümünde bulunan ilçe, Acıpayam, Tavas, Honaz ve kent merkezler ile komşudur.

Serinhisar Satılık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Serinhisar satılık ev bakanlar için derlediğimiz yazının ilk bölümünde semtin en önemli özelliklerinden bahsedeceğiz. İlçe 1988 yılına kadar Acıpayam ilçesine bağlı bir kasabadır. Bölgenin daha önceki ismi Kızılhisar’dır. 1988 yılında çıkan kanun ile ilçenin ismi ve statüsü değişmiştir. Belediye teşkilatı kurulmadan önce bir belde ve üç köyden meydana gelmiştir. İlçede ilk yerleşim milattan önce 1200’lü yıllarda Hititler tarafından kurulmuştur ve bugün Kaya Mahallesi denilen yerde bulunmaktadır. Hitilerden sonra ilçede, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüşüt.r 1071 yılından sonra ilçeye Türkler yerleşmeye başlamıştır. Bu tarihten sonra ilçe hızla iskan olmuştur ve bölgede Germiyanoğulları adı verilen bir beylik kurulmuştur. 

Serinhisar Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçenin emlak piyasası hakkında birçok ipucu verir. Bu nedenle Serinhisar satılık konut düşünenlerin bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Serinhisar ilçesinin hakim ekonomik sektörleri tarım ve hayvancılıktır. İlçede birçok işkolu bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi besiciliktir. Daha sonra leblebicilik gelmektedir. İlçede her yıl leblebi festivali düzenlenmektedir. Bölgede üretilen leblebiler, Ortadoğu ülkelerine ihraç edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte tahıl ve hububat yetiştirilmektedir. Arpa, buğday, mısır, çavdar, domates, patlıcan, salatalık gibi önemli tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Serinhisar’da yetiştirilen ürünlerin önemli bir bölümü çevre il ve ilçelere gönderilmekte ve iç pazarın ihtiyacını karşılamaktadır. Semtteki ılıman iklim koşulları tarımsal verimlilik ve çeşidi arttırmıştır. 

Serinhisar Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 14.430 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %49’u erkek, geriye kalan %51’i ise kadındır. Bölge popülasyonu 2008 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Bugünde nüfus azalma eğilimindedir ve nüfus artış hızı eksilerde seyretmektedir.  Popülasyonun artış hızı -%0.40’tır. İlçe, on bir mahalle ve yirmi üç köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler, aşağıda gelişmişliklerine göre Denizli Serinhisar satılık ev düşünenler için sıralanmıştır:

 • Yatağan Mahallesi 
 • Aşağı Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Pınarcık Mahallesi
 • Şair Eşref Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Kaya Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Koca Pınar Mahallesi
 • Yüreğil Mahallesi
 • Ayaz Mahallesi

Eğer Serinhisar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Serinhisar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Denizli Serinhisar Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Denizli Serinhisar Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Denizli Serinhisar Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Denizli Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Bağlar Bağcılar Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Diyarbakır Bağlar Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Diyarbakır Bismil Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Diyarbakır Ergani Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.