/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Serinhisarcancel

Denizli Serinhisar Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Serinhisar Satılık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu 

Serinhisar satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Serinhisar, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir ilçedir. İl, on dokuz ilçeden meydana gelmiştir ve Serinhisar kentin en gelişmiş on ikinci yerleşim birimidir. İlçe, 227 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 1000 metredir. İlçe, Denizli – Antalya karayolu üzerine kurulmuştur. Karaağaç  Ovası’nın kuzey bölümünde bulunan ilçe, Acıpayam, Tavas, Honaz ve kent merkezler ile komşudur.

Serinhisar Satılık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Serinhisar satılık ev bakanlar için derlediğimiz yazının ilk bölümünde semtin en önemli özelliklerinden bahsedeceğiz. İlçe 1988 yılına kadar Acıpayam ilçesine bağlı bir kasabadır. Bölgenin daha önceki ismi Kızılhisar’dır. 1988 yılında çıkan kanun ile ilçenin ismi ve statüsü değişmiştir. Belediye teşkilatı kurulmadan önce bir belde ve üç köyden meydana gelmiştir. İlçede ilk yerleşim milattan önce 1200’lü yıllarda Hititler tarafından kurulmuştur ve bugün Kaya Mahallesi denilen yerde bulunmaktadır. Hitilerden sonra ilçede, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüşüt.r 1071 yılından sonra ilçeye Türkler yerleşmeye başlamıştır. Bu tarihten sonra ilçe hızla iskan olmuştur ve bölgede Germiyanoğulları adı verilen bir beylik kurulmuştur. 

Serinhisar Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçenin emlak piyasası hakkında birçok ipucu verir. Bu nedenle Serinhisar satılık konut düşünenlerin bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Serinhisar ilçesinin hakim ekonomik sektörleri tarım ve hayvancılıktır. İlçede birçok işkolu bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi besiciliktir. Daha sonra leblebicilik gelmektedir. İlçede her yıl leblebi festivali düzenlenmektedir. Bölgede üretilen leblebiler, Ortadoğu ülkelerine ihraç edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte tahıl ve hububat yetiştirilmektedir. Arpa, buğday, mısır, çavdar, domates, patlıcan, salatalık gibi önemli tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Serinhisar’da yetiştirilen ürünlerin önemli bir bölümü çevre il ve ilçelere gönderilmekte ve iç pazarın ihtiyacını karşılamaktadır. Semtteki ılıman iklim koşulları tarımsal verimlilik ve çeşidi arttırmıştır. 

Serinhisar Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 14.430 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %49’u erkek, geriye kalan %51’i ise kadındır. Bölge popülasyonu 2008 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Bugünde nüfus azalma eğilimindedir ve nüfus artış hızı eksilerde seyretmektedir.  Popülasyonun artış hızı -%0.40’tır. İlçe, on bir mahalle ve yirmi üç köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler, aşağıda gelişmişliklerine göre Denizli Serinhisar satılık ev düşünenler için sıralanmıştır:

 • Yatağan Mahallesi 
 • Aşağı Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Pınarcık Mahallesi
 • Şair Eşref Mahallesi
 • Orta Mahallesi
 • Kaya Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Koca Pınar Mahallesi
 • Yüreğil Mahallesi
 • Ayaz Mahallesi

Eğer Serinhisar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Serinhisar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Serinhisar Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.