Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yığılcacancel
Düzcecancel

Düzce Yığılca Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Yığılca Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Yığılca satılık daire arayan okuyucularımız için bu yazımızda Yığılca ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi ilçeyi kısa bir şekilde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer verdik. Bu yolla konut arayış sürecinizin daha sağlıklı ve güvenli geçeceğini umuyoruz.

Yığılca Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için Bölgenin Coğrafi Özellikleri 

Öncelikle Yığılca ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Düzce iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 640 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 330 metre olarak tespit edilmiştir. Yığılca'nın toprağının eğimi fazladır ve yüksek miktarda engebeye sahiptir. Bu nedenle ziraat için ayrılacak arazi kısıtlıdır. Ormanlık alanlar oldukça geniştir. İlçede bulunan önemli dereler arasında Karadere, Aksu Deresi, İncirlik Deresi, Hacı Deresi ve Karakaş Deresi bulunmaktadır. İlçede ayrıca Hasanlar Barajı da mevcuttur.

Yığılca satılık ev arayan okuyucularımızın yararına olabilmesi adına, aşağıdaki listede Yığılca ilçesinin merkezî şehirlere mesafesi sıralanmıştır:

 • İlçenin batısında bulunan Düzce il merkezine 33 kilometre uzaklıktadır.
 • Yığılca, Adapazarı iline 100 kilometre uzaklıktadır.
 • Yığılca, Ankara iline 276 kilometre uzaklıktadır.
 • Yığılca, İstanbul iline 234 kilometre uzaklıktadır. 

Yığılca Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklim Özellikleri ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçede Batı Karadeniz tarafını kuşatan iklim özellikleri görülmektedir. Bu nedenle hava koşulları çoğunlukla ılıman bir karakter göstermektedir. İlçede daha önce de belirtildiği üzere var olan tarım arazileri verimsiz ve dardır. İlçede genel olarak tarım, hayvancılık ve balıkçılık sektörleri gelir kaynağı olarak görülmektedir. Tarım açısından en çok meyve, sonra sebze üretilmektedir. İlçe içerisinde bir adet sanayi tesisi de bulunmaktadır. İlçede üretilen tarımsal ürünler arasında buğday, arpa, mısır, çavdar ve fındık bulunmaktadır. İlçede arıcılık sektörü de yan bir gelir kaynağı olarak görülmektedir. 

Yığılca Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yığılca satılık ev arayanlar için ilçede toplam 16.432 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %51,13'ü erkek olup geriye kalan %48,87'sini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, her ne kadar genel bir nüfus azalışı gözükse de son senede gözle görülebilir bir nüfus artışı meydana gelmiştir. Ancak yine de bu artış ve azalışlar düzensiz bir karakteristiğe sahiptir. Yığılca'nın güncel nüfus artış hızı %11,58 olarak tespit edilmiştir.

İlçenin neredeyse yarısını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeylerinin olduğu grafiğe göre, ilçede en çok ilkokul mezunlarına rastlanabilirken ikinci sırada ortaokul mezunları gelmektedir.

Yığılca Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahalle Seçenekleri

Yığılca ilçesine bağlı olan toplam 4 adet mahalle ve 39 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalleler, nüfusu en çoktan en aza olacak şekilde aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Orhangazi Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Ahmetçiler Mahallesi,
 • Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi.

Eğer siz de Yığılca sahibinden satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Yığılca Satılık Daire
Ahmetçiler MahallesiAkçaören Köyü (İsmailçayırı Mahallesi)Akçaören Köyü (Merkez Mahallesi)Akçaören Köyü (Turnacılar Mahallesi)Aksaklar Köyü (Çırnık Mahallesi)Aksaklar Köyü (Mehmetköy Mahallesi)Aksaklar Köyü (Orta Mahallesi)Asar KöyüAtatürk MahallesiAydınyayla KöyüBekirler Köyü (Çorak Mahallesi)Bekirler Köyü (Melen Kıyısı Mahallesi)Bekirler Köyü (Merkez Mahallesi)Çamlı KöyüÇiftlik KöyüÇukurören Köyü (Merkez Mahallesi)Çukurören Köyü (Resuller Mahallesi)Dibektaş KöyüDoğanlar Köyü (Merkez Mahallesi)Doğanlar Köyü (Vayıslar Mahallesi)Dutlar Köyü (Aydın Mahallesi)Dutlar Köyü (Merkez Mahallesi)Gaziler KöyüGelenöz KöyüGeriş Köyü (Güney Mahallesi)Geriş Köyü (Merkez Mahallesi)Geriş Köyü (Setlik Mahallesi)Gökçeağaç KöyüGökçeağaç Köyü (Kazaklar Mahallesi)Gökçeağaç Köyü (Merkez Mahallesi)Gökçeağaç Köyü (Şabanlar Mahallesi)Gökçeağaç Köyü (Şaban Mahallesi)Güney KöyüHacılar KöyüHacıyeri Köyü (Dokuz Mahallesi)Hacıyeri Köyü (Merkez Mahallesi)Hebeler KöyüHocaköy KöyüHocatman Köyü (Belen Mahallesi)Hocatman Köyü (Kirseyanı Mahallesi)Hocatman Köyü (Merkez Mahallesi)Hoşafoğlu Köyü (Aksu Mahallesi)Hoşafoğlu Köyü (Merkez Mahallesi)İğneler KöyüKarakaş Köyü (Merkez Mahallesi)Karakaş Köyü (Yaplar Mahallesi)Kırık KöyüKırık Köyü (Çayırcık Mahallesi)Kırık Köyü (Karakiraz Mahallesi)Kırık Köyü (Merkez Mahallesi)Kocaoğlu Köyü (Merkez Mahallesi)Kocaoğlu Köyü (Pınarcık Mahallesi)Kocaoğlu Köyü (Yukarı Akçaören Mahallesi)Köseler KöyüMareşal Fevzi Çakmak MahallesiMengen KöyüNaşlar Köyü (Merkez Mahallesi)Naşlar Köyü (Şerenaltı Mahallesi)Orhangazi KöyüOrhangazi MahallesiRedifler KöyüSarıkaya KöyüTıraşlar Köyü (Dağ Mahallesi)Tıraşlar Köyü (Köseler Mahallesi)Tıraşlar Köyü (Merkez Mahallesi)Tuğrul KöyüYağcılar KöyüYaylatepe KöyüYeniyer KöyüYılgın KöyüYoğunpelit Köyü
Düzce Yığılca Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Yığılca Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Karaman Kazımkarabekir Satılık Arsa
 • Bursa Nilüfer Başköy Mahallesi Satılık Arsa
 • Şanlıurfa Karaköprü Satılık Daire
 • İzmir Kınık Poyracık Mahallesi Satılık Tarla
 • Mersin Toroslar Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.