/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havsacancel
Edirnecancel

Edirne Havsa Satılık Daire İlanları

araması için 5 ilan bulundu

Havsa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Havsa satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havsa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ilinin merkezine 27 kilometrelik bir mesafede yer alan Havsa ilçesinin yüzölçümü 545 kilometrekaredir. İçerisinde dağlık bir arazi yer almayan ilçede kuzey güney doğrultusunda sıralanmış olan tepelik alanlar yer almaktadır. Edirne ilinin kuzey yarısında yer alan ilçe yerleşimi Lalapaşa Yaylası üzerindedir. Havsa satılık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Akarsu kaynakları bakımından zengin olan ilçede birçok önemli akarsu yer almaktadır. Bu akarsulardan başlıcaları:

 • Oğulpaşa Deresi,
 • Necatiye Deresi,
 • Kuleli Deresi, 
 • Darı Dere ve
 • Aşırı Dere’dir.

Karasal iklimin hakim olduğu ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Doğal bitki örtüsü ormanlık arazilerden oluşan ilçede yer yer bozkır alanları yer almaktadır.

Havsa Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

Edirne Havsa satılık daire arayan vatandaşlar ilçede yapılan tarım faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. İlçe son yıllarda sanayi kollarının gelişmesi ile birlikte gelişme göstermiştir. Ekonomisinin temeli tarıma dayanan ilçede 59 bin 96 hektar tarım arazisi bulunmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında hububat ve belli başlı sebzeler gelmektedir. İlçede konut tercihinde bulunmak isteyen vatandaşlar tarım faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Havsa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 18 bin 947’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,32’sini (9 bin 534) erkek, yüzde 49,68’ini (9 bin 413) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Havsa satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Havsa satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Hacıgazi Mahallesi, Hacıisa Mahallesi, Helvacı Mahallesi, Varoş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Abalar Köyü, Arpaç Köyü, Azatlı Köyü, Bakışlar Köyü, Bostanlı Köyü, Çukurköy Köyü, Habiller Köyü, Hasköy Köyü, Kabaağaç Köyü, Köseömer Köyü, Kulubalık Köyü, Kuzucu Köyü, Musulca Köyü, Naipyusuf Köyü, Necatiye Köyü, Oğulpaşa Köyü, Osmanlı Köyü, Söğütlüdere Köyü, Şerbettar Köyü, Tahal Köyü, Taptık Köyü ve Yolageldi Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Edirne Havsa ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Edirne Havsa da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Edirne Havsa Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Havsa Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kocaeli Kandıra Günlük Kiralık Konut
 • Antalya Alanya Payallar Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Arnavutköy Anadolu Mahallesi Satılık Daire
 • Mersin Akdeniz Adanalıoğlu Limonlu Mahallesi Satılık Arsa
 • Van Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.