/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Edirne Meriç Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Meriçcancel
Edirnecancel

Meriç Satılık Daire Bakanlara Bölge Kılavuzu 

EmlakJet, Meriç satılık daire bakanlara özel olarak bu yazıyı hazırladı. Siz de ilçe hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Meriç, Edirne’nin bir ilçesidir. Bölge 1361 yılında Osmanlı devleti topraklarına dahil olmuştur. Balkan Savaşları sırasında ilçenin bugünkü topraklarının bir bölümü Uzunköprü’ye diğer bir kısmı da Sofulu’ya bağlıydı. Sofulu’nun elden çıkması sonucunda bölge 1913’te Kavaklı ismi ile ilçe yapıldı. 1919 yılında da Uzunköprü kazasına bağlandı. Bölgenin adı 1930’lu yıllara kadar Kavak ile Kavaklı isimleri ile anılmıştır. 1920 yılından 1922 yılına kadar da Yunan işgaline maruz kalmıştır. 1936 yılında Büyük Doğanca ilçe merkezi olmuş ve bölgenin adı Meriç olarak değiştirilmiştir. 1930 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. 

İlçe halkının geçim kaynaklarında tarım ön plandadır. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, baklagiller, pirinç, şeker pancarı ve ayçiçeğidir. Az sayıda susam, elma, arpa armut ve üzüm de yetiştirilir. Bölgede peynir imalathaneleri ile çeltik atölyeleri vardır. 

Meriç Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafyası 

İlçenin yüzölçümü 385 kilometrekaredir ve deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 30 metredir. Şehir merkezine olan uzaklığı 87 kilometredir. İlçe güneyden İpsala, doğu ve güneydoğudan Uzunköprü ilçeleri, batı ve kuzeyden Yunanistan sınırı ile çevrelenmiştir. Bölge adını Meriç Irmağından alır. İlçenin sınırlarını kuzey ve batı kısımdan Meriç Irmağı güney ve güneydoğu kısımdan Ergene Irmağı, çizer. İlçe arazisi bu ırmaklara arasında dalgalı düzlüklerden ve ovalardan meydana gelir. Mandadere Mesire alanı ve Karayusuflu Gölet’i Mesire Alanı ilçede keyifli vakit geçirebilecek yerler arasındadır. Meriç nehri yakınları da keyifli vakit geçire bilinecek yerlerdendir. Meriç Nehri Bulgaristan’dan doğar ve Edirne üzerinden Ege Denizine sularını bırakır. Nehir Yunanistan – Türkiye sınırında belirleyicidir. Nehrin iki ayrı kolu vardır. Bu kollardan bir tanesi Ege Denizi’ne diğeri ise Yunanistan’ın Saroz Körfezine dökülür. Nehir ülkemizin en büyük 10. akarsuyudur. Hırçınlığı ile dikkat çeker. Özellikle kış aylarında çok yoğun akar. Debisi oldukça yükselir ve bazen çevresindeki yerleşimlere zarar verir. 

Meriç Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 14.201’dir. Bu kişilerin 6.912’si kadın ve 7.289’u erkektir. Yani nüfusun %48,67’si kadınlardan ve %51,33’ü erkeklerden oluşur. İlçedeki nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. 2017 yılında Meriç’te yaşayan kişi sayısı 13.801’dir. Bir sene içerisinde ilçede yaşamını sürdüren insan sayısında küçük bir artış gözlenmiştir. Yıllık nüfus artış oranı % 2,90’dır. Nüfus yoğunluğu 32’dir. Bu da kilometrekareye denk gelen insan sayısını temsil eder. İlçenin 6 mahalle ve 21 köyü vardır. Meriç satılık müstakil ev bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

  • B. Doğanca Mahallesi 2.932,
  • Gazi Mahallesi 1.297,
  • İzzet Paşa Mahallesi 1.217,
  • Merkez Mahallesi 1.200,
  • Şehit Mehmet Aydın Mahallesi 773 ve 
  • K. Doğanca Mahallesi 246 kişiden oluşur. 

Meriç Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki konutların sayısı 10.431’dir. Konut başına denk gelen hane halkı sayısı 2,64’tür. İşyeri sayısı 1.236’dır. İlçede bulunan satılık dairelerin ortalama alanları 128 metrekaredir. Meriç satılık daire fiyatları 195.968 Türk Lirasıdır. Ortalama birim satılık daire fiyatı 1.531 Türk Lirasında denk gelir.

Yukarıda yer alan verilere göre bütçenizi oluşturduysanız EmlakJet ile ev arayışlarınızı tamamlayabilirsiniz. Edirne Meriç sahibinden satılık ev ilanlarına ve diğer ilçelerdeki ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.