/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uzunköprücancel

Edirne Uzunköprü Satılık Daire

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Uzunköprü Satılık Daire Düşünenlere İl Rehberi

Uzunköprü satılık daire bakanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Üç bölümden oluşan yazıda, bölgenin coğrafi özelliklerinden iklimine, nüfusundan mahallelerine kadar birçok farklı konuya değineceğiz. Uzunköprü, Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne iline bağlı dokuz yerleşim biriminden biridir. İlçe, Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümü’nde yer almaktadır. İlçe, Merkez ve Keşan ilçelerinden sonra semtin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık %14.94’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçe ismini , semt sınırları içerisinde er alan ve dünyanın en uzun taş köprüsü olma niteliğine sahip olan Uzunköprü’dan almaktadır. Uzunköprü, ilçeye can suyunu getiren Ergene Nehri’nin üzerine kurulmuştur. Türkiye ile Balkanları birbirine bağlayan bu köprü, ilçenin stratejik açıdan önemini arttırmıştır.

Uzunköprü Satılık Daire Bakanlara İlçenin Doğası 

Uzunköprü satılık ev arayanların ilçe hakkında öğrenmeleri gereken ilk şey bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek bölgeye yerleşenler için yazının bu kısmı özellikle önemlidir. Uzunköprü ilçesi, Türkiye’nin en batı sınırında yer alır ve Edirne ilinin orta noktasındadır. İlçenin batısında Yunanistan ve Meriç ilçesi, doğusunda Tekirdağ, kuzeydoğusunda Kırklareli ve güneyinde İpsala ile Keşan ilçeleri bulunmaktadır. Semt aynı zamanda kuzeyinde Havsa ilçesi ile komşudur. Ergene Ovası üzerine kurulmuş ilçenin denizden yüksekliği sadece 18 metredir. Düzlükler üzerine kurulmuş olan semtin kuzeyinde ve güneyinde küçük tepecikler bulunmaktadır. Semtin toplam yüzölçümü ise  1215 kilometrekaredir. Bu hali ile ilçe, bölgenin en geniş yüzölçümüne sahip yerleşim birimidir. İlçede karasal Marmara iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlı ve soğul geçmektedir.

Uzunköprü Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgede ev satın almadan önce, o il veya ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Bu nedenle Uzunköprü satılık konut arayanlara semtin ekonomik durumu hakkında bilgi vereceğiz. İlçenin ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Semt, Trakya topraklarının en verimli bölgesi üzerine kurulmuştur. Tarıma dayalı sanayi de gelişmiştir. Ergene Nehri’nin getirdiği alüvyonlu topraklarda buğday, pirinç, ayçiçeği ve şeker pancarı yetiştirilmektedir. İlçede birçok fabrika bulunmaktadır. Bu fabrikalarda bitkisel yağlar ve şeker üretilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte sebze yetiştiriciliği ve bahçecilik gelişmiştir. İlçede hayvancılık da gelişmiştir. Canlı hayvan ve et ihraç eden bölgede, mandıracılık gelişmiştir. Süt ve süt ürünü üretimi yaygındır. Denize kıyısı olmayan ilçenin nehirlerinde balıkçılık yapılmaktadır. 

Uzunköprü Satılık Daire Bakanlara Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 61.485 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. İlçenin nüfusu 2011 yılından sonra sürekli olarak düşmüştür. Bugün nüfusun artış hızı eksilerde seyretmektedir ve tam olarak -%0.70’tir. İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Köy altı yerleşimi yoktur. Edirne Uzunköprü satılık ev arayanlar aşağıda sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Atatürk Mahallesi
 • Mescit Mahallesi
 • Büyük Şehsuvar Bey Mahallesi
 • Aşçıoğlu Mahallesi
 • Habib Hoca Mahallesi
 • Halise Hatun Mahallesi
 • Kavak Mahallesi
 • Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Rıza Efendi Mahallesi

Eğer Uzunköprü satılık daire tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Uzunköprü satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Uzunköprü Satılık Daire
Edirne Uzunköprü Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Edirne Satılık Daire
 • Elazığ Merkez Abdullah Paşa Mahallesi Satılık Daire
 • Elazığ Merkez Akpınar Mahallesi Satılık Ev
 • Elazığ Merkez Ataşehir Mahallesi Satılık Ev
 • Elazığ Merkez Çaydaçıra Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.