/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çayırlıcancel

Erzincan Çayırlı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çayırlı Satılık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu 

Çayırlı satılık daire düşünenler için hazırladığımız bu yazının sonunda ilçe hakkında tüm önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Sizi hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştıracak bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden, ikinci bölümünde kısaca tarihinden ve son bölümünde ise ilçenin demografik durumu ile mahallelerinden söz edeceğiz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Çayırlı, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzincan iline bağlı bir yerleşim birimidir. Erzincan dokuz ilçeden meydana gelmiştir. Çayırlı ilçesi ise kentin en gelişmiş beşinci semtidir ve kent nüfusunun %3.83’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçe çok eskilere dayanan geçmişi ve doğal güzellikleri ile kentin en önemli yerleşim birimlerindedir. 

Çayırlı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Çayırlı satılık ev tercih etmeyi planlayanlar için yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Çayırlı ilçesi, 1126 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1520 metredir. İlçe, kentin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Doğusunda Tercan  ve Aşkale ilçesi, batısında kent merkezi, kuzeyinde ise Bayburt ili ve Otlukbeli ilçesi bulunmaktadır. İlçenin en önemli yükseltileri Keşiş, Sipikor ve Coşan Dağları’dır. Semte can suyunu getiren ise Dorum ve Mans Çayları’dır. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine konumlanmasından dolayı ilçede tarım olanakları sınırlıdır. Semtte meralar ve yaylalar geniştir. Kışlar soğuk ve uzun geçerken, yazlar sıcak ve kurak geçer. 

Çayırlı Satılık Daire Arayanlara İlçenin Kısaca Tarihi 

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o ilçe veya il ile olan bağlarınızı kuvvetlendirecektir. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Çok çeşitli kavimlere ev sahipliği yapan semtte, Hurriler, Hititler ve Urartular yaşamıştır. Semt, Erzincan’ın el değiştirmesi ile birlikte değişmiştir. Uzun yıllar boyunca Timur’un yönetiminde kalan ilçe, daha sonra Akkoyunluların eline geçmiştir. 1473 yılında gerçekleşen Otlukbeli Savaşı ile de Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Uzun yıllar Ermenilerin ve Türklerin barış içinde yaşadığı semt, 1914 yılından sonra Rus işgaline uğramıştır. 1915 yılından sonra bölgeden çekilen Ruslar, yönetimi Ermenilere devretmiştir. İlçe, 20 Şubat 1918 tarihinde de anavatana katılmıştır. İlçe, 1954 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Çayırlı satılık konut düşünenlerin, bu bilgilere vakıf olması arayışlarını kolaylaştıracaktır. 

Çayırlı Satılık Daire Seçeceklere Mahalle Önerisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı tam olarak 9032’dir. İlçede yaşamını sürdürenlerin %51.62’si erkek, geriye kalan %48.38’i kadındır. Semt, kentin en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık %3.83’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, üç mahalle ve kırk yedi köyden meydana gelmektedir ve semt nüfusu 2017 yılından beri artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı %3.50’dir. Erzincan Çayırlı satılık ev arayanlar aşağıda sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçını seçebilirler:

 • Atatürk Mahallesi
 • Barbaros Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Balıklı Köyü
 • Başköy Küyü
 • Boybeyi Köyü
 • Doluca Köyü
 • Esendoruk Köyü
 • Mirzalıoğlu Köyü
 • Ozanlı Köyü
 • Paşayurdu Köyü

Eğer Çayırlı  satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Çayırlı satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.