/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemahcancel
Erzincancancel

Erzincan Kemah Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kemah Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Kemah satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Kemah, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde bulunan Erzincan ilinin bir ilçesidir. Eski adı Gamakha olarak bilinen ilçe, Yukarı Fırat Bölümünde kendi adını taşıyan bir boğazın güneybatısında yer alan engebeli bir arazide denizden 1053 metre yükseklikte kurulmuştur. İl merkezine 50 kilometre mesafededir. İl merkezi ve diğer iller ile ulaşımı karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanabilme imkanı bulunur. İstanbul-Kars demiryolu hattı ilçe merkezinden geçmektedir. Fırat Nehri’nin bir kolu olan Karasu Nehri Kemah ilçesinin yanından geçmektedir. İlçedeki Kemah Kalesi tarihte önemli bir yere sahiptir. Doğal yapısı gereği savunmaya oldukça elverişli olması, tarihte hep vazgeçilmez bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Kimler tarafından ve hangi tarihte yapıldığı tam olarak bilinememektedir. Kimi kaynaklara göre M.Ö. 205 yıllarında Arzaklılar tarafından yapıldığı geçer. Son yıllarda yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonrasında ziyarete açılan tarihi kale ilçenin turizm kaynaklarından birisidir. Kemah satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Refahiye ve Erzincan Merkez ilçesi,
 • Güneyinde Tunceli il sınırı,
 • Batısında İliç ve Refahiye ilçeleri,
 • Doğusunda Erzincan Merkez ilçesi vardır.

Kemah Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafi ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 8.167’dir. Bu sayının yüzde 50,56’sı kadın, yüzde 49,44’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 2.354 kilometrekare, rakımı ise 1.130 metredir. Kemah ilçesi, Doğu Anadolu’da Karasu Vadisinin sol kıyısında, Munzur dağlarından inen Tanasur Deresi ağzında ve kadim kalenin eteklerinde kurulmuştur. Eskiden şehir, esas itibariyle kale dibine doğru kurulmuş, çarşı ve dükkanlar burada yer almış. Yerleşim ise ağırlıklı bir şekilde Cennet Yamacı emsal bağ ve bahçeler arasından akan Tanasur Deresinin açtığı derin vadinin eteklerinde yapılan evlerdeymiş. Kemah satılık konut alacaklar için şimdi hala ilçenin 10 mahallesinden 5’i bu vadide bulunmaktadır.

Kemah Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Mahalleleri

Kemah satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği mahalleleri şunlardır;

 • Ortagedik Mahallesi,
 • Göğüsbağı Mahallesi,
 • Çarşı Mahallesi,
 • Pörhenkbaşı Mahallesi,
 • Beklimçay Mahallesi,
 • Mektepönü Mahallesi,
 • Yukarı Mahallesi,
 • Karşıbağ Mahallesi,
 • Cirgişin Mahallesi,
 • Aşağıgedik Mahallesidir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Erzincan Kemah satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.