/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemaliyecancel
Erzincancancel

Erzincan Kemaliye Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kemaliye Satılık Daire Arayanlara Özel Bilgiler

Kemaliye satılık daire arayan EmlakJet ziyaretçilerine özel olarak hazırlanan bu yazıda ilçe hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Kemaliye, Erzincan’ın ilçelerinden biridir. Eski ismi Agn’dır ve bu isim cennet gibi güzel bahçe anlamına gelir. İlçe adı Türkçede Eğin şeklini almıştır. 1922 senesine kadar bu ismin değişiminde bölge halkının Kurtuluş Savaşında Atatürk’e 500 atlı ile yanında olacağını haber vermesi etkili olmuştur. Atatürk bölgenin adını daha sonra Kemaliye olarak değiştirmiştir. 

Kemaliye Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi

Yöre halkının geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık başta gelir. Tarım arazilerinin azlığı ilçedekileri bağ – bahçe tarımına yönlendirmiştir. Tarımda üretilenlerin büyük çoğunluğu evin ihtiyaçlarını gidermek içindir. Ceviz ve dut ilçe ekonomisinde büyük yer tutar. Duttan üretilen dut pekmezi ve dut kurusu gibi ürünler satışa sunulur. İlçenin dikkat çekici doğası da ekonomide etkilidir. Karanlık Kanyonu, Dünyadaki Grand Kanyondan sonra 2. büyük kanyondur. Yabancı turistler tarafından ilgiyle karşılaşılan kanyon yerli turistler tarafından pek bilinmemektedir. Kanyon’da 2008’de itibaren Uluslararası Doğa Sporlarında BASE jumping atlayışları yapılmaktadır. Kanyon su sporları için idealdir. Yaz aylarına oldukça turist çeker. İlçedeki tarihi ve turistik yerler arasında Orta Camii, Zincirlikaya, Kışlacık Köyü Camii, Salihli Köyü Camii, Taşdibi Cami, Yeşilyamaç Köyü Camii, Başpınar Köyü Camii, Kadıgölü, Ala Mağarası ve Kırkgöz Mesire Alanı bulunur. 

Kemaliye Satılık Daire Arayabileceğiniz Mahalleler

Kemaliye’nin 61 köy ve 11 mahallesi vardır. İlçenin köyleri; Adak Köyü, Karakoçlu Köyü, Efeler Köyü, Çanakçı Köyü, Kozlupınar Köyü, Ağıl Köyü, Şahinler Köyü, Harmankaya Köyü, Başarı Köyü, Dutluca Köyü, Kavacık Köyü, Akçalı Köyü, Yaka Köyü, Kocaçimen Köyü, Sırakonak Köyü, Aksöğüt Köyü, Buğdaypınar Köyü, Sandık Köyü, Toybelen Köyü, Gümüşçeşme Köyü, Demir Köyü, Yeşilyamaç Köyü, Apçağa Köyü, Yuva Köyü, Kutluca Tuğlu Köyü, Köyü, Günyolu Köyü, Balkırı Köyü, Dolunay Köyü, Armağan Köyü, Yeşilyurt Köyü, Kekikpınarı Köyü, Esence Köyü, Başpınar Köyü, Salihli Köyü, Arslanoba Köyü, Yukarıumutlu Köyü, Subaşı Köyü, Aşağıumutlu Köyü, Yazmakaya Köyü, Çat Köyü, Karapınar Köyü, Avcı Köyü, Yeşilyayla Köyü, Gözaydın Köyü, Çaldere Köyü, Yayladamı Köyü, Başbağlar Köyü, Ocak Köyü, Güldibi Köyü, Boylu Köyü, Yıldızlı Köyü, Kışlacık Köyü, Çakırtaş Köyü, Topkapı Köyü, Dilli Köyü, Kuşak Köyü, Çit Köyü, Ergü Köyü, Kabataş Köyü ve Dallıca Köyüdür. Erzincan Kemaliye satılık ev bakabileceğiniz mahalleler ise aşağıdadır. 

 • Sandıkbağı Mahallesi,
 • Ariki Mahallesi,
 • Hacı Yusuf Mahallesi,
 • Dörtyolağzı Mahallesi,
 • Gençağa Mahallesi,
 • Naip Mahallesi,
 • Halilağa Mahallesi,
 • Bahçe Mahallesi,
 • İshakpaşa Mahallesi,
 • Esertepe Mahallesi ve 
 • Taşdibi Mahallesidir. 

Kemaliye Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporunda bulunan verileri incelediğimizde ilçedeki konut sayısının 6.811 ve işyerleri sayısının 211 olduğunu görürüz. Konutlara düşen hane halkı sayısı da 1,84’tür. Kemaliye’de bulunan satılık dairelerin alanları ortalama 252 metrekare olarak karşımıza çıkar. Kemaliye satılık daire fiyatları ortalama 362.880 TL’dir. Birim satış fiyatı da ortalama 1.440 TL’ye denktir. 

Ev arayışlarınız devam ediyorsa en doğru adres EmlakJet. Sitemizden istediğiniz il ya da ilçedeki ilanlara vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz. Siz de Erzincan Kemaliye toki evleri satılık ilanlarına ve diğer ilanlara listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.