/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Refahiyecancel

Erzincan Refahiye Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Refahiye Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere Önemli Bilgiler 

Refahiye satılık daire düşünenler için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, tarihinden, demografik durumuna ve mahallelerine kadar birçok konuda bilgi sahibi olacaksınız. Refahiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzincan iline bağlı bir yerleşim birimidir. Erzincan dokuz ilçeden meydana gelmiştir ve kent bölgenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Refahiye ise şehrin en gelişmiş dördüncü ilçesidir ve kent nüfusunun %5.28’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semte ismini Erzincan Mutasarrıfı Şefik Paşa vermiştir ve bolluk, bereket anlamına gelen Refahiye adını almıştır. İlçe doğal güzellikleri ve çok eskilere dayanan tarihi ile kentin en önemli yerleşim birimlerinden biridir. İlçede her yıl düzenlenen bal festivali önemli bir gelir kaynağıdır.

Refahiye Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Refahiye satılık ev tercih edecekseniz, ilk olarak semtin coğrafi konumu ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İlçe, 1744 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından Refahiye, kentin en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan Refahiye ilçesinin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1589 metredir. Bu rakam, semt merkezinde biraz daha düşmektedir. Bölgenin en önemli yükseltisi Kızıdağ’dır. Refahiye ve Kemah ilçeleri arasında yer alan Kızıldağ’da birçok dağ köyü bulunmaktadır. Semtte Doğu Anadolu’ya özgü bir karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. 

Refahiye Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o semtin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle Refahiye satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki ekonomik durum ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. İlçede tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Tarıma dayalı olarak gelişen semtte, çavdar, buğday, bakliyat, ceviz, kavun ve karpuz yetiştirilmektedir. İlçenin dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olması, semtte hayvancılığın kolay bir şekilde gelişmesini sağlamıştır. Özellikle küçükbaş hayvancılık gelişmiştir. İlçede 15.632 adet küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Bunlara ek olarak mandıracılık ve bal üretimi de yaygındır. Koyun sütünden üretilen peyniri çok ünlüdür. Bölgede her yıl bal festivali düzenlenmektedir. 

Refahiye Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre,  ilçede yaşayanların sayısı 12.456 kişiye ulamıştır. İlçede yaşayanların 6655’i erkek, 5801’i ise kadındır. Daha açık bir ifade ile ilçe popülasyonun %53’ü erkek, %47’si kadındır. Semtin popülasyonu 2017 yılından sonra çok hızlı büyümüştür. Bugün nüfusun artış hızı %17.23’tür. İlçe dört büyük mahalle ve yüz yirmi bir köyden meydana gelmiştir. Erzincan Refahiye satılık ev tercih edecekler aşağıda nüfuslarına ve gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Yenidoğan Mahallesi ( 2333 kişilik nüfusu ile semtin en gelişmiş yerleşim birimidir.) 
 • Kemaliye Mahallesi
 • Camii Şerif Mahallesi
 • Hakoğlu Mahallesi 
 • Ağmusa Köyü
 • Aydıncık Köyü
 • Çaltı Köyü
 • Biçer Köyü 
 • Çavuş Köyü
 • Kaçak Köyü
 • Kandil Köyü

Eğer Refahiye satılık daire tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Refahiye satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Refahiye Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.