/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Üzümlücancel

Erzincan Üzümlü Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Üzümlü Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Üzümlü satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Üzümlü, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Erzincan ilinin bir ilçesidir. Eski ismi Cimin’dir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçede Urartular döneminden kalma Altıntepe Kalesi bulunmaktadır. Urartular dönemi ve daha pek çok tarihi medeniyetlerin kalıntıları günümüzde devam edilen arkeolojik kazılarla ortaya çıkmaktadır. İlçenin en meşhur ürünü isminden gelen üzümüdür. Dünya’nın ilk ve tek patentli üzümü olan Cimin Üzümü oldukça ünlüdür. Kendine has hoş kokulu siyah üzümün dünyada herhangi bir eşi benzeri yoktur. Üzümlü satılık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde 
  • Güneyinde 
  • Batısında 
  • Doğusunda ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14.390’dır. Bu sayının yüzde 49,98’i kadın, yüzde 50,02’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 578 kilometrekare, rakımı ise 1.250 metredir. 

Üzümlü Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Mahalle Bilgileri

1924 yılında belediye teşkilatı kurulmuş olan Üzümlü ilçesinde; 24 köy, 17 mahallesi vardır. Üzümlü satılık daire arayışında olanlar için tercih edilebileceğiniz mahalleleri; Babacan Mahallesi, Ciminli Baba Mahallesi, Oruçlu Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Üçler Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Terzibaba Mahallesi, Piri Sami Mahallesi, Geyikli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Büyük Kadağan Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi, Çay Mahallesi, Fırat Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Süleymanlı Mahallesidir. Üzümlü satılık konut arayışında Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da sahibinden uygun fiyatlı ilanları inceleyebilirsiniz. 

Üzümlü Satılık Daire Arayanlar İçin İlçedeki Eğitim Kurumları

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde ev sahibi olmak isteyenler için ilçede bulunan hastane, okul ve sağlık ocağı gibi devlet kurumları hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumlar şunlardır; Altınbaşak Şehit Murat Bayram İlkokulu, Üzümlü Geyikli Şehit Polis Hakan Can Ortaokulu, Gökbayrak İlkokulu, Nusret Yılmaz İlkokulu, Üzümlü Anaokulu, Üzümlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Üzümlü İmam Hatip Ortaokulu, ÜZümlü Ortaokulu, ÜZümlü Anadolu Lisesi, Üzümlü Fatih İlkokulu, Şehit Murat Bayram Ortaokulu, Karakaya Gökbayrak Ortaokulu, Bayırdağ İlkokulu, Üzümlü Geyikli Şehit Polis Hakan Can İlkokulu, Bayırbağ Ortaokulu, Şehit Fatih Devravut İlkokulu, Üzümlü Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu, Üzümlü Halk Eğitim Merkezi. Üzümlü ilçesinde Üzümlü Devlet Hastanesi bulunmaktadır. 

Siz de aradığınız evi bulabilmek için en fazla aranan sahibinden Erzincan Üzümlü’de satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Üzümlü Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.