Emlakjet

Erzurum Aziziye Satılık Daire

araması için 47 ilan bulundu
search
Aziziyecancel
Erzurumcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aziziye Satılık Daire Arayanlara Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Aziziye satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Aziziye, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum ilinin bir ilçesidir. Erzurum ilinin merkez ilçelerinden birisidir ilin batısında yer alır. İlçenin eski ismi Ilıca’dır. Erzurum’u batıya bağlayan ve İpek Yolu rotasında bulunan E80 karayolu üzerinde bulunur. İlçe halkının büyük çoğunluğunu çevre il ve köylerden gelenler oluşturmaktadır. Bölgedeki karasal iklim etkisi altındadır. Kışları soğuk ve kar yağışlı geçer, yazlar ise genellikle sıcak ve kuraktır. Aziziye ilçesi doğal güzellikleri ile yanında barındırdığı termal potansiyel ile de şehrimiz adına lokomotif görevi üstlenmiştir. Kaplıcalarıyla meşhur olan ilçede, termal ve turistik otel tesisleri bulunmaktadır. İlçenin en büyük kalkınma potansiyeli olan jeotermal kaynakları ilçe ve il ekonomisine kazandırılması noktasında çalışmalar devam etmektedir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Aziziye satılık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde İspir ilçesi,
 • Güneyinde Palandöken ilçesi,
 • Batısında Aşkale ilçesi ve Bayburt il sınırı,
 • Doğusunda Yakutiye, Tortum ilçeleri ile çevrilidir. 

 

Aziziye Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 62.289’dur. Bu sayının yüzde 58,50’si kadın, yüzde 51,50’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.702 kilometrekare, rakımı ise 1.812 metredir. Aziziye ilçesinde satılık ev arayışında olanlar için toplam 72 tane mahalle vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır; Selçuklu Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Saltuklu Mahallesi, Çiğdemli Mahallesi, Demirgeçit Mahallesi, Alaca Mahallesi, Başçakmak Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Yoncalık Mahallesi, Eskipolat Mahallesi, Beypınarı Mahallesi, Alaca Mahallesi, Kumluyazı Mahallesi, Tebrizcik Mahallesi, Tınazlı Mahallesi, Yukarıcanören Mahallesidir. Aziziye Saltuklu Mahallesi satılık daire gibi en çok aranan ilanlar için listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz. 

 

Aziziye Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı  verilerine göre Erzurum’un Aziziye ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,

 • Metrekare birim satış ücreti en az; 807 TL,

 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.595 TL,

 • Ortalama konut satış fiyatı; 193.905 TL,

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Aziziye ilçesinde bulunan satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 80 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 80.880 TL,
 • 2+1 120 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 150.240 TL,
 • 3+1 150 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 181.350 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Erzurum Dadaşkent’te Sağlam Emlaktan satılık evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

 

Dadaşkent Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Dadaşkent satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Dadaşkent satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Dadaşkent sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Dadaşkent satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Dadaşkent Satılık Daire Fiyatları

Dadaşkent satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Dadaşkent Satılık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan Dadaşkent satılık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Dadaşkent Satılık Daire 3+1

Dadaşkent satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Dadaşkent Satılık Daire 2+1

Dadaşkent satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Dadaşkent Satılık Daire 1+1

Dadaşkent satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Dadaşkent Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Dadaşkent satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Aziziye Satılık Daire
Adaçay MahallesiAğcakent KöyüAğcakent MahallesiAğören MahallesiAhırcık KöyüAhırcık MahallesiAkdağ KöyüAkdağ MahallesiAkyazı KöyüAkyazı MahallesiAlaca KöyüAlaca MahallesiAlaybeyi MahallesiAşağıcanören KöyüAşağıcanören MahallesiAşağı Yenice MahallesiAtatürk ÜniversitesiAtlıkonak KöyüAtlıkonak MahallesiAynalıkale KöyüAynalıkale MahallesiBaşçakmak KöyüBaşçakmak MahallesiBaşkent KöyüBaşkent MahallesiBaşkurtdere KöyüBaşkurtdere MahallesiBaşovacık KöyüBaşovacık MahallesiBeypınarı MahallesiBingöze KöyüBingöze MahallesiÇamlıca KöyüÇamlıca MahallesiÇatak KöyüÇatak MahallesiÇavdarlı KöyüÇavdarlı MahallesiÇavuşoğlu KöyüÇavuşoğlu MahallesiÇıkrıklı KöyüÇıkrıklı MahallesiÇiğdemli KöyüÇiğdemli MahallesiDadaşkentDağdagül KöyüDağdagül MahallesiDemirgeçit MahallesiDüztoprak MahallesiEğerti KöyüEğerti MahallesiElmalı KöyüElmalı MahallesiEmrecik KöyüEmrecik MahallesiEskipolat KöyüEskipolat MahallesiEşkinkaya KöyüEşkinkaya MahallesiGelinkaya KöyüGelinkaya MahallesiGeyik KöyüGeyik MahallesiGez Köyü OSB MahallesiGüllüce KöyüGüllüce MahallesiHalilkaya KöyüHalilkaya MahallesiIlıca MahallesiKabaktepe KöyüKabaktepe MahallesiKahramanlar MahallesiKapılı KöyüKapulu MahallesiKarakale KöyüKarakale MahallesiKavaklıdere KöyüKavaklıdere MahallesiKayapa MahallesiKızılkale KöyüKızılkale MahallesiKumluyazı MahallesiKuşçu MahallesiKuzgun KöyüKuzgun MahallesiKuzuluk KöyüKuzuluk MahallesiOcak KöyüOcak MahallesiÖmertepe MahallesiÖzbek MahallesiÖzbilen MahallesiPaşayurdu KöyüPaşayurdu MahallesiRizekent KöyüRizekent MahallesiSakalıkesik MahallesiSaltuklu MahallesiSarıyayla MahallesiSelçuklu MahallesiSırlı KöyüSırlı MahallesiSorkunlu KöyüSorkunlu MahallesiSöğütlü KöyüSöğütlü MahallesiSöğütlü Ovacık MahallesiTaşpınar KöyüTaşpınar MahallesiTebrizcik MahallesiTınazlı MahallesiToprakkale KöyüToprakkale MahallesiÜçköse BucağıÜçköşe MahallesiYarımcaYarımca MahallesiYeşilova KöyüYeşilova MahallesiYeşilvadi KöyüYeşilvadi MahallesiYoncalık KöyüYoncalık MahallesiYukarıcanören KöyüYukarıcanören Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.