Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tepebaşı Cumhuriye Mahallesi Satılık Daire

araması için 14 ilan bulundu
search
Cumhuriye Mahallesicancel
Tepebaşıcancel
Eskişehircancel

Cumhuriye Mahallesi Satılık Daire Arayanlara Bölge Hakkında Önemli Bilgiler

Cumhuriye Mahallesi satılık daire bakan takipçilerimiz için mahalle hakkındaki genel bilgilere yer verdiğimiz yazımızı hazırladık. Cumhuriye Mahallesi, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer alan bir mahalledir. Bölgede karasal iklim hâkimdir. Yazlar sıcak ve yağışsız, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Yağışlar az ve kısa sürelidir. Ağustos, Temmuz ve Eylül ayları en az yağış alan aylardır. Bir senenin yaklaşık 90-100 günü yağışlı geçer.  Mart ayında daha çok don olayı görülür. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında sıcaklığın yoğun olduğu zamanlar yaşanır. Yağışlar kış döneminde kar ve yağmur şeklinde görülür. Aralık ayı ile beraber yağışlar kar şeklindedir. Nisan ayı sonu ile birlikte havalar ısınmaya başlar. Temmuz ve ağustos aylarında, Akdeniz yaz kuraklığı özelliklerini görülür. Sıcaklık rejimi karasal özelliktedir. Rüzgârlar, kışın doğudan batıya doğru esmektedir. Baharın ilk zamanlarında kuzeybatı rüzgârları görülür. Baharın sonunda ise güneybatı, batı ve kuzeybatıdan gelen rüzgârlar eser. Bitki örtüsü İç Anadolu Bölgesi'nin tipik bitki örtüsü olan bozkırdır.

Cumhuriye Mahallesi Satılık Daire Bakanlara Bölgenin Ekonomisi

Bölgenin sanayi çarşısında oto motor tamir ve bakım atölye ve tezgâhları yer alır. Eskişehir'in ilk fabrikalarından biri olan Eskişehir Şeker Fabrikası 1939 senesinde kurulmuştur. Bölgede büyük devlet işletmelerinin dışında 1960 senesi sonrasında ivme kazanan yerel sermaye yatırımlarıyla gerçekleşmiş birçok sayıda özel kuruluş yer alır. Aynı zamanda kentte lokomotif ve motor, basma, uçak bakımı ve onarımı (tusaş), sirke ve şarap,  şeker, çimento tuğla ve kiremit, un, bisküvi ve şekerleme, beton direk, sunta ve mobilya, buzdolabı ve soba fabrikaları bulunur. Küçük sanayi sitesinde, ağaç işleri, madeni eşya ve çeşitli imalat ve iş tezgâhları bulunur. Siz de bu mahallede yaşamak istiyorsanız Cumhuriye Mahallesi satılık daire ilanlarına sitemizden istediğiniz zaman dilediğiniz yerden göz atabilirsiniz.

Cumhuriye Mahallesi Satılık Daire Almak İsteyenlere Bölgenin Coğrafyası

Bozdağ ve Sündiken Dağları ile Kütahya Yükseltisi arasında bulunan Porsuk ovasının ortasından geçen ve Sakarya Nehri’nin önemli noktalarından biri olan Porsuk Çayı’nın iki yönüne kurulmuş Eskişehir şehir merkezinin kuzey, kuzey-batısında yer alır. Eskişehir ili İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeybatısında bulunur. Batısında İnönü ve Kütahya kuzeyinde Mihalgazi ve Sarıcakaya doğusunda Alpu ve Ankara, güneyinde ise Mahmudiye, Seyitgazi ve Afyon, sınırları ile komşudur. İç Anadolu stepleri, Kuzey Anadolu ve Batı Anadolu ormanları bölgenin bitki örtüsünü oluşturur.

Cumhuriye Mahallesi satılık daire arayışınızda bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Ev arayışınız hala devam ediyor ise size en uygun olan evler EmlakJette sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza, kriter ve bütçenize uygun olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık evler Cumhuriye Mahallesi ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor.

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Tepebaşı Satılık Daire
AdalarAhılar MahallesiAlınca MahallesiAşağıkartal MahallesiAşağı Söğütönü MahallesiAtalan MahallesiAtalantekke MahallesiAvlamış MahallesiBahçelievlerBahçelievler MahallesiBatıkent MahallesiBehçetiye MahallesiBektaşpınarı MahallesiBeyazaltın MahallesiBoyacıoğlu MahallesiBozdağ MahallesiBuldukpınar MahallesiCumhuriye MahallesiCumhuriyetCumhuriyet MahallesiÇalkara MahallesiÇamlıcaÇamlıca MahallesiÇanakkıran MahallesiÇukurhisarÇukurhisar Yeni MahallesiDanişment MahallesiEğriöz MahallesiEmirceoğlu MahallesiErtuğrul GaziErtuğrulgazi MahallesiEsentepe MahallesiEskibağlar MahallesiFatihFatih MahallesiFevzi ÇakmakFevziçakmak MahallesiGazipaşa MahallesiGökçekısık MahallesiGökdere MahallesiGüllük MahallesiGündüzler MahallesiHacı AlibeyHacı Ali Bey MahallesiHacı Seyit MahallesiHasanbey MahallesiHayriye MahallesiHekimdağ MahallesiHisar MahallesiHoşnudiye MahallesiIşıklar Mahallesiİhsaniye MahallesiKaraçobanpınarı MahallesiKaradere MahallesiKaragözler MahallesiKavacık MahallesiKeskin MahallesiKızılcaören MahallesiKızılinler MahallesiKozkayı MahallesiKozlubel MahallesiKumlubel MahallesiMamure MahallesiMerkez Yeni MahallesiMollaoğlu MahallesiMusaözü MahallesiMustafa Kemal Paşa MahallesiMuttalipMuttalip Emirler MahallesiMuttalip Koyunlar MahallesiMuttalip Orta MahallesiNemli MahallesiÖmerağa MahallesiSakarı IlıcaSakintepe MahallesiSatılmışoğlu MahallesiSazovaSazova MahallesiSöğütönüSulukaraağaç MahallesiSütlüceSütlüce MahallesiŞarhöyük MahallesiŞeker MahallesiŞirintepeŞirintepe MahallesiTakmak MahallesiTandır MahallesiTaycılar MahallesiTekeciler MahallesiTunalı MahallesiTurgutlar MahallesiUludere MahallesiUluönderUluönder MahallesiYakakayı MahallesiYarımca MahallesiYeniakçayır MahallesiYenibağlar MahallesiYeniincesu MahallesiYeşiltepe MahallesiYukarıkartal MahallesiYukarı Söğütönü MahallesiYusuflar MahallesiYürükakçayır MahallesiZafer MahallesiZincirlikuyu Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.