/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İslahiyecancel
Gaziantepcancel

Gaziantep İslahiye Satılık Daire

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İslahiye Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. İslahiye satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

İslahiye, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep il merkezine 90 kilometre mesafede bulunan bir sınır ilçesidir. İlin güneybatısında, geçim kaynağı tarım olan bie ilçedir. Gaziantep iline bağlı olmasından dolayı Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sayılmasına rağmen aslında coğrafi olarak Akdeniz Bölgesinin en doğusunda yer almaktadır. Dolayısıyla bitki örtüsü, iklim koşulları ve tarımsal ürünleri açısından Akdeniz bölgesinin sahip olduğu özelliklere sahiptir. İlçe topraklarının batı ve doğusu engebeli, orta alanları ise düzlüktür. Batısında Nur Dağlarının doğu uzantıları, doğusunda ise Kartal Dağı bulunur. İslahiye Ovası bu dağların raunda uzanır. Aynı zamanda tektonik kökenli bir ova olan İslahiye OVası, Kahramanmaraş-Hatay çöküntü alanında yer alır. Nur ve Kartal Dağlarından doğan çok sayıdaki çay ve dereler ovayı suladıktan sonra Asi Nehrine katılır. Karasu Çayının üzerinde sulama ve taşkınları önlemek amacıyla Tahtaköprü Barajı kurulmuştur. Her yıl ilçede üzüm festivali düzenlenmektedir. 

İslahiye Satılık Daire Arayanlara İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

İslahiye satılık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Nurdağı ilçesi,
  • Güneyinde Hatay il sınırı ve Suriye devlet sınırı,
  • Batısında Osmaniye il sınırı,
  • Doğusunda Kilis il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 67.674’tür. Bu sayının yüzde 49,05’i kadın, yüzde 50,95’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 818 kilometrekare, rakımı ise 530 metredir. İl plaka kodu 27, il telefon alan konu 0342 ve ilçe posta kodu ise 27900’dür. 19. Yüzyıl sonlarında Adana vilayetinin Osmaniye sancağına bağlı bir kaza merkezi iken, 1933’te Gaziantep’e ilçe olarak bağlanmıştır. Günümüzde İslahiye satılık daire tercihi yapmak isteyenlerin seçim yapabileceği 69 adet mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır; Atatürk Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Altınüzüm Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Sulumağara Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesidir. İklim özellikleri bakımından  Akdeniz iklimi ile Karasal iklim arasında geçiş özelliği göstermektedir. Daha çok Akdeniz ikliminin etkisinde olan ilçede yazları çok şiddetli sıcak geçmektedir. 

İslahiye Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre İslahiye ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 167 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 687 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.508 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 183.700 TL’dir. 

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre İslahiye ilçesinde bulunan satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

  • 2+1 106 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 108.438 TL,
  • 3+1 175 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 202.125 TL,

• 4+1 200 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 217.400 TL’dir. 

İlçe bölgesinde en çok tercih edilen ilanlardan birisi olan Gaziantep Antep İslahiye müstakil evler satılık ilanları için Emlakjet’in güvenilir emlak danışmanlarından ya da sahibinden uygun fiyatlı ilanları listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.