/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karkamışcancel
Gaziantepcancel

Gaziantep Karkamış Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karkamış Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Karkamış satılık daire arıyorsanız bu yazı sonunda edinmiş olacağınız bilgiler ile, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Karkamış ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımanıza yardımcı olacak bilgilere yer vermeye çalıştık.

Karkamış Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Karkamış ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Gaziantep iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 312 km2'dir. Suriye ile Türkiye arasındaki siyasal sınır görevini görmektedir. Bu neden ile, stratejik olarak oldukça önemli bir konuma sahiptir. Tarıma elverişli topraklara sahiptir. Su kaynakları bakımından da bir o kadar şanslıdır. Çünkü hemen yanında Fırat Nehri bulunmak ile birlikte ilçenin her yerinden su kanalı geçmektedir. İlçenin denizden yüksekliği 365 metre olarak tespit edilmiştir. Gaziantep il merkezine karayolu ile 75 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Fırat Nehri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Oğuzeli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Nizip ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Suriye devleti yer almaktadır. 

Karkamış Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçenin doğal bitki örtüsü gereği zeytin, fıstık, meyve ağaçları ve bağ bulunmaktadır. Tipik Akdeniz iklimine ait hava koşulları tüm ilçeye hakimdir. Karkamış satılık konut düşünenler için yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken kış ayları nispeten ılıman geçmesine rağmen yine yağışlıdır. Geceleri serin geçmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 27 santigrat derece olarak ölçülmüştür. 

İlçede sanayi sektörü, Gaziantep ilinin diğer illerine göre oldukça geri bir seviyede kalmıştır. Konumu gereği düzenli ve sağlam bir ekonomi döngüsüne sahip değildir. Ancak yukarıda da bahsedildiği gibi tarıma oldukça elverişli topraklara sahiptir.

Karkamış Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Karkamış ilçesinde toplam 10.436 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %52,61'i erkek olup geriye kalan %47,39'luk kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede toplanan son 10 yıllık nüfus verilerinin bir grafiğine göre, ilçenin nüfusu oldukça düzensiz bir karakteristiğe sahiptir. Ancak son yılda gözle görülür bir nüfus artışı yaşanmıştır. Karkamış'ta güncel nüfus artış hızı %9,19 olarak tespit edilmiştir.

Karkamış ilçesine bağlı toplam 39 adet mahalle bulunmaktadır. Karkamış satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin kısa bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Etiler Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Çiftlik Mahallesi,
 • Soylu Mahallesi,
 • Çarşı Mahallesi,
 • Yaşar Mahallesi,
 • Kıvırcık Mahallesi,
 • Lojmanlar Mahallesi.

Eğer siz de Karkamış satılık avlulu kerpiç ev gibi bölge spesifiğinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesinde yer alan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.