/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yavuzelicancel

Gaziantep Yavuzeli Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Yavuzeli Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler

Yavuzeli satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte konut arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Yavuzeli ilçesinin nüfus özellikleri, ekonomik faaliyetleri ve coğrafi karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık. 

Eskiden "Cingife" olarak anılmıştır. Rivayetlere göre, burası bir Ceneviz şehri idi ve bu sebeple adı da öyleydi. Ancak Yavuz Sultan Selim 1517 senesinde Mercidabık Seferi'ne giderken bu bölge kaldığından ve buraya ilgi gösterdiğinden bölgenin adı Yavuzeli olmuştur. Bu olayın resmileşmesi ise 1958 senesini bulmuştur. 

Yavuzeli Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Yavuzeli ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Gaziantep iline bağlıdır. İlçenin denizden yüksekliği seviyesi 850 metredir. Gaziantep il merkezine 38 kilometre uzaklıktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 483 km2'dir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey tarafında Araban ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu tarafında Şanlıurfa ili yer almaktadır ve Fırat Nehri aradaki doğal sınırı çizmektedir.
 • İlçenin kuzeybatı tarafında Kahramanmaraş ili bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu tarafında Nizip ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Merkez Şehitkamil ilçesi bulunmaktadır.

Yavuzeli Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Yavuzeli satılık konut düşünenler için ilçe genelinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Sıcak ve ılıman hava koşulları daha sık yaşanmaktadır. Kış aylarında, yaz mevsimine nazaran çok daha büyük miktarlarda yağmur yağmaktadır. Yıllık ortalama sıcaklık 16,8 santigrat derece olarak ölçülmüştür. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 520 mm'dir. 

İlçe sakinlerinin çoğu köylerde ikamet etmektedir ve geçimlerini büyük bir çoğunluk ile tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. İlçede sanayi sektöründe hiçbir ilerleme kaydedilmediği için işsizlik ile mücadele eden kişiler, Gaziantep şehir merkezinde yaşamaya başlamayı çözüm olarak bulmuşlardır.

Yavuzeli Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yavuzeli ilçesinde toplam 22.192 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,55'i erkek olup geriye kalan %49,45'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, nüfus senelerden beri oldukça sabit kalmayı başarmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %2,14 olarak tespit edilmiştir.

Yavuzeli ilçesine bağlı olan toplam 44 adet mahalle bulunmaktadır. Yavuzeli satılık ev arayan okuyucularımızın kolaylığı için, en popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Büyükkarakuyu Mahallesi,
 • Fevzi Çakmak Mahallesi,
 • Süleymanobası Mahallesi,
 • Bakırca Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Tokaçlı Mahallesi,
 • Sarılar Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Ballık Mahallesi.

Eğer siz de Yavuzeli sahibinden müstakil ev gibi bölge spesifiğinde bir ev arama süreci içerisindeyseniz ilçede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.