Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keşapcancel
Giresuncancel

Giresun Keşap Satılık Daire

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Keşap Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Keşap satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Keşap, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun ilinin merkezine 10 kilometre mesafede bulunan bir sahil ilçesidir. Keşap ilçesinin tarihi Giresun, Trabzon ve Şebinkarahisar ile birlikte aynı gelişmeler yaşamıştır. M.Ö. 6. Yüzyıllarda Pers İmparatorluğunun himayesi altına alınan bölge pek çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yaparak kültürel bir mirasa sahip olmuştur. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Türklerin bölgeye sahip olması tarihte ilk kez 11. Yüzyılın sonlarına doğru olmuştur. 1467 yılında Fatih Sultan Mehmet Trabzon’u fethetmeye giderken burasını da Osmanlı topraklarına katmıştır. İlçe gelişmiş yaylacılığı ile bilinir. Yayla turizmi genellikle yerli turistlerin oluşturduğu bir süreçtir. Tarihi ve doğal yapılarında Rumların yaşadığı köylerde 3 Rum Kilisesi, manastır harabeleri, Kemer köprüler, Karşıyaka Camii ve Hüseyin Efendi Türbesi önemlidir. Keşap satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Dereli ve Yağlıdere ilçeleri,
 • Batısında Giresun Merkez İlçesi,
 • Doğusunda Yağlıdere ve Espiye ilçeleri ile çevrilidir. 

Keşap Satılık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçenin Coğrafi, İdari ve Nüfus Bilgisi

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 20.616’dır. Bu sayının yüzde 50,55’i kadın, yüzde 49,45’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 222 kilometrekare, rakımı ise 50 metredir. Alanı üçgene benzeyen ilçe sahil kıyısında Giresun il merkezine 10 kilometre mesafede kurulmuştur. Arazi yapısı tamamen engebelidir. Dağlar ve tepeler arasında derin vadiler bulunur.  İlçe Merkez, Yolağzı ve Karabulduk diye üç coğrafi bölgeye ayrılır. Denize dökülen pek çok sayıda deresi bulunur. Su kaynağı bakımından oldukça zengindir. İklimi tipik karadeniz özelliklerini göstererek, yaz mevsimi sıcak kış mevsimi ise ılık geçer. Her mevsimde bolca yağmur almaktadır. 1945 yılında çıkarılan kanun ile müstakil ilçe statüsü elde eden Keşap’ta satılık daire arayanlar için toplam 6 mahalle bulunmaktadır. Bunlar; 

 • Alakaş Mahallesi,
 • Bozkurt Mahallesi,
 • Yoliçi Mahallesi,
 • Karabedir Mahallesi,
 • Uğurca Mahallesi,
 • Fındıklı Mahallesidir. 

Keşap Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Giresun’un Keşap ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 128 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 889 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.160 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 188.160 TL,
 • 2+1 66 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 66.198 TL,
 • 3+1 145 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 206.625 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Giresun Keşap Fındıkkent Evleri satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.