Emlakjet

Hakkari Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Hakkaricancel

Hakkari Satılık Daire Arayanlar İçin İl Rehberi

Hakkari satılık daire arayanlar için sizlere rehber olabilecek bilgileri derledik. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Hakkari’de 286 bin 470 kişi yaşamaktadır. Dağlık bir alanda konumlanan İl’in yüzde 80’den fazlasını dağlık alanlar oluştururken, yüzde 10’unu ova ve platolar oluşturur. Hakkari’nin rakımı 1.728,00 metredir ve denizden yüksekliği ortalama 2000 metrelerin üzerindedir. İl’in komşuları arasında;

 

  • Başkale
  • Gürpınar
  • Beytüşşebap
  • Uludere yer alır.

 

Hakkari’nin köklü bir tarihi geçmişi vardır. Öyle ki birçok medeniyete ev sahipliği yapan İl’e iz bırakanlar arasında; Med, Pers, Selevkos, Abbâsi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı İmparatorluğu bulunur. Geçmişten günümüze birçok tarihi dokusu bulunan Hakkari’nin görülmeye değer eserleri de bir hayli çoktur. Ters lalesi ile ünlü olan Hakkari Unesco tarafından da yakın takiptedir. Turizm açısından da önemli bir yerde olan bölge coğrafi açıdan sert ve soğuk bir iklime sahiptir. Dağlık ve donlu gün sayısının çok olduğu bölgede kayak merkezi de bölge halkının hizmetindedir. Hakkari satılık konut alacaklar için bölge tarihi dokusuyla kendine hayran bırakır.

 

Hakkari’de Satılık Daire Alacaklara İlçe Rehberi

Hakkari satılık daire alacaklar için merkez kadar ilçeler de önemlidir. Çünkü nüfus yoğunluğu merkezden ilçelere doğru kaymaktadır. Hakkari’nin 4 merkez ilçesi bulunmaktadır. Bunlar;

 

  • Merkez
  • Çukurca
  • Şemdinli
  • Yüksekova’dır.

 

122 adet köyü bulunan Hakkari’nin 368 mezrası ve ilçelere bağlı 4 beldesi bulunmaktadır. Devlet destekli yatırımlarla ulaşımdan eğitime, sağlıktan sosyo-kültürel yaşama kadar birçok alanda atılım gerçekleştirilen Hakkari’de inşaat firmaları da boş durmuyor. Yüklenici firmaların Hakkari’yi yeniden bir görünüme kavuşturmak için inşa ettikleri Hakkari toki evleri ilanlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Hakkari Satılık Daire Alacaklar İçin Ekonomi Rehberi

Hakkari’nin ekonomisi de bölgede yaşayacaklar için oldukça önemlidir. İstihdam edilen adrese yakın bir daire sahibi olmak her açıdan size avantaj sağlayacaktır. Bunların arasında en önemlisi de zaman tasarrufu olacaktır. Tarım ve hayvancılık konusunda gelişen İl’in arazisinin çok elverişli olmamasından dolayı tarımsal üretim yok denecek kadar azdır. Az da olsa düzlük alanlarda tarımsal üretim yapılmaktadır. Ormancılık bölgedeki bir diğer mesleklerdendir. Bunun yanında arıcılık alanında Hakkari ülke ekonomisinde büyük paya sahiptir. Öyle ki bölgede 99 bin adet arı kovanı bulunur ve bal üretimi sağlanır. Hakkari’nin sanayideki paydasına baktığımızda ise devlet destekli yatırımlarla Hakkari kötü izlerden sıyrılıp hızla geliştirilmektedir. Ayrıca bölgede krom ve titanyum çıkarılmaktadır. Hakkari’de eşyalı kiralık daire seçenekleri özellikle mevsimsel çalışanlar için dikkat çekici olabilir.

 

Hakkari Satılık Daire Alacaklar İçin Fiyat Rehberi

Hakkari satılık konut arayanlar için son olarak bölgedeki satış piyasası hakkında bilgi vermek faydalı olacaktır. Çünkü alıcıların en önemli kriteri alacağı evin bütçesine uygun olması oluyor. Tabiki bunun yanında dairenin kullanışlı olması, daire tipinin uygun olması, ulaşım akslarına yakın olması, merkezi bir konumda olması, eğitim ve sağlık gibi elzem noktalara yakın olması gibi konular da önem teşkil ediyor. Bölgeye 2015 yılında açılan ve 102 milyon maliyet harcanan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı da değer katıyor. Ayrıca merkezde de minibüs ve otobüslerle ulaşım sağlanıyor. Hakkari genelinde satış piyasasına göz attığımızda tablo şu şekilde; ortalama 100 m2 bir alanda, ortalama Hakkari satılık daire 85 bin TL ve geri dönüş ise 17 yıldır. Daire tipine göre çeşitlilik gösteren fiyatlarda en gerçek ve güvenilir Hakkari kiralık ev ilanları için hemen emlakjet.com sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.