Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Iğdır Karakoyunlu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Karakoyunlucancel
Iğdırcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karakoyunlu Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler

Karakoyunlu satılık daire arıyorsanız bu yazıda elde edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş olan bölge ya da ilçe hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Karakoyunlu ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve bağlı mahalleleri gibi bir ilçeyi temel bir seviyede tanıtabilecek kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Karakoyunlu Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Karakoyunlu ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Iğdır iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 269 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 848 metredir. Karakoyunlu arazisi Ağrı Dağı uzantıları, yine Ağrı Dağı'nın eteğinde bulunan Korhan Yaylası ve Kire adındaki taşlık ve kayalık yükseltilerden meydana gelmiştir. İlçede bulunan ovalık alanlar, Ağrı Dağı'ndan gelen lav ve tüf bazaltları ile kaplıdır. Üzerleri ise Aras Nehri'nden gelen alüvyonlar ile örtülmüş haldedir. Iğdır Ovası'nın tam ortasında yer alan düzlüklerin yükseltisi genellikle 800 ila 850 metre arasındadır. Bingöl Dağları'ndan beslenen, Aras Nehri ile İslamköy ve Bulakbaşı'ndan doğan Karasu Çayı, ilçe topraklarını sulamada önemli bir görev görmektedir. İlçe, Iğdır il merkezine 15 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • İlçenin doğu yönünde Aralık ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Ermenistan sınırı bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Iğdır il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Büyük Ağrı Dağı'nın Iğdır tarafına bakan yamaçları bulunmaktadır.

Karakoyunlu Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Karakoyunlu satılık konut arayışında olanlar için ilçenin iklimi konumu gereği step iklimidir, ancak Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan diğer bölgelerden biraz daha farklı hava koşullarına şahit olunmaktadır. Mikro-klima karakteri göstermektedir. Bu nedenle yaz ayları sıcak geçerken kış ayları farklı bir biçimde ılık yaşanmaktadır. Ortalama en düşük sıcaklık -20 santigrat derece ile Şubat ayında görülürken ortalama en yüksek sıcaklık 40 santigrat derece ile Ağustos ayında görülmektedir. Kışın şiddetli olduğu gün sayısı 30'dur. Tropik günler ise 83 gün civarında yaşanmaktadır. İlçeye pek fazla yağış düşmemektedir. Genel olarak kendini yağmur şeklinde gösteren yağışlar hem kış aylarında hem de yaz aylarında görülebilmektedir. Yıllık ortalama yağış miktarı 256 mm'dir.

İlçe sakinleri gelirini tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Yapılan tarımsal faaliyetler sonucunda çeltik, arpa, buğday, şeker pancarı, yer elması, patates, yem bitkileri, nohut ve mercimek gibi ürünler elde edilebilmektedir. Bunun yanı sıra sebzecilik de önemli bir gelir kaynağıdır. Karpuzdan naneye, birçok çeşitte sebze yetiştirilebilmektedir. Tarım ve hayvancılık uğraşlarından ayrı olarak ilçede aynı zamanda dokumacılık da ilçe ekonomisine yardımcı olan faaliyetlerden bir tanesidir.

Karakoyunlu Satılık Daire Arayan Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalle Seçenekleri

Karakoyunlu ilçesine bağlı olan toplam iki adet mahalle ve 18 adet köy bulunmaktadır. Karakoyunlu satılık ev arayan okuyucularımızın tercih edebileceği mahalleler, nüfusları ile birlikte aşağıda gösterilmiştir:

  • Ergenekon Mahallesi (2.042)
  • Fatih Mahallesi (844)

Eğer siz de Karakoyunlu satılık müstakil ev arıyorsanız bölgede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.