/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aksucancel
Ispartacancel

Isparta Aksu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Aksu Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler

Aksu satılık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama sürecinde bulunan kişiler, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Aksu ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Aksu Satılık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Aksu ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Isparta iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 426 km2 olup denizden yüksekliği 87 metredir. Isparta il merkezine 61 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Anamas Dağları’nın eteklerinde kurulmuştur. İlçe arazisinin büyük bir kısmını dağ ve ormanlık alanlar kaplar. İlçe sınırları içerisinde yer alan önemli yaylalar arasında Sorgun ve Çayır mevcuttur. Sorgun Yaylası’ndan doğan, 156 kilometrelik Köprü Çayı, Aksu Ovası’nı sular ve sonrasında Antalya’ya, en sonunda da Akdeniz’e dökülür. İlçede meşe, kavak, karaçam ve ardıç gibi ağaç türleri görülür. 

Aksu Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İç Anadolu Bölgesi’ne yakınlığı sebebi ile ilçede karasal iklim özellikleri görülür. Aksu satılık daire arayanlar için ilçede kış mevsimi uzun, soğuk ve yağışlı geçer. Yaz ayları ise kısa ve ılıman yaşanır. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 18,7 santigrat derecedir ve yıllık ortalama yağış miktarı 1005 mm’dir. 

İlçede tarım ve hayvancılık sektörleri ilçe ekonomisini canlandıran önemli etkenlerdir. Bu iki ana sektör haricinde dağcılık, mağaracılık, trekking ve jeep safari gibi etkinlikler de yan bir gelir sağlamaktadır.

Aksu Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Aksu ilçesinde toplam 4.533 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,47’si erkek olup geriye kalan %49,53’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, Aksu nüfus gidişatı oldukça düzensiz bir biçimde ilerlemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-0,02 olarak tespit edilmiştir. İlçe sakinlerinin büyük bir kısmını yaşlı nüfus oluşturur. İlçede oturan kişilerin eğitim düzeyi verilerine göre, Aksu ilçesinde en sık lise mezunu görülür. İkinci sırada ilkokul mezunları, üçüncü sırada ise lisans mezunları takip eder. İlçede her ne kadar büyük bir çoğunluk ile Ispartalı kişiler otursa da başka illerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de vardır. Bu insanlar çoğunlukla Antalya ve Konya illerinden gelmektedir.

Aksu Satılık Konut Bakan Kişiler için İlçede Bulunan Mahalleler

Aksu ilçesine bağlı olan toplam 9 adet mahalle ve 13 adet köy bulunmaktadır. Aksu satılık ev arayan kişilerin tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Akçaşar Mahallesi,
  • Kurtuluş Mahallesi,
  • Hürriyet Mahallesi,
  • Bahçeli Mahallesi,
  • Çay Mahallesi,
  • Orta Mahallesi,
  • Tepe Mahallesi,
  • Pazarcık Mahallesi,
  • İstiklal Mahallesi.

Eğer siz de Aksu İstiklal Mahallesi satılık ev arıyorsanız ilçedeki emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.