Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gelendostcancel
Ispartacancel

Isparta Gelendost Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gelendost Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Gelendost satılık daire arıyorsanız bu yazı sonrasında edinmiş olacağınız bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu gaye ile hazırlamış olduğumuz bu ilçe rehberinde Gelendost ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgiler eklemeye özen gösterdik.7

Gelendost ilçesinde her sene Eylül ayında, çoğunlukla ise 17 Eylül gününde, Miryakefalon ve Elma Festivali düzenlenmektedir.

Gelendost Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Gelendost ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Isparta iline bağlıdır. Isparta il merkezinin 80 kilometre uzağında bulunmaktadır. Akdeniz Torosları’nın kuzey yönünde ve Eğirdir Gölü’nün ise doğu yönünde konuşlanmıştır. İlçenin toplam yüz ölçümü 624 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 920 metredir. Maalesef ki ilçe arazisinde ormanlık alan yok denecek kadar azdır. Pırnal ve çalılıklar, ilçedeki doğal bitki örtüsünü meydana getirmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonlara olan uzaklığının bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin Eğirdir ilçesine olan uzaklığı 40 kilometredir.
  • İlçenin Yalvaç ilçesine olan uzaklığı 25 kilometredir.
  • İlçenin Konya yoluna olan uzaklığı 8o kilometredir.

Gelendost Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Bilindiği üzere, bir bölgede görülen hava koşulları ile o bölgede yaşayan kişilerin içinde bulunduğu ekonomik faaliyetler önemli bir ölçüde birbiri ile bağlantılıdır. Gelendost satılık ev düşünenler için ilçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin özellikleri hakimdir. Sıcak ve ılıman bir iklim görülür. Kış mevsiminde yaz mevsimine göre daha çok yağışa şahit olunmaktadır. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 12,0 santigrat derece iken ilçeye düşen yıllık ortalama yağış miktarı 559 mm’dir. İlçeye düşen yağışların çoğunluğu Aralık ayında düşmektedir. 

İlçe sakinlerinin ana gelir kaynağı çoğunlukla tarım sektöründen elde edilmektedir. Meyvecilik oldukça yaygın olmak ile birlikte elma üretimi özellikle öne çıkmaktadır. Meyve bahçeleri ya Eğirdir Gölü ile ya da başka yer altı suları ile sulanır. Eskiden bölgede balıkçılık faaliyeti de ekonomiye katkıda bulunsa da artık yalnızca hobi olarak varlığını sürdürmektedir. Her ne kadar küçük ölçekte olsa da ilçede hayvancılık uğraşını edinmiş kimseler de görülmektedir.

Gelendost Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gelendost ilçesinde toplam 15.414 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,78’i kadın olup geriye kalan %49,22’si erkek nüfus tarafından meydana getirilmiştir. İlçede son 10 yıl içerisinde toplanmış olan nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus gidişatı uzun senelerden beri yavaş bir azalış yönündedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-0,77 olarak tespit edilmiştir.

Gelendost ilçesine bağlı olan toplam 10 adet mahalle ve 13 adet köy bulunmaktadır. Gelendost satılık ev arayan kişilerin tercih edebileceği bazı mahalleler aşağıda listelenmiştir:

  • Muharrem Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Kırevler Mahallesi,
  • Selçuk Mahallesi.

Eğer siz de Gelendost Kırevler Mahallesi satılık ev arıyorsanız ilçedeki emlakçılara başvurmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.